Весняні канікули: 5 напрямків для подорожі Україною
Куди поїхати на травневі свята

Травневі свята цього року – це два довгих вік-енди: 29 квітня – 2 травня та 6–9 травня. Якщо перетворити вихідні на повноцінну відпустку не виходить, але й відпочити хочеться, то саме час звернути увагу на місця неподалік. Mind обрав п'ять цікавих напрямків для подорожі Україною.
Село Нижнє Селище
Хустський район, Закарпатська область

На Закарпаття варто вирушати любителям сиру: тут сироварні працюють чи не в кожному селі. На «Селиській сироварні» у Нижньому Селищі останні 15 років виготовляють сир за швейцарськими технологіями. Тут можна спочатку подивитися на процес виробництва, а потім під час 45-хвилинної дегустації спробувати три фірмові сорти: «Селиський», «Хуст» і «Нарцис Карпат».
Ще одна відома сироварня працює в селі Ракошино Мукачівського району. Тут 14 видів сирів з коров'ячого, овечого і козячого молока виготовляють ченці Свято-Покровського монастиря. У селі Стеблівка і містечку Виноградів можна не лише спробувати сир і бринзу з буйволячого молока, а ще й взяти участь у випасі буйволів: тут розташовані буйволячі ферми.
Місто Берегове
Закарпатська область

Термальний басейн в Берегово
Закарпаття – не лише сирний, а ще й винний регіон України. Серед найвідоміших місцевих брендів – «Котнар», «Вина сім'ї Карла Шош», «Чизай», Nota Bene. Два останні розташовані у Береговому. На виноградниках «Чизай» вирощують рислінг рейнський, трамінер рожевий, каберне совіньон та інші міжнародні сорти. А підвалу, в якому витримують вина Nota Bene, понад 200 років.
Друга причина завітати до Берегового – місцеві термальні кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієві джерела. У берегівському басейні-купальні температура води не буває нижчою за 36º. Надходить вода до басейну зі свердловини глибиною 1680 м.
Село Трикрати
Миколаївська область

До селища Трикрати варто їхати і за природними, і за рукотворними дивами. До другої категорії належить Трикратський ліс – парк, який висадив у першій половині ХІХ століття граф Віктор Скаржинський. Його маєток знаходився саме в Трикратах – власне, на будівлю теж можна подивитися. Граф захоплювався ботанікою, і ще за його життя у парку площею 200 га були висаджені 300 видів листяних і 200 сортів плодових дерев. Вони й досі ростуть тут. Збереглися також і штучні канали з містками.
Поряд з Трикратським лісом знаходиться Актовський каньон. За ландшафтом і віком він схожий на знаменитий Гранд-каньон у Аризоні, США.
Острів Джиралгач
Скадовський район, Херсонська область

Острів Джиралгач, який час від часу, через піщані заноси, перетворюється на півострів, розташований прямо навпроти міста Скадовськ. Його довжина становить лише 42 км, і значну частину року він лишається безлюдним. Та не незаселеним: острів є заповідником, і тут можна зустріти оленів, муфлонів, єнотовидних собак та інших тварин, більшість з яких занесені до Червоної книги. А от місцева флора – не така багата. Назва острова тюркською мовою означає «обпалені дерева».
Головна архітектурна пам'ятка на острові – маяк, виготовлений у 1902 році на кошти Сергія Скадовського у Парижі за проектом одного з учнів Ейфеля.
Місто Вилкове
Кілійський район, Одеська область

Розташоване на островах у гирлі Дунаю, місто є головним виходом до української дельти цієї річки. Вулиці в місті утворюють канали і протоки, тротуарів практично немає, основний транспорт – човни, будинки стоять над водою на кілках. Ці особливості принесли Вилковому славу «української Венеції».
У місті створений заповідник «Дунайські плавні». На території в 47 000 га проживають 65% птахів, зареєстрованих в Україні. Втім, до Вилкового варто їхати за рибою. Риболовля – головний місцевий промисел. Перебуваючи у Вилковому, обов'язково спробуйте дунайського оселедця – цю рибу можна знайти лише в Одеській області.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].