Оборонний комплекс з молотка: ФДМУ приватизував НДІ «Буран», який розробляв унікальні системи для авіації
Чому розпродаж таких активів б'є по безпеці України

Фонд державного майна 23 липня провів приватизацію науково-дослідного інституту «Буран». Майновий комплекс цього НДІ було продано за 49 млн грн, що у 118 разів більше за його стартову ціну.
Здавалося б, пересічний НДІ, яких залишилося багато в держвласності ще з радянських часів. Але саме «Буран» – незвичайний об'єкт, оскільки довгі роки тут розробляли та виробляли радіонавігаційне обладнання для авіації, військової – зокрема. Радіолокаційні системи цього НДІ на початку 2000-х років були на рівні аналогічних розробок США й мали попит не лише в Україні, а й за її межами.
Сьогодні від «Бурану» залишилася лише нерухомість у центрі Києва, яка, мабуть, і зацікавила покупців. Mind розібрався, що сталося з одним із передових розробників обладнання для авіації та хто став новим власником НДІ.
Що саме було приватизовано? Наприкінці червня ФДМУ анонсував в електронній системі «Prozorro.Продажі» аукціон із приватизації єдиного майнового комплексу НДІ «Буран». Він розташований у Києві, за адресою вул. Німецька 1/32 (Голосіївський район).
Загальна площа нерухомого майна, яке входило до складу об'єкта приватизації, становила 1868 кв. м. Частину цієї нерухомості – 548 кв. м – передано в оренду Бюро економічної безпеки.
Також на балансі НДІ значаться два транспортні засоби, меблі, комп'ютерна й офісна техніка.

Загальна вартість активів НДІ «Буран» на кінець 2023 року становила 413 000 грн. Дохід інститут протягом останніх трьох років не отримував,
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.