Довгоочікувана прем’єра: на фестивалі «Молодість» показали стрічку «Я працюю на цвинтарі»
Як жити з болем, з якого складається твій світ

Сюжет: Колишній архітектор Саша (Віталій Салій) працює на одному з київських цвинтарів – має фірму з розроблення та встановлення пам’ятників. Усе життя Саші складається з ненависної йому роботи, нескінченних скарг замовників та вечорів наодинці. Здається, що герой просто ненавидить усе навколо, включно зі своєю донькою-тінейджеркою Алісою (Анна Іванова). Але на роботі стаються зміни – директора цвинтаря Петровича (Віктор Жданов) усувають з «хлібного» місця.
Зрештою, цвинтар лише ззовні виглядає спокійно, а насправді на ньому плетуться інтриги рівня Волл-стріт, а потоки «сірого» кешу ллються рікою. Зміна керівництва неодмінно зачепить і Сашу, який найменше хоче щось змінювати у своєму житті. Весь цей час його мучить власна помилка, яка не дає спокійно жити та працювати.
В українському прокаті: восени 2021
Бюджет: ~ 22 млн гривень
Бекграунд: «Я працюю на цвинтарі» – екранізація однойменної книги українського письменника Павла Белянського. Головну роль у фільмі зіграв Віталій Салій – актор, відомий за ролями у фільмах «Крути 1918» та «Заборонений».
Салію нечасто видається грати навіть умовно позитивних героїв, зазвичай йому дістаються негативні персонажі – наприклад, роль полковника Муравйова в «Крутах». Втім, саме його герой виявився найбільш яскравим у цьому героїчному епосі, міміка та пластика Салія – ледь не єдине, що може запам’ятати глядач після перегляду фільму.
У «Цвинтарі» актор перевтілюється в пригніченого, втомленого чоловіка, який ховає власні емоції та закривається від навколишніх людей. Друга помітна фігура у фільмі – герой Віктора Жданова, одного з найпопулярніших сучасних українських акторів. Його Петрович – породження українських «порядків» – чоловік, який щоранку передає конверт «нагору», аби зберегти посаду. Будні «ритуального бізнесу» у фільмі зображені реалістично, звісно – як для людини, яка намагається на цвинтарі бувати менше.

Вам сподобається, якщо: ви стежите за українським кіно, готові пробачати йому дрібні (та не дуже) недоліки.
Вам не сподобається, якщо: цвинтарна тема вас тривожить та засмучує, кілька разів фільм дійсно намагається вичавити з глядача сльозу.
Головна причина подивитися: це дійсно хороший фільм, який може стати ще кращим, якщо до версії, яку показали на фестивалі, внесуть зміни перед виходом у прокат. Зараз це трохи затягнутий хронометраж, кілька сюжетних ліній, які при цьому виглядають обірваними чи скороченими, та недосконалий звук.
У тому ж дусі:
«Додому», 2019
Режисер: Наріман Алієв
У кримського татарина Мустафи (Ахтем Сеітаблаєв) у війні на Сході України гине син. Батько їде з окупованого півострова до Києва, аби забрати його тіло та поховати в Криму. Також він прагне забрати зі столиці молодшого сина, який не надто хоче повертатися в рідні місця. Це щемка драма про біль втрати рідної людини та рідного дому.
«Річард говорить “Прощавай”», 2019
Режисер: Вейн Робертс
Професору університету (Джонні Депп) отримує невтішний діагноз – жити йому залишилося недовго. Очікування близької смерті розв’язує Річарду руки, йому більше не треба дотримуватися соціальних норм и зобов’язань та нарешті можна жити так, як хочеться. Адже хто тобі що скаже – коли в тебе остання стадія раку.
«Коли падають дерева», 2018
Режисерка: Марися Нікітюк
Історія забороненого кохання в українській провінції. Дівчина Лариса закохана в молодого бандита Шрама, за що її засуджує як родина, так і сусіди. Закохані прагнуть втекти світ за очі, але все виявляється набагато складніше, аніж у романтичній казці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].