Прем'єри тижня: «Диво-жінка» та «Рятувальники Малібу»
Ким насправді є супергероїня із всесвіту Бетмена і Супермена та як перетворити культовий серіал 1990-х на сповнений самоіронії фільм
«Диво-жінка»

Сюжет. Цариця амазонок Іполіта намагалася оберігати свою дочку Діану від її долі: не розповідала про походження і забороняла вивчати бойові мистецтва. Та сестра Іполіти Антіопа (Робін Райт) попри заборону навчила дівчину битися, а з часом та дізналася про свої надзвичайні здібності – наприклад, літати, не отримувати поранень та стріляти блискавками. І те, й інше виявилося дуже доречним: поблизу острова амазонок, зазвичай схованого від людських очей, розбився літак з американцем на службі британської розвідки Стівом Тревором (Кріс Пайн) за кермом.
Виявилося, що в людському світі як раз триває перша світова війна, і німці от-от завершать розробляти нову надпотужну зброю. Стів має намір стати на заваді цим планам. А Діана вирішує приєднатися до нього, оскільки переконана: війна – справа рук бога Ареса, а воювати з ним – священний обов'язок амазонок. Стів і Діана вирушають до Лондона, а потім відправляються на фронт. Під час цієї подорожі світом людей амазонська принцеса бачить, що все не так однозначно, як вона думала, живучи у своєму світі: і бог Арес, і люди, яких Діана прагне рятувати, виявляються не зовсім такими, як у легендах, котрі їй розповідала її мати.
В українському прокаті: з 1 червня.
Бюджет: $120 млн.
Бекграунд. Про початок роботи над повнометражною стрічкою про героїню коміксів DC Диво-жінку чутки у кінематографічному світі почали ходити ще у 1996 році. Тоді продюсером і режисером мав стати Айван Райтман, режисер перших двох «Мисливців за привидами» і продюсер нещодавнього римейку, а також автор комедій на зразок «Близнюки» (1988) та «Дитсадковий поліцейський» (1990). А роль амазонської принцеси Діани мала зіграти Сандра Баллок. У наступні роки на цю роль розглядали Кетрін Зету-Джонс, Меган Фокс, навіть Анджеліну Джолі та Бейонс Ноулз.
Зрештою Диво-жінку зіграла Галь Гадот, ізраїльська модель і акторка, чия кар'єра у кіно розпочалася у 2009 році – з ролі у черговій частині «Форсажу». Гадот обійшла двох претенденток – французьку актрису Елоді Юнг та парижанку з українським корінням Ольгу Куриленко. Режисером екшену про супергероїню стала також жінка (до речі, вперше в історії фільмів за коміксами) Петті Дженкінс, на рахунку якої – декілька робіт для ТБ та один повнометражний фільм (драма «Монстр» з Шарліз Терон у головній ролі).
Головною причиною постійного відкладання старту роботи над фільмом був сценарій: за нього брались кілька разів різні автори, в тому числі – у 2005-му Джосс Відон, автор серіалу «Баффі – переможниця вампірів». Однак нікому не вдалося написати те, що студія Warner Bros. готова була продюсувати. Версію, яка вийшла на екрани, зробила група сценаристів на чолі з Алланом Хейнбергом, який свого часу працював над серіалами «Секс і місто», «Анатомія Грей», «Скандал» та кількома іншими хітами. Одним із співавторів сценарію виступив Зак Снайдер – режисер минулорічної стрічки «Бетмен проти Супермена», в якому Диво-жінка з'являється на великому екрані вперше.
Вам сподобається, якщо: ви любите фільмі за коміксами не за їхню правдоподібність, а за те, що в них можна знайти неочікувано глибокі ідеї. Сюжет «Диво-жінки» трохи кульгає на логіку, однак у нього закладені майже ніцшеанські ідеї – про людську природу, свободу волі та вбивство богів.
Вам не сподобається, якщо: ви не готові пробачити у фільмі за коміксами певну інфантильність, як-от віру головної героїні в те, що світ може врятувати лише кохання.
Головна причина подивитися: побачити перший фільм, знятий жінкою-режисером про супергероїню. А також насолодитися спецефектами.
«Рятувальники Малібу»

Сюжет. Міч (Дуейн Джонсон) чи не кожного дня рятує життя: він керує загоном пляжних рятувальників. Дехто навіть вважає його суперменом. Якось під час ранкової пробіжки він знаходить у воді пакетик з наркотиками. І досить швидко розуміє, що з цим якось пов'язана Вікторія Лідс – нова власниця елітного пляжного клубу, яка стрімко скуповує землю і нерухомість навколо. А відсутність згоди власників продавати її не зупиняє.
Тим часом Міч разом з колегами Стефані та Сі Джей мають провести традиційний щорічний конкурс для бажаючих приєднатися до рятувальників – і беруть у стажери симпатичну Саммер, неповороткого, але наполегливого Ронні, а також Мета Броді (Зак Ефрон), самозакоханого і не надто розумного дворазового чемпіона з плавання, якого дуже рекомендує керівництво, але в якого є великі проблеми з командною роботою. Усім разом їм доведеться розкрити декілька вбивств і вивести на чисту воду наркодилерів.
В українському прокаті: з 1 червня.
Бюджет: $69 млн.
Бокс-офіс: $28 млн.
Бекграунд. Серіал «Рятувальники Малібу» виходив з 1989 по 1999 роки і став одним із найпопулярніших у світі. «Це великий шмат поп-культури, про який, щоправда, зазвичай знають, що дія відбувалася на пляжі, герої були в червоних купальних костюмах, одного з персонажів грала Памела Андерсон, яка багато бігала, що показували у сповільнених зйомках. Мені було цікаво взяти все це – і переінакшити, вкласти нових смислів», – говорить режисер Сет Гордон. До «Рятувальників...» він встиг зняти «Нестерпних босів» (2010) та «Піймай шахрайку, якщо зможеш» (2013).
Переінакшити – це запросити на головні ролі Дуейна Джонсона і Зака Ефрона і зробити комедію (серіал був скоріше драмою), причому самоіронічну. Герої, чиї характери – підкреслено пласкі, постійно відпускають репліки на зразок: «Вона весь час бігає ніби у слоу моушен. Ти теж це бачиш?». А також – декілька разів згадують оригінальний серіал, теж в іронічному ключі («Вони підмінили звіт патанатома, щоб приховати убивство? Це нагадує надуманий конфлікт з одного серіалу з 1990-х»), більше того – Памела Андерсон і виконавець головної чоловічої ролі в серіалі Девід Хасселхофф з'являються в коротких – і досить дотепних – епізодах у фільмі.
Вам сподобається, якщо: ви цінуєте самоіронію і вважаєте, що непристойні жарти про статеві органи можуть бути дотепними.
Вам не сподобається, якщо: вас дратують кінематографічні загравання з кітчем і трешем і ви вважаєте, що якщо герої пласкі, а сюжет передбачуваний і при цьому не дуже логічний – то це погано, навіть якщо зроблено спеціально.
Головна причина подивитися: переконатися, що Дуейн «Скала» Джонсон, про якого говорять, що він може врятувати будь-яку невдалу франшизу, і справді прикрашає кожен фільм, в якому з'являється. Або – якщо ви не його фанат – псує.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].