Майте на увазі: головні події 23 листопада – 1 грудня

Майте на увазі: головні події 23 листопада – 1 грудня

Фінал театрального фестивалю «ГРА», прем’єра стрічки «Ціна правди» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Этот текст также доступен на русском
Майте на увазі: головні події 23 листопада – 1 грудня
Кадр зі стрічки "Ціна правди"
Фото: imdb

У суботу, 23 листопада, у театрі на лівому березі Дніпра (пр. Броварський, 25) – теа-кліп-вистава «Токсини». Трапляється так, що батько повертається через 20 років, аби зустрітись з уже дорослим сином. Як пояснити, чому в житті так сталось, як знайти потрібні слова і чи можливо налагодити стосунки? Дехто втрачає дитину і намагається помститись вбивці. Але чи помста загоїть рани втрати? Або ж тобі пропонують посаду твоєї мрії, ти один з сотень претендентів, проте, за це ти змушений заплатити своїм минулим, частиною життя та єдиним, що маєш, – спогадами. Чи це справедлива ціна заради майбутньої посади?

Усі герої цієї історії бажають змінити світ на краще, прагнуть віднайти справедливість, позбутися токсичності. Проте, що робити, якщо в певний момент усвідомлюєш, що ця токсичність – частина тебе самого?

Майте на увазі: головні події 23 листопада – 1 грудня
Фото: drama-comedy.kiev.ua

Початок о 19:00. Вартість квитків 100–360 грн.


У неділю, 24 листопада, у театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) відбудеться урочисте відкриття фестивалю-премії «ГРА». Цьогоріч лауреати визначатимуться у шести загальних номінаціях: за найкращу драматичну виставу, виставу для дітей, музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу, хореографічну/балетну/пластичну виставу, виставу камерної сцени (до 150 глядачів), пошуково-експериментальну виставу. А також у шести індивідуальних: за найкращу жіночу роль, чоловічу роль, режисерську роботу, сценографію, хореографію та музичне рішення вистави.

«ГРА» (Great Real Art) була заснована Національною спілкою театральних діячів України минулого року. Проєкт реалізовується за підтримки Міністерства культури України та Департаменту культури КМДА.

Початок о 16:00. Деталі за посиланням.


У понеділок, 25 листопада у Національній музичній академії ім. Чайковського (вул. Городецького, 1–3/11) відбудеться показ документальної стрічки та концерт пам’яті видатного радянського і грузинського композитора Гія Канчелі «Я не любив кларнет» за підтримки Посольства Грузії в Україні.

Вечір пам’яті грузинського генія поєднує дві самодостатні події: фільм від канадської режисерки Ольги Антімоні та її чоловіка, знаного канадського телеведучого Грегорі Антімоні «Гія Канчелі:«Я не любив кларнет» та твір композитора «Мініатюри для кларнета і фортепіано – музика театру і кіно».

Документальний фільм, який у Києві демонструватиметься лише один раз, вийшов інколи серйозним, інколи сумним, частіше з почуттям гумору. А цикл з 18 мініатюр, що звучатимуть у другій половині вечора, сповнені пронизливого смутку і тихої радості, гіркого тріумфу та самоіронії. Цей твір Канчелі присвятив близькому другу – всесвітньовідомому кларнетисту Юліану Мілкісу.

Майте на увазі: головні події 23 листопада – 1 грудня
Фото: zbruc.eu

Початок о 19:00. Вартість квитків 150–600 грн. Деталі за посиланням


У четвер, 28 листопада, у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) стартує 19-й фестиваль «Нове британське кіно». Фестиваль «Нове британське кіно» – це серія прем'єрних кінопоказів, пресконференцій і спецпроєктів, присвячених кращим новим фільмам Великої Британії.

Майте на увазі: головні події 23 листопада – 1 грудня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 19:00. Вартість квитків 120 грн.


У четвер, 28 листопада, в український прокат також виходить епічна екранізація від творців одного з найуспішніших серіалів сучасності. Інтриги, кохання і тонкий гумор в історії злетів і падінь сім'ї англійських аристократів Кроулі та їхніх слуг, які живуть у багатому родовому маєтку під назвою «Абатство Даунтон» від режисера Майкла Енглера. Життя лордів і прислуги змінюється в результаті домашніх інтриг і фатальних потрясінь початку ХХ століття. 

Майте на увазі: головні події 23 листопада – 1 грудня
Фото: bhfilms.com.ua

У неділю, 1 грудня, у Галереї мистецтв «Лавра» (вул. Лаврська, 7) можна відвідати захопливу гру та водночас урок з історії під назвою «Сила підпису».

Організатори зауважують, що цей квест-музей здатен довести, як один підпис може змінити життя людей, держав та всього світу. Відвідувачі розгадуватимуть, ким були люди, які поставили підпис під ключовими документами в історії світу й України, та дізнаються, як склалася їхня доля. Зрозуміють, на що ми погоджуємося, коли ставимо «галочку» в соціальних мережах. Дізнаються, як приховують, підроблюють та страхують підписи. Проєкт розповість про найдорожчі автографи і найдивніші заповіти, про героїв, які своїм підписом рятували життя тисяч людей, та документи, які впливають на людство вже тисячу років.

Майте на увазі: головні події 23 листопада – 1 грудня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок об 11:00. Вартість квитків 50 грн, для дітей віком до 12 років, пенсіонерів, учасників бойових дій – безкоштовно за наявності посвідчення.


Премєра тижня:

У четвер, 28 листопада, в український прокат виходить стрічка «Ціна правди» («Гарет Джонс») польської режисерки Агнешки Голланд. Фільм є копродукцією Польщі, України та Великобританії. Знімали історичну драму в усіх трьох країнах, причетних до виробництва. Серед українських міст – у Києві та Харкові. Картина розповідає про валлійського репортера, який вперше в західній пресі заявив під власним ім'ям про український Голодомор. Ризикуючи власним життям та переховуючись від радянських спецслужб, Гарет Джонс робить відвертий репортаж, який згодом надихає письменника Джорджа Орвелла на написання «Колгоспу тварин».

Світова прем'єра фільму відбулася 10 лютого 2019 року в рамках конкурсної програми 69-го Берлінського кінофестивалю. Проєкт є переможцем 10-го конкурсу кінопроєктів Держкіно в категорії «Тематичні ігрові фільми» (до 85-х роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні). Загальний бюджет стрічки складає 262,2 млн грн, з них 25,9 млн грн надано українським Держкіно.

Роль британського журналіста зіграв актор Джеймс Нортон (серіали «Макмафія», «Чорне дзеркало»). Нову знайому головного героя на ім’я Ада Брукс, яка відкрила йому очі на те, що відбувається у Радянському Союзі, виконала Ванесса Кірбі («Геній», серіал «Корона», «Місія неможлива: Фолаут»).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло