Прем'єри тижня: «Той, хто біжить по лезу 2049» та «Шибайголови»

Прем'єри тижня: «Той, хто біжить по лезу 2049» та «Шибайголови»

Чи стане сиквел стрічки Рідлі Скотта кращим за першу частину та як Люку Бессону вдалося зв'язати Другу світову з війною на Балканах середини 1990-х в одному пригодницькому екшені

Этот текст также доступен на русском

«Той, хто біжить по лезу 2049» 

Прем'єри тижня: «Той, хто біжить по лезу 2049» та «Шибайголови»
Фото: bhfilms.com.ua

Сюжет. У 2049 році раніше заборонені репліканти – штучно створені люди – стали частиною суспільства. Принаймні, нові моделі. Один з таких, офіцер поліції Лос-Анджелеса К, працює тим, хто біжить по лезу, тобто – винищувачем реплікантів старих моделей. Якось він розшукує одного з них на фермі, вбиває його, а у землі під деревом знаходить скриню з кістками. Тепер йому треба з'ясувати, чиї це кістки і як вони пов'язані з подіями, що відбулися 30 років тому.

В українському прокаті: з 5 жовтня.

Бюджет: $185 млн.

Бекграунд. Перша частина «Того, хто біжить по лезу» вийшла у 1982 році і значного успіху в прокаті не мала: при бюджеті у $28 млн стрічка, яку режисер Рідлі Скотт називав однією з найбільш особистих у своїй фільмографії, зібрала лише $33,8 млн. Втім, це не завадило фільму стати культовим і справити значний вплив на масову культуру загалом та кіберпанк зокрема. Письменнику Філіпу К. Діку, чий твір «Чи сняться андроїдам електровівці?» 1968 року надихнув стрічку, видавці пропонували $400 000 за новелізацію фільму, та той відмовився. Натомість друг письменника Кевін Уейн Джетер написав кілька продовжень. Одна з цих книг – роман «Грані людини» – була використана у сиквелі.

Над продовженням «Того, хто біжить по лезу» робота розпочалася ще у 1999 році, однак тоді проект зупинився на стадії написання сценарію. У 2007 році про сиквел почав говорити сам Рідлі Скотт. Ще через два роки ходили чутки, що він разом з братом Тоні Скоттом збираються знімати передісторію, причому це мав бути короткометражний веб-серіал, однак цей проект не знайшов фінансування. У 2011 році знову почалися розмови про продовження, і головним питанням було, чи з'явиться у сиквелі Гаррісон Форд. Ще за три роки Рідлі Скотт оголосив, що виступить продюсером, а не режисером. У 2015-му режисерське крісло зайняв Дені Вільньов («Сікаріо», «Прибуття»). Майже одразу Гаррісон Форд підтвердив свою участь у проекті, а трохи згодом до акторського складу приєдналися Райан Гослінг (офіцер К), Робін Райт та Джаред Лето.

Щоб пояснити, що відбулося між 2019 роком, коли розгортаються події першої частини – до речі, до неї у продовженні є кілька прямих відсилок – та 2049-м, були випущені три короткометражки. Сюжет нового фільму тримався у суворій таємниці.

Вам сподобається, якщо: ви любите, коли у науково-фантастичних триллерах є філософія. У «Тому, хто біжить по лезу 2049» міркують про те, що робить людину людиною.

Вам не сподобається, якщо: ви переконані, що у науковій фантастиці є місце лише екшену, а філософія та психологія – зайві. А надто сильне захоплення творців стрічки її візуальною частиною, з довгими планами пейзажів, лише її затягують. «Той, хто біжить по лезу 2049» триває 2 години 40 хвилин, і візуальний ряд – важлива частина історії.

Головна причина подивитися: побачити сиквел, який візуально виглядає краще і за змістом є глибшим, ніж перша частина.


«Шибайголови»

Прем'єри тижня: «Той, хто біжить по лезу 2049» та «Шибайголови»
Фото: kinomania.com.ua

Сюжет. У 1944 році нацисти залишали Францію і вивезли звідти кілька сотень тонн золота у злитках. Однак до Німеччини довезти їх не змогли: партизани підірвали дамбу і затопили ціле селище під Сараєвим, поховавши під водою і німців, і золото. У 1995 році історія спливла: місцева офіціантка розповіла про золото своєму коханцю – морському котику з миротворців НАТО. І той разом зі своїми друзями вирішив допомогти дівчині дістати золото, частина якого мала б піти у благодійний фонд, а частина – стала б заробітком для військових. Однак, звичайно, в останній момент все пішло трохи не за планом.

В українському прокаті: з 5 жовтня.

Бюджет: $77,5 млн.

Бекграунд. Сценарій «Шибайголов» написали Люк Бессон та Річард Уенк. В оригіналі історія називалася «Озеро», і роботу над її екранізацією французька компанія EuropaCorp, якій, серед інших, належить відома кінофраншиза «Таксі», розпочала у 2014 році. У 2015 році до команди проекту приєднався актор Джонатан Кімбл Сіммонс («Людина-павук», «Одержимість»). Попри те, що він – найзірковіший учасник акторського складу, йому дісталася одна з другорядних, хоча й ключових ролей.

Бюджет стрічки склав 66,2 млн євро, частину внесла німецька сторона: 5 млн євро – Німецький федеральний фонд кіно (DFFF), ще 275 000 євро – Баварський фонд кіно (FFF Bayern).

Вам сподобається, якщо: в екшені ви цінуєте головним чином екшен, а не переконливу акторську гру. У «Шибайголовах» є сцени перегонів на танках та перестрілок на вертольотах.

Вам не сподобається, якщо: у кримінальному екшені вам потрібен не лише закручений сюжет, а ще й переконливі діалоги та мотивація героїв. З другим у «Шибайголовах» не склалося, хоча кілька дотепних жартів все ж знайти можна.

Головна причина подивитися: побачити, як європейські кіновиробники використовують історичний матеріал для того, щоб знімати видовищні фільми з патріотичним змістом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло