Справа честі: хто з банків-банкрутів повністю розрахувався за своїми боргами
Чому ці банки свого часу опинилися поза ринком і як потім змогли виконати свої зобов'язання
У розпорядженні Mind є ексклюзивний список банківських установ, які за лаштунками банкрутств 2014-2017 років виконали всі свої зобов'язання перед клієнтами. З понад 100 банків, які були закриті Національним банком України у період «банкопаду», на липень 2024 року повністю погасили свої зобов’язання перед усіма чергами кредиторів шість банків, з яких два належали державі, а чотири комерційні банки намагалися оскаржувати виведення з ринку через суди. Крім того, 15 банків більш ніж наполовину розрахувалися з клієнтами-фізособами, і 21 банк більш ніж на 50% закрив борги перед юрособами, що не були пов'язані з цими банками.
Як стало відомо Mind, у повному обсязі зі своїми клієнтами, кредиторами та власниками розрахувалися лише шість установ, закритих у часи «банкопаду», та один банк, закритий на початку 2020-х років.
Перший – це Держзембанк, що належав Кабінету Міністрів і був створений у 2012 році, у часи правління Віктора Януковича. Банк мав кредитувати аграріїв і керувати державними землями.
«В умовах відсутності відповідних змін до законодавства, банк з моменту отримання банківської ліцензії майже не здійснював банківську діяльність, передбачену статутом. У банку не були розміщені вклади фізичних осіб, тому навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відсутнє», – йшлося у повідомленні НБУ від липня 2016 року, коли в Держзембанк була введена тимчасова адміністрація.
При цьому банк запам'ятався скандалами, пов’язаними з його керівництвом,
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.