Кінопрем’єри тижня: триптих-притча «Види милосердя» і комедійний трилер «Великий маніпулятор»
Свіжий кіноальманах Йоргоса Лантімоса та класова війна, породжена пандемією і нерівністю

Цього тижня в національний прокат вийшли три дивні й дещо «хворі» історії від відомого грецького кінорежисера, об’єднані в альманах, а також сатира про пандемію грипу 1918 року, яка, здається, актуальна як ніколи.
Докладніше – в огляді Mind.
«Види милосердя»

Сюжет. Триптих-притча з трьох слабко пов'язаних між собою історій.
Перша історія розповідає про чоловіка без вибору, який намагається взяти під контроль власне життя.
Друга – про поліцейського. Він непокоїться, що дружина, котра повернулась після зникнення у морі, стала зовсім іншою людиною.
А третя історія оповідає про жінку, котра заповзялась знайти особливу людину з унікальними здібностями і єдиним призначенням – бути видатним духовним лідером.
У ролях: Емма Стоун, Джессі Племонс, Віллем Дефо, Джо Елвін, Гонґ Чау, Джо Елвін.
В українському прокаті: з 12 вересня 2024 року.
Бекграунд. Проєкт було анонсовано у вересні 2022 року. Виробництвом зайнялася компанія Searchlight Pictures, режисером фільму став Йоргос Лантімос, він же написав сценарій спільно з Ефтимісом Філіппоу. Це з ним Лантімос спільно створив свої відомі стрічки «Лобстер» та «Убивство священного оленя».
Головні ролі отримали Емма Стоун, Джессі Племенс, Віллем Дефо та Марґарет Кволлі. Зйомки почалися у жовтні 2022 року в Новому Орлеані.
Світова прем'єра фільму відбулася в основній конкурсній програмі 77-го Каннського кінофестивалю 17 травня 2024 року, де Джессі Племенс був нагороджений призом за найкращу чоловічу роль.
Рейтинг на IMDb – 6,7 з 10.
Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити холоднокровну, людиноненависницьку історію, де подекуди просочується чорний гумор, але здебільшого ця їдка дотепність викликає відразу.
Вам не сподобається, якщо: ви плануєте побачити філософську історію, яка має хоч якийсь сенс, як-от попередній фільм Лантімоса «Бідолашні створіння». На жаль, цього разу стрічка зовсім не відповідає своїй назві, а радше демонструє найгірші людські якості, а також вбивства, дивакуваті збочення і загалом вганяє у похмурі гострі відчуття.
Головна причина подивитися: «Види милосердя» – це фільм не для «легкодухих», ба більше – він немов позбавлений людського пульсу. Це настільки чорна комедія, яка захоплюється власною формою, що за нею важко вхопити зміст.
«Великий маніпулятор»

Сюжет. 1918 рік. Увесь світ охопила пандемія іспанського грипу. Багатий маєток неподалік Нью-Йорка готується до локдауну, власники спішно набирають слуг, які забезпечать їм максимально комфортне існування в цей час. Серед них і знаменитий шеф-кухар, який славиться ідеальними рекомендаціями та гарними манерами. А ще він непоганий мисливець... і чудовий маніпулятор. День за днем ситуація в будинку змінюється – і ось уже слуги беруть владу в свої руки, а незабаром і господиня піддається чарам цього незвичайного пана. Її чоловік розуміє, що єдиний шанс вижити – перемогти самозванця у цій хитрій грі.
У ролях: Пітер Сарсґаард, Біллі Маґнуссен, Сара Ґадон, Скай П. Маршалл, Фішер Стівенс.
В українському прокаті: з 12 вересня 2024 року.
Бекграунд. Комедійний трилер «Великий маніпулятор» є спільною роботою Джозефа Шумана та Остіна Старка. Вони спільно написали сценарій та займалися режисурою. Прем’єра фільму відбулася у межах Венеційського кінофестивалю 2023 року.
За сюжетом, Флойд Монк (Пітер Сарсґаард) наймається кухарем до журналіста Джея Хортона (Біллі Маґнуссен). Він живе у віддаленому маєтку та веде дещо дивакуватий спосіб життя, змушуючи усю свою родину та найманих працівників вживати виключно вегетаріанську їжу. Статті Хортона різко критикують владу та спрямовані на захист робітничого класу. Експлуатуючи інших людей, Джей намагається писати так, ніби він і є з числа робітників, яких принижують капіталісти та корумповані політики. Монк береться викривати лицемірство свого роботодавця. Невдовзі навіть дружина господаря більше дослухається до кухара, ніж до власного чоловіка.
Рейтинг на IMDb – 6,3 з 10.
Вам сподобається, якщо: ви вірите оцінкам західних профільних критиків, які називають стрічку «вишуканою комедією про класову боротьбу» та кумедною й радикальною роботою.
Вам не сподобається, якщо: ви не готові дивитись фільм про політику і цинізм, що нагадує ситну і швидку страву, до якої подають гострого ножа.
Головна причина подивитися: «Великий маніпулятор» – це класна сатира про пандемію грипу 1918 року, що ставить незручні соціальні запитання у контексті проблем, які століттями мучать наш світ. І хоча події розгортаються не в нашу епоху, вони здаються аж надто своєчасними.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].