Прем'єри тижня: «Dzidzio Контрабас», «Рівень чорного» і «Сім сестер»

Прем'єри тижня: «Dzidzio Контрабас», «Рівень чорного» і «Сім сестер»

Як виглядає вітчизняна кримінальна комедія, який фільм став цьогорічним претендентом на «Оскар» від України та чому проблема перенаселення — гарна тема для антиутопії

Этот текст также доступен на русском
Прем'єри тижня: «Dzidzio Контрабас», «Рівень чорного» і «Сім сестер»
Афiша до фiльму «Dzidzio Контрабас»
Фото facebook.com/dzidziokontrabas

«Dzidzio Контрабас»

Сюжет. Дзідзьо з дитинства мріяв стати великим артистом. Почати шлях до успіху він вирішив з виступу на святі в рідному селі. Втім, до сцени він не встигає добратися: разом з приятелем вони випадково розбивають машину схожого на бандита гостя вечірки і тепер мають віддати йому $3000. Щоб сплатити борг, Дзідзьо з приятелем беруть у компанію сина священика, з його допомогою позичають гроші з церкви, купують на них цигарки і вирушають до Польщі. А щоб їх не перевіряли на кордоні, перевдягаються священиками. План міг би спрацювати, якби контрабандисти не зустріли спочатку дружину того самого схожого на бандита гостя вечірки, якому вони винні гроші, а потім – ще кількох дивних персонажів, як-от рибалки-браконьєри, карлик Карл та митник Кіготь.

В українському прокаті: з 31 серпня

Бюджет: не розголошується

Бекграунд. Михайло Хома, більше відомий як Дзідзьо, давно хотів зробити повнометражний фільм. У проекті «Dzidzio Контрабас» він виступив не лише виконавцем головної ролі, а й співпродюсером. Робота над фільмом почалася восени минулого року, однак зйомки довелося перенести на весну 2017-го через несприятливі погодні умови – на Львівщині у селі Раковець випав сніг. А згодом на проекті змінився режисер: замість Любомира Левицього, зайнятого зйомками «Егрегора», у режисерське крісло сів Олег Борщевський.

Для Михайла Хоми роль у «Dzidzio Контрабас» – дебют на великому екрані, інші центральні ролі грають маловідомі актори. Натомість в епізодах у стрічці задіяні українські зірки – Римма Зюбіна, Володимир Горянський, Олексій Вертинський. Камео є також у Ігора Кондратюка та продюсера фільму Сергія Лавренюка.

Вам сподобається, якщо: ви – фанат Dzidzio як музичного проекту та Михайла Хоми як медійної персони. У фільмі він грає того ж персонажа, що й на сцені або телеекрані – і виходить у нього цілком органічно.

Вам не сподобається, якщо: ви переконані, що навіть працюючи з туалетним гумором не варто забувати про гарний смак і почуття міри. Друге творцям стрічки час від часу відмовляє: наприклад, Карл як персонаж введений до фільму лише тому, що він карлик, а актор Олексій Вертинський переграє свого героя митника Кігтя настільки, що це віддає поганими комедійними телешоу.

Головна причина подивитися: переконатися, що українське кіно, в якому немає глибоких підтекстів або високих ідей, справді існує. І виглядає досить пристойно.


«Рівень чорного»

Прем'єри тижня: «Dzidzio Контрабас», «Рівень чорного» і «Сім сестер»
Фото arthousetraffic.com

Сюжет. Життя фотографа Кості складалося з роботи – він знімав весільні фотосесії в студії; зустрічей з коханою дівчиною, втім, не надто романтичних; догляду за напівпаралізованим батьком та тренувань з альпінізму. Коли вся ця звична рутина руйнується, у житті Кості настає чорна смуга.

В українському прокаті: з 31 серпня

Бюджет: $10 000

Бекграунд. Півторагодинна стрічка складається з 35 епізодів, кожен з яких знятий на статичну камеру і поданий без монтажних склейок. Епізоди – про роботу головного героя, його стосунки з дівчиною, побутові сцени – з'явилися у результаті спостереження режисера і продюсера Валентина Васяновича за його другом, 50-річним фотографом Костянтином Мохначем. Власне, у фільмі він грає сам себе. До документальної історії Васянович вніс елементи художнього кіно: епізоди насправді є постановкою, а дівчину головного героя грає професійна акторка Катерина Молчанова, хоча чіткого сценарію у Васяновича не було. У фільмі фактично немає діалогів. Прем'єра стрічки відбулася на восьмому Одеському міжнародному кінофестивалі, де «Рівень чорного» здобув премію Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. 

Вам сподобається, якщо: ви переконані, що відсутність сюжету, діалогів та дії – це не недоліки, а ознаки серйозного кіно.

Вам не сподобається, якщо: ви не вважаєте, що форма має домінувати над змістом. Тим більше коли форма – це результат не стільки сміливого експерименту, скільки обставин. Валентин Васянович виступив режисером, оператором, сценаристом і продюсером стрічки і знімав виключно на статичну камеру головним чином тому, що був обмежений у бюджеті.

Головна причина подивитися: скласти власну думку про фільм, який вітчизняний Оскарівський комітет вирішив цього року висунути від України на «Оскар».


«Сім сестер»

Прем'єри тижня: «Dzidzio Контрабас», «Рівень чорного» і «Сім сестер»
Фото imdb

Сюжет. У майбутньому, коли планета стала катастрофічно перенаселеною, був введений закон, що змушував усі родини мати лише по одній дитині, а решту дітей спеціальне бюро забирало з родин та присипляло у кріосон. Тож коли дочка Терренса Сеттмана (Віллем Дефо) народжує сімох близнючок, помираючи при пологах, він вигадує, як приховати онучок від влади: дає їм імена днів тижня і кожній дозволяє виходити з дому лише у відповідний до імені день. 30 років дівчатам вдавалося ховатися. Та якось Понеділок (Нумі Рапас), вийшовши ранком з дому і вдало дійшовши до роботи, не повернулася ввечері на звичні сімейні збори із розповіддю, як минув її день. Сестри, яких можна розрізнити за зачісками, намагаються знайти Понеділок і з'ясовують, що у неї було таємне особисте життя, а також зв'язки із Ніколетт Кайман (Гленн Клоуз), відповідальною за введення обмежувального закону. Пошуки переживуть не всі, а їхні результати будуть не зовсім такими, яких хотілося б сестрам.

В українському прокаті: з 31 серпня

Бюджет: $20 млн

Бекграунд. Коли режисер Томмі Віркола вперше прочитав сценарій «Сімох сестер», то подумав про «Останнього нащадка Землі», «Петлю часу», «Того, хто біжить по лезу» та інші подібні науково-фантастичні драматичні екшени. «Ми хотіли створити не блискучий, досконалий і красивий суперфутуристичний світ, а брудний, перенаселений та засмічений», – пояснює Віркола, який до цього встиг зняти комедію про зомбі-нацистів «Операція «Мертвий сніг» та вільну інтерпретацію казки братів Грим про Ганцеля і Гретель «Мисливці за відьмами». Не надто привабливий світ майбутнього знімали у Румунії, зйомки тривали 94 дні. В оригінальному сценарії головний герой був чоловіком, однак норвежець Віркола зізнається, що давно хотів попрацювати зі шведкою Нумі Рапас, тож запропонував продюсерам змінити стать героя. Ті були в захваті.

Ще до виходу фільму права на його показ купили декілька європейських дистриб'юторів, тож у Європі на «Сім сестер» очікує кінотеатральний прокат. А от у США ексклюзивні права на стрічку купив онлайн-сервіс Netflix, прем'єра відбулася 18 серпня.

Вам сподобається, якщо: ви любите футуристичні антиутопії – історії про тоталітарні суспільства майбутнього та протистояння влади і простих громадян, які втомилися жити за репресивними правилами.

Вам не сподобається, якщо: від науково-фантастичного екшену ви чекаєте якщо не серйозного наукового обґрунтування, то хоча б логіки – у сюжеті та діях героїв. У «Сімох сестрах» вона час від часу зникає, і тоді з'являється комічний ефект.

Головна причина подивитися: побачити, як Нумі Рапас грає сімох персонажів – за задумом, сестри мають не лише різні зачіски, а й різні характери.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло