Прем'єри тижня: «Подорож часу» і «Форсаж 8»
Як за півтори години показати всю історію планети Земля і скільки швидких авто потрібно, щоб урятувати світ

«Подорож часу»
Сюжет. Стрічка прослідковує історію зародження життя на Землі – від Великого вибуху до сьогодення. Комп'ютерна графіка (завдяки якій, наприклад, на екрані з'являються динозаври) чергується зі зйомкою природних ландшафтів і підводного світу, а також з документальними кадрами, знятими на вулицях бідних районів у містах різних країн. Усе це супроводжується закадровим текстом – поетичними роздумами про материнську любов і природу життя на Землі, з натяками на екологічні проблеми сучасного світу. В українському дубляжі звучить голос Саші Кольцової, фронтвумен гурту «Крихітка».
В українському прокаті: з 13 квітня.
Бюджет: за деякими даними, $5,8 млн.
Бокс-офіс: $55 409 за «Подорож часу: The IMAX Experience».
Бекграунд. Ще наприкінці 1970-х Терренс Малік почав працювати над проектом під назвою Q, в якому досліджував походження життя на Землі. Однак тоді режисер облишив цю роботу, а частину відзнятого матеріалу згодом використав у «Древі життя» (2011). Але ідею дослідити історію нашої планети Малік остаточно ніколи не відкидав і ще у 2009 році заручився підтримкою актора Бреда Пітта. Та влітку 2013-го навколо «Подорожі часу» розгорівся скандал: продюсери подали на Маліка до суду. Вони вимагали, щоб режисер повернув їм кошти, які витратив на зйомки, хоча жодного фільму в результаті не зробив. Суперечки вдалося залагодити, а вже у 2014-му в Каннах Малік показав деякі епізоди – кадри, зняті його командою на Гаваях, в Ісландії, Чилі, Папуа – Новій Гвинеї (саме тут, до речі, Малік знайшов виконавців ролей первісних людей, які з'являються у фільмі), Соломонових островах та інших куточках світу.
«Подорож часу» існує у двох версіях: 40-хвилинній для IMAX та 90-хвилинній для звичайних кінотеатрів (саме цю і показуватимуть в українському прокаті). Закадровий текст у короткому варіанті читає Бред Пітт, у довгому – Кейт Бланшетт. Світова прем'єра «Подорожі часу» відбулася на Венеційському кінофестивалі минулого року, де стрічка змагалася за головний приз. Цей фільм, який у кар'єрі 73-річного Маліка є восьмою повнометражною режисерською роботою, він сам називав своєю «найбільшою мрією».
Вам сподобається, якщо: ви у захваті від «Древа життя» Терренса Маліка, однак завжди вважали, що першу частину у тій стрічці варто було б розширити.
Вам не сподобається, якщо: ви вважаєте, що красиву і без того промовисту картинку не варто псувати пишномовним закадровим текстом, навіть якщо його начитують кінематографічні і музичні зірки.
Головна причина подивитися: дізнатися, що мальовничі пейзажі в кадрі і чотири десятки років підготовки не перетворять набір банальностей на змістовне висловлювання.
«Форсаж 8»

Кадр з фiльму «Форсаж 8»
Сюжет. Домінік «Дом» Торетто (Він Дізель) з дружиною Летті (Мішель Родрігез) вирушають на Кубу в медовий місяць. Та кібертерористка на прізвисько Сайфер (Шарліз Терон) знаходить Дома і, не давши догуляти відпустку, шантажем примушує його працювати на себе. Друзі й команда Дома – Люк (Дуейн Джонсон), Летті, Роман, Тей і Ремзі – вважають, що той їх зрадив. І лише Декарт Шоу (Джейсон Стетхем) підозрює, що щось тут не так: Сайфер і його колись примусила зрадити друзів і навіть власну країну, бо знала, як ним правильно маніпулювати. Переслідування Сайфер і Дома приводять команду гонщиків спочатку на вулиці Нью-Йорка, а потім – на Крайню Північ Росії, де їм треба буде врятувати світ за допомогою майстерного володіння кермом.
В українському прокаті: з 13 квітня.
Бюджет: $250 млн.
Бекграунд. Попередня частина «Форсажу» увійшла до трійки найкасовіших фільмів 2015 року і посіла шосте місце в списку касових хітів усіх часів: при бюджеті у $190 млн стрічка зібрала понад $1,5 млрд. Тож питання, чи робити восьму частину, перед продюсерами не стояло.
Ще у 2013 році, під час зйомок «Форсажу 7», загинув актор Пол Уокер, виконавець однієї з головних ролей. «Пол казав, що восьма частина – гарантована. А коли твій майже брат щось гарантує, ти відчуваєш, що маєш виконати його обіцянку», – сказав після виходу сьомого «Форсажу» Він Дізель, головна зірка франшизи.
Вам сподобається, якщо: від восьмого фільму франшизи, і перша частина якої не відзначалася глибокою змістовністю, ви не чекаєте нічого, крім видовищних перегонів. З цим у «Форсажі 8» знову все гаразд.
Вам не сподобається, якщо: ви вважаєте, що не може бути хорошого фільму без логічного сюжету та змістовних діалогів. «Форсаж» натомість бере наївною алогічністю і подекуди абсурдом та дурнуватими і від того смішними жартами про те, хто, кому, як і коли натовче пику.
Головна причина подивитися: дізнатися, у кого лисина виблискує яскравіше, а серйозний вираз обличчя виглядає комічніше – у Віна Дізеля, Дуейна Джонсона чи Джейсона Стетхема. А також побачити Хелен Міррен в епізодичній ролі, чи не найдотепнішій у кар'єрі акторки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].