Кінопрем’єра тижня: готичний горор «Носферату»
Повернення легенди

Цього тижня в український прокат вийшла одна з найочікуваніших горор-подій року – «Носферату» від режисера Роберта Еґґерса. Це римейк класичного німого фільму 1922 року Фрідріха Мурнау та вільна адаптація «Дракули» Брема Стокера.
Роберт Еґґерс («Відьма», «Маяк», «Варяг») занурює глядачів у світ, де панують містика, хаос і густий туман, крізь які визирають лише силуети приречених жертв.
Докладніше – в огляді Mind.
Сюжет. Події розгортаються у 1838 році в німецькому містечку Вісборг. Томас Гаттер, молодий агент з нерухомості, отримує від дивакуватого роботодавця герра Нока завдання – продати старовинний маєток таємничому графові Орлоку. Томас, сподіваючись на комісію й фінансову стабільність, мусить залишити свою дружину Еллен. Після його від’їзду жінку починають мучити жахливі сни й марення, де дивний «привид» виступає то її спокусником, то катом. Тим часом Томас не підозрює, що його зустріч із графом Орлоком відкриє двері до потойбічного зла...
У ролях: Білл Скашґорд («Воно») в ролі графа Орлока, древнього вампіра; Ніколас Голт («Шалений Макс: Дорога гніву», «Меню») в ролі Томаса Гаттера, агента нерухомості; Лілі-Роуз Депп («Король», «Планетаріум») у ролі Еллен Гаттер, тендітної дружини Томаса, одержимої зв’язком з Орлоком; Віллем Дефо («Маяк», «Тінь вампіра») у ролі професора Альбіна Ебергарта фон Франца. Зірковий каст доповнюють Емма Коррін, Аарон Тейлор-Джонсон та Саймон МакБерні.
В українському прокаті: з 2 січня 2025 року.
Бекграунд. «Носферату» 1922 року став епохальним фільмом у жанрі жахів. Фрідріх Мурнау створив його на основі сюжету «Дракули» Брема Стокера, але перейменував персонажів через проблеми з авторськими правами. Роберт Еґґерс мріяв про римейк ще з 2015 року. Зйомки відбувалися переважно на студії «Баррандов» у Празі та в Румунії, де знімальна група працювала у середньовічному замку Корвінів.
На проєкт витратили близько $50 млн, а головний оператор Ярін Блашке постарався відтворити насичену «готичну палітру». Для «Носферату» збудували 60 знімальних майданчиків (у середньому для фільму будують близько 12 або навіть менше).
Мова вампіра – мертва. Для сцен «містичного» спілкування графа Орлока з Еллен у фільмі використали дакійську мову. Режисерові допомагали румунські фахівці, щоб відтворити звучання якомога автентичніше. Білл Скашґорд використовував техніку глибокого дихання й контролю голосових м’язів, щоб надати голосу містики.
Роберт Еґґерс присвятив «Носферату» десятиліття досліджень. Ще до початку знімань написав нарис із докладними біографіями персонажів і занурився у вивчення окультних текстів, вивчав образ вампіризму у мистецтві ХІХ століття. Це пояснює, чому фільм вражає деталями у всьому – від костюмів до декорацій.
Рейтинг стрічки на IMDb – 7,8 з 10.
Вам сподобається, якщо: ви любите атмосферні горори з ретельно відтвореною історичною епохою, похмурими замками та моторошними декораціями, та коли є акцент на почуттях і переживаннях героїв; цінуєте кінокласику й хочете побачити сучасне переосмислення легендарної історії про вампірів.
Вам не сподобається, якщо: ви не полюбляєте повільну й напружену атмосферу та очікуєте від фільму динамічних погонь та екшену; вам важко дивитися на довгі сцени насильства, крові та тілесного жаху (фільм отримав «R-рейтинг»).
Головна причина подивитися: «Носферату» – це повернення до класичних історій про вампірів крізь оригінальне бачення Роберта Еґґерса. Режисер створює атмосферу, де кожен кадр насичений густим мороком, а звукова доріжка перетворюється на тривожний шепіт. Фільм сподобається тим, хто шукає глибокі емоції та бажає відчути «вічне прокляття» з його багатогранними шарами потойбіччя і людських пристрастей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].