Прем'єра тижня: навіщо дивитися фантастичний екшен «Мумія»

Прем'єра тижня: навіщо дивитися фантастичний екшен «Мумія»

І який із Тома Круза вийшов супергерой

Прем'єра тижня: навіщо дивитися фантастичний екшен «Мумія»
Кадр з фiльму «Мумія»
Фото imdb

Сюжет. Давньоєгипетська принцеса Аманет мала стати царицею, однак у її батька народився син. Тоді владолюбна і жорстока принцеса уклала угоду з богом смерті Сетом і, перетворившись на безсмертного монстра, спочатку вбила всю свою сім'ю, а потім мала віддати Сету тіло смертного. Та останньої миті її зупинили – і, живцем муміфікувавши, поховали десь у Месопотамії (сучасний Ірак). Мумія пролежала під землею кілька тисяч років, аж поки гробницю не віднайшли Нік Мортон (Том Круз) зі своїм напарником Крісом Вейлом (Джейк Джонсон, відомий за роллю Ніка в серіалі «Новенька») – військовослужбовці і водночас торговці знайденими у гарячих точках і викраденими звідти артефактами. До них приєднується Дженні Холзі – спеціалістка з Давнього Єгипту, у якої з Ніком був короткий роман і яка насправді працює на доктора Генрі Джекілла (Рассел Кроу). Той присвятив своє життя розкриттю історичних таємниць та боротьбі зі злом, яке він вважає хворобою, котру можна вилікувати.

Мумію Аманет доправляють до Англії, та, трохи не дотягнувши до Лондона, літак розбивається. Нік встигає врятувати Дженні – і сам виживає, дивним чином не отримавши жодного синця. Насправді це справа рук Аманет, яка, звичайно ж, воскресла і обрала саме Ніка для того, щоб віддати його тіло Сету. Тепер Ніку треба, по-перше, зняти із себе це закляття, по-друге, зупинити давньоєгипетську принцесу, у котрої не надто добрі наміри щодо людського світу, ну і по-третє, не потрапити до рук доктора Джекілла, який час від часу перетворюється на жорстокого містера Хайда.

В українському прокаті: з 8 червня.

Бюджет: $125 млн.

Бекграунд. Історія цієї франшизи почалася ще у 1930-х: у 1932 році вийшов фільм «Мумія» з іконою жанру хоррор Борисом Карлофф у ролі воскреслого Імхотепа. У 1940 році з'явилася «Рука мумії» – радше римейк першої стрічки, ніж її продовження. У наступні декілька років студія Universal випустила ще три фільми, та жоден з них не повторив успіху першого. Тож у 1999 році студійні продюсери звернулися саме до стрічки 1932 року – і зробили римейк, значно змінивши центральну сюжетну лінію: в оригіналі головним персонажем був Імхотеп, який у сучасному світі намагався віднайти втрачене у давні часи кохання, а у новій версії воскресла мумія відійшла на другий план, поступившись археологу Річарду О'Коннелу (Брендан Фрейзер) та його історії. При бюджеті у $80 млн фільм зібрав у світовому прокаті майже $416 млн – і цілком логічно перетворився на трилогію, що принесла майже $1,5 млрд.

У 2012 році студія Universal вирішила, що настав час для чергового перезапуску франшизи. Цього разу було вирішено повернутися до витоків – і зробити не пригодницьку комедію для сімейного перегляду, якою була попередня трилогія, а справжній хоррор. При цьому мумія вперше в історії франшизи стала не чоловіком, а жінкою. Режисером виступив Алекс Куртцман, який доклав руку до нового «Зоряного шляху», кількох «Трансформерів» та інших блокбастерів. На ньому лежала велика відповідальність: не лише зробити актуальний сьогодні римейк, а й дати початок відродженню «Темного Всесвіту» Universal – галереї таких класичних персонажів, як Франкенштейн, Дракула, Людина-невидимка та інших. У найближчі роки заплановано зйомки і вихід оновлених історії Франкенштейна та його монстра (останнього гратиме Хав'єр Бардем) і Людини-невидимки (ним буде Джонні Депп). Чи з'явиться у них персонаж Тома Круза – Нік Мортон стає чимось на зразок супергероя (у «Темному Всесвіті» вони є монстрами) завдяки складним стосункам із Сетом, – поки що невідомо.

Вам сподобається, якщо: ви любите фільми про зомбі, причому чим гірші – тим краще. У «Мумії» живі мерці з'являються серед персонажів досить неочікувано, що дає радше комічний, аніж хоррор-ефект.

Вам не сподобається, якщо: ви надаєте перевагу фільмам, в яких бажання сміятися викликають дотепні жарти, спеціально прописані в сценарії та діалогах, а не абсурдні повороти сюжету і недоречні репліки героїв. У «Мумії» перші, у принципі, також є, оскільки Том Круз грає такий собі гібрид Індіани Джонса та Джеймса Бонда. Однак других – значно більше.

Головна причина подивитися: переконатися, що час не має влади над Томом Крузом, який у свої 54 виглядає так само, як і 20 років тому.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло