Майте на увазі: головні події 26 червня – 4 липня

Майте на увазі: головні події 26 червня – 4 липня

Презентація альбому Kurs Valüt, виставка Олександра Ройтбурда «Вправи на розкутість» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Майте на увазі: головні події 26 червня – 4 липня
Фрагмент картини Олександра Ройтбурда «Дискобол»
Фото: https://antikvar.ua/

У суботу, 26 червня у парку Шевченка в рамках «Кіновернісажу просто неба» можна переглянути фільм «Фортеця Хаджибей» Костянтина Коновалова. 

Події історично-пригодницької стрічки відбуваються в період російсько-турецької війни за території Північного Причорномор'я наприкінці ХVIII сторіччя. Османська Порта та Задунайська Січ ведуть боротьбу з Російською імперією за Північне Причорномор’я. Тримається остання фортеця – Хаджибей.

Задунайський козак Андрій має завдання доправити листа турецькому коменданту, але фортецю захоплює супротивник. Для того, щоб визволити з полону коменданта і врятувати його дочку Фатіму, в яку закоханий Андрій, потрібно перемогти ворога, який господарює у фортеці.

Майте на увазі: головні події 26 червня – 4 липня
Фото: https://kyiv.depo.ua/

Початок о 21:00. Вхід вільний. 


У суботу, 26 червня в межах «Книжкового Арсеналу» (вул. Лаврська, 10-12, ліве крило) українці можуть написати книжку разом із Любком Дерешем, Іреною Карпою та Сашком Лірником. Проєкт має назву «Ти – автор». 

«Читаючи книжки, ми опиняємося всюди, де хочемо бути. А завдяки проєкту «Ти – автор» кожен охочий зможе відчути себе справжнім творцем, обираючи героя оповідання, варіанти повороту сюжету і рухаючись до одного з шістнадцяти фіналів історії. І все це як на території фестивалю, так і з будь-якої точки планети за допомогою гаджета, – коментує Світлана Чирва, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні, Білорусі та Молдові. – Ми створили проєкт на перетині новітніх технологій і літератури, щоб сприяти розвитку культури читання та надихнути на творчість. А ще – підтримати українське книгодрукування, адже в рамках фестивалю ми пропонуємо малим видавництвам інноваційні платежі, наприклад, за допомогою технології Tap2Phone, без використання терміналу».

Загалом організатори проєкту передбачили 48 фіналів трьох оповідань – щоб прочитати їх усі, знадобиться цілий день.

Майте на увазі: головні події 26 червня – 4 липня
Письменник Любко Дереш
Фото: УНІАН

Вхід за вартістю квитка на «Книжковий Арсенал». Подробиці за посиланням


У неділю, 27 червня у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) – спеціальний показ фільму «Вусатий Фанк» за участі автора ідеї та сценариста Віталія Бардецького. Після перегляду на вас чекає дискусія з творчою групою фільму.

«Вусатий Фанк» – документальна розповідь про один із найяскравіших періодів української музики. Часи, коли вітчизняні музиканти звучали круто, а на вигляд були немов заокеанські зірки. Початок сімдесятих, в радянській Україні зародилась нова музична течія, про яку більшість із нас навіть не чула. Але організатори події мають намір це змінити.

Майте на увазі: головні події 26 червня – 4 липня

Початок о 15:00. Вартість квитків 130 грн. 


У середу, 30 червня у Щербенко Арт Центрі (вул. Михайлівська, 22B) можна відвідати виставку Олександра Ройтбурда «Вправи на розкутість», до якої увійдуть одразу дві нові серії його робіт: живописні зображення скульптур і жіночі напівфігури. Доволі різні, на перший погляд, серії об’єднує ключова риса: Ройтбурд заграє з академічним каноном у своїй авторській манері.

Як зазначає сам художник, він «переказує» відомі скульптури, вступаючи у діалог із класикою та класицистичною естетикою. Цей переказ – розкутий, «більш експресивний, ніж зазвичай». Але цього разу бути таким вивільненим йому дозволяють саме зображувані скульптури, чия умовна впізнаваність надає привід до грайливої інтерпретації. Так, антична підручникова класика («Амур і Психея», «Венера Калліпіга», «Дискобол»), шедеври майстрів Відродження («Брут» італійця Мікеланджело і «Воскресіння» французького маньєриста Ж. Пілона), і зразки класицизму («Венера» І. Віталі) набувають м’якості, грайливості, випадковості рис, наче вони відбиті в бракованому дзеркалі.

Легка, але виважена гра зі спадком, флірт і шана, вічна історія і ковідна сучасність: Ройтбурд продовжує свої невимушені вправи.

Майте на увазі: головні події 26 червня – 4 липня
Фото: https://antikvar.ua/

Початок об 11:00. Вхід вільний. 


У суботу, 3 липня в Otel' ( вул. Нижньоюрківська, 31) наживо відбудеться презентація свіжого лонгплею гурту Kurs Valüt. 

Kurs Valüt створено Євгеном Гордєєвим на початку 2017 року в дніпровському клубі Module. Згодом до Гордєєва доєднався саундпродюсер Євген Касьян. Музика Kurs Valüt є результатом дослідження постіндустріальної ідентичності Сходу України, та переосмислення традиційних різновидів мінімал-вейву. На перетині EBM, сінт-поп, і електро був створений гібридний суб-жанр dnipropop, який згодом ліг в основу концепції однойменного дніпровського лейблу. 

Наразі у доступі для слухачів є лише один альбом, випущений у 2018 році. З часу виходу альбому «Veselo», Kurs Valut об’їздили з концертами численні міста, відіграли сольні та фестивальні концерти, здійснили кілька турових подорожей Україною, в тому числі із американцями Bark. Тому, реліз їхнього другого повноформатника такий довгоочікуваний для слухачів та шанувальників. 

Другий однойменний альбом Kurs Valüt вийде на німецькому лейблі «No Emb Blanc», який був заснований в 2009 році як імпринт «Genetic Music». Випуск альбому – це не єдина ланка співпраці гурту з лейблом. Євген Касьян взаємодіє з «No Emb Blanc» як саунд-інженер, працює над зведенням та мастерингом релізів лейблу. Буде видано 300 копій платівок, певна частина тиражу направлена в Україну для місцевого розповсюдження.

Початок о 20:00. Вартість квитків 450 грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті