Майте на увазі: головні події 25 січня – 2 лютого

Майте на увазі: головні події 25 січня – 2 лютого

Вечори французького кіно, концерт «Код Гершвіна» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Этот текст также доступен на русском
Майте на увазі: головні події 25 січня – 2 лютого
Кадр зі стрічки «Однієї чарівної ночі»
Фото: http://arthousetraffic.com

У суботу, 25 січня, у кінотеатрі «Оскар» у ТРЦ Gulliver (Спортивна площа, 1А) у рамках фестивалю «Вечори французького кіно 2020» відбудеться показ романтичної комедії «Однієї чарівної ночі».

Майте на увазі: головні події 25 січня – 2 лютого
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Марія – парижанка, і цим все сказано. Вона заміжня, та водночас насолоджується свободою і чоловічою увагою. Після сварки з чоловіком вона змушена ночувати в готелі навпроти своєї квартири, крізь вікно спостерігаючи за чоловіком, і згадувати їхню історію кохання. У неї є лише одна чарівна ніч, аби вирішити, що робити далі, але непроханих порадників виявляється несподівано багато.

Кьяра Мастроянні за участь у цьому проєкті отримала премію у категорії «найкраща жіноча роль» у програмі «Особливий погляд» на Каннському кінофестивалі-2019.

Початок о 19:00. Вартість квитків 120 грн.


У четвер, 30 січня, у Київському театрі оперети (вул. Велика Васильківська 53/3) – україно-американський проєкт «Код Гершвіна», концерт на два відділення.

Під диригуванням американця Девіда Чарльза Абелля звучатимуть твори відомого американського композитора з українським корінням Джорджа Гершвіна.

Джордж Гершвін народився в Нью-Йорку в єврейській родині емігрантів з Одеси. Краса українських мелодій надихнула Маестро на створення хітів, які стали світовими. У 1935 році Гершвін написав арію «Літня пора» («Summertime») для опери «Поргі та Бесс». На створення цієї композиції його надихнула українська  колискова пісня «Ой ходить сон коло вікон», яку Гершвін вперше почув у Нью-Йорку у виконанні Українського національного хору на чолі з Олександром Кошицем у 1929 році. «Summertime» дуже популярна і нині, вона об’єднує  українців та американців за допомогою коду Гершвіна. Цей музичний код поєднує наші нації красою та величністю мелодій Гершвіна.

Майте на увазі: головні події 25 січня – 2 лютого
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Виконуючи такі композиції, як «Rapsody in Blue» (1924) та «Американець у Парижі», пісні «I Got Rhythm» (1930), оперу «Поргі і Бесс», яка породила хіт «Summertime», українські музиканти відчувають музичну ідентичність з Великим Гершвіном.

Концерт «Код Гершвіна» матиме два відділення. У першому звучатимуть твори Гершвіна з мюзиклів та опер. Разом з оркестром та солістами Національної оперети України на сцену вийде Флоріан Файльмайр – піаніст-віртуоз із Австрії. Друга частина концерту присвячена композиціям Маестро, які лунали у відомих фільмах.

Початок о 19:00. Вартість квитків 50–500 грн.


У п’ятницю, 31 січня, у театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20Б) покажуть повість з привидами «Шинель» за Миколою Гоголем.

«…і серце моє, загалом дуже спокійне, почало битися».

У департаменті… Краще не називати, в якому департаменті, служив один чиновник, взагалі нічим не примітний, низенький на зріст, трохи рябуватий, зі зморшками по обидва боки щік. Прізвище його було Башмачкін. Ім’я – Акакій Акакійович. Навряд чи де можна було знайти людину, яка так служила би своїй посаді. Він служив не просто ретельно, – ні, він служив з любов’ю. Із довічного титулярного радника глузували всі, хто насідає на тих, хто не здатен кусатися.

Втім, у своєму переписуванні йому ввижався свій розмаїтий і приємний світ.

Так і пройшло би мирне життя чоловіка до глибокої старості, якби не було різних лих, розсипаних на життєвій дорозі – в житті нашого героя з’явився світлий гість в образі Шинелі, яка вкрай змінила його злиденне життя.

Майте на увазі: головні події 25 січня – 2 лютого
Фото: http://theatreonpodol.com/afisha/shynel/

Початок о 19:00. Вартість квитків 300 грн.


У суботу, 1 лютого, у Театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра (Броварський проспект, 25) – прем'єра «некомедії» про кохання «13 перших правил».

Володя, Ігор, Інга і Валерія. Хтось відсвяткує день народження. Хтось навчиться палити. Хтось дізнається головну таємницю. Хтось говоритиме про гіпербореїв. До речі, знаєте, хто це? Дивіться нижче. Хтось розповість про зраду. Хтось, як мінімум, тричі отримає по пиці. Хтось вивчить 13 перших правил баскетболу, сформульованих Джеймсом Нейсмітом. Хтось цілуватиметься. Хтось танцюватиме. Хтось кине торт на підлогу. Хтось сміятиметься до сліз. Хтось скаже останні слова. Хтось загине. Ми всі носимо маски. Ми щасливі в момент найсильнішого горя.

Ця вистава створена за п’єсою відомого білоруського драматурга Дмитра Богославського «13 перших правил баскетболу, що сформовані Джеймсом Нейсмітом», яка була написана у 2018 році.

Хто такі гіпербореї? Це народ однойменної легендарної країни, про яку ми дізнаємося з давньогрецької міфології. Це та сама Атлантида, чи то острів, чи то материк, що затонув, – і всі запитують, де саме. Варіантів безліч – від Гренландії до (увага!) України. В Гіпербореї люди живуть тисячу років, усі багаті і ні в чому не знають нестачі. Смерть там настає не від старості і хвороб, а від пересичення благами життя. У цій щасливій країні живуть суперлюди. Цікаво, а що вони відчувають? Чи ця опція доступна лише простим, звичайним, які взагалі не супер і у яких завжди щось болить та стається?

Майте на увазі: головні події 25 січня – 2 лютого
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 15:00. Вартість квитків 300 грн.


У неділю, 2 лютого, у Будинку-музеї Тараса Шевченка (провулок Тараса Шевченка, 8А) можна відвідати виставку «Диво-птахи Марії Примаченко», на якій представлено дивовижне птаство української художниці-примітивістки Марії Примаченко. Це частина її власного барвистого світу, уявного бестіарію, населеного фантастичними створіннями. Дивакуваті, вони дивляться людськими очима з пухнастими віями, вбрані у намисто, сережки, із крилами-вишиванками. Сама мисткиня «коментує» роботи цікавими авторськими написами-приповідками.

Деталі за посиланням.

Майте на увазі: головні події 25 січня – 2 лютого
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 10:00. Вартість вхідного квитка до музею: повний – 45 грн; пільговий (для учнів, студентів і пенсіонерів) – 25 грн. Окрім виставки відвідувачі можуть оглянути експозицію музею.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло