5 фільмів, які варто подивитися до Дня захисту дітей

5 фільмів, які варто подивитися до Дня захисту дітей

Вражаючі історії тих, кому довелося завчасно подорослішати

5 фільмів, які варто подивитися до Дня захисту дітей
Кадр з фiльму «Надзвичайно гучно і неймовірно близько»
Фото imdb

У перший день літа в багатьох країнах традиційно відзначається Міжнародний день дітей. Вперше його було відзначено ще в 1950 році, а в Україні його святкують із 1998 року. Це не лише свято, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку. Mind пропонує п’ять фільмів, які порушують тему обездолених дітей та надихають дбати про тих, хто ще не може зробити цього самостійно. 

«Невидимі діти», 2005

Режисери: Емір Кустуріца, Спайк Лі, Рідлі та Джордан Скотт, Джон Ву, Мехді Шаріф, Катя Лунд, Стефано Венерусо

Сюжет. Вісім режисерів зняли сім короткометражних фільмів, що висвітлюють тяжке становище дітей в різних країнах світу. Цей фільм про дітей, яким довелося дуже рано подорослішати. Деякі з них, не маючи іншого вибору, воюють зі зброєю в руках, деякі відбувають терміни в дитячих колоніях, хворіють на СНІД, жебракують і живуть на вулицях.

Цей фільм є всесвітнім проектом ЮНІСЕФ (UNICEF) і Міжнародної продуктової програми ООН (WFF). Усі доходи від фільму були перераховані у фонд допомоги дітям.


«Володар мух», 1963

Режисер: Пітер Брук

Сюжет. Під час ядерної війни літак, який евакуював групу школярів, зазнає краху та падає на безлюдний острів. За відсутності дорослих хлопчики змушені піклуватися про себе самі. Спочатку вони гуртуються, але згодом розділяються на два табори. Їхнє суспільство впадає в сум'яття, і це призводить до прояву жахливих сторін людської природи.


«Надзвичайно гучно і неймовірно близько», 2011

Режисер: Стівен Долдрі

Сюжет. Школяр Оскар Шелл страждає на синдром Аспергера. Його батько вчив його розгадувати загадки і останньою їхньою грою були пошуки предметів у Нью-Йорку. Ці вміння знадобилися Оскару, коли він шукав батька після терористичної атаки 11 вересня.


«Безрiднi звiрi», 2015

Режисер: Кері Фукунага

Сюжет. Громадянська війна на заході Африки змушує хлопця на ім'я Аґу вступити до групи повстанців. Крім того, що хлопець пережив загибель батька і зникнення сестри і матері, доля занурює його в життя, повне насильства і жорстокості.


«Сироти», 2012

Режисер: Карджан Кадер

Сюжет. Двоє братів без сім’ї і дому живуть в Іраці часів Садама Хуссейна і не мають жодної впевненості в завтрашньому дні. Одного разу через дірку в стіні вони дивляться американський фільм про Супермена. Побачене настільки їх вражає, що вони вирішують спорядити свого віслюка на ім’я Майкл Джексон і поїхати до Америки, аби попросити супергероя розібратися з поганими людьми у них вдома. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті