Жорстокі ігри та божевільні горори: які серіали варто подивитися в жовтні

Жорстокі ігри та божевільні горори: які серіали варто подивитися в жовтні

Створюємо атмосферу Гелловіна завчасно

Жорстокі ігри та божевільні горори: які серіали варто подивитися в жовтні
Фото: unsplash

Запасаємося гарбузами, костюмами та фільмами до «найстрашнішого свята» осені… Полювання на людей і привиди, психіатрія та деградація суспільства – усе це теми трохи жахаючої жовтневої добірки серіалів і фільмів. 

«Гра в кальмара»

Жорстокі ігри та божевільні горори: які серіали варто подивитися в жовтні

Оригінальна назва: Squid Game

Рік: 2021 (1 сезон)

Сюжет у корейському серіалі-хіті-сенсації від Netflix, який підкорює весь світ, доволі простий, але лякає він по-справжньому: зневірені люди, що майже безвихідно загрузли в боргах, беруть участь у фатальних іграх. Прагнення зіграти в гру, де на кону 45,6 мільярдів вон і… власне життя, зібрали 456 чоловік на безлюдному острові. Перегони на виживання нагадують саме життя, тільки у прискореному в десятки разів темпі, де є зрада і віра, вбивства і співчуття, жорстокість і допомога. 

Чому варто дивитися. Хоча б за ради того, що наразі всі про нього говорять не лише в соціальних мережах. А також – щоб дізнатися, чому хештег #SquidGame у Tik Tok набрав понад 22 млрд переглядів. І це при тому, що це шоу не рекламували напередодні виходу.

Проблеми бідності та соціальної нерівності в сучасному світі висвітлювалася в кінематографі і до цього, однак у стриманішій подачі. Але цей серіал відгукнувся в мільярдах сердець. Чому? Відповідь, напевно, проста, – надто наболіло. Ідею «Гри в кальмара» доведено до найвищої точки: люди свідомо (деякі сучасні психологи занадто спекулюють на понятті усвідомленості) обирають смертельні ігри. Для них смерть прирівнюється до повернення в старе життя з боргами, з яких майже немає шансу вибратися. А з іншого боку, є інші люди, які ці ігри замовляють і готові платити мільйони за видовище, у якому їхні співвітчизники свідомо йдуть на смерть. Полювання людей на інших людей – давня забава людства.

Якщо ви вже подивилися серіал і він вам сподобався, радимо фільм «Тринадцять» (англ. 13) – американський римейк однойменної стрічки режисера та сценариста Гели Баблуані, знятий ним самим через п’ять років після виходу оригінального французького фільму. Він трохи перегукується в ідеї, де одні (втілення цинізму) зібралися для того, щоб робити ставки і спостерігати за іншими, які готові вбити або загинути самі, поклавши на кін власне життя.

Обирайте будь-який з варіантів, – він вартий того, щоби витратити на нього вечір. Оригінал знято в монохромі, а ось римейк – у різнобарв'ї, що додає екстриму під час перегляду.


«Чепелвейт»

Жорстокі ігри та божевільні горори: які серіали варто подивитися в жовтні

Оригінальна назва: Chapelwaite

Рік: 2021 (1 сезон)

Американський серіал у жанрі горор, знятий за мотивами оповідання Стівена Кінга «Єрусалимський лот».

Втративши свою дружину – матір трьох його дітей, капітан Чарльз Буні розсудив, що йому більше не варто ходити в море й наражатися на небезпеку. Він вирішує повернутися до родового маєтку Чепелвейт у невеликому місті. Коли він хоче заснувати суднобудівний бізнес, то стикається з дуже поганим ставленням з боку місцевих жителів, та ще й містичні сили в будинку не дають спокою…

Чому варто дивитися. Серіал знято в найкращих традиціях жанру: тут є і жахи, і вистачає саспенсу, привиди ховаються по кутках у загадковому готичному будинку. Сюжет інтригує, але доволі повільно розгортається. Любителів жанру горор не залишить байдужими і триматиме у тремтливому нетерпінні: чим же все закінчиться?


«Сестра Ретчед»

Жорстокі ігри та божевільні горори: які серіали варто подивитися в жовтні

Оригінальна назва: Ratched

Рік: 2020 (1 сезон, подовжено на 2)

Американський медичний трилер «Сестра Ретчед» – ще одне шоу-хіт від Netflix. Суцільний божевільний коктейль із трилера, горору, драми, нуару та ще багато чого. Пріквел до фільму Мілоша Формана «Пролітаючи над гніздом зозулі» не в повному сенсі, адже він лише розкриває героїню  медсестри Мілдред Ретчед до подій у фільмі.

Ретчед приїхала здалеку, щоб отримати вакансію медсестри в психіатричній клініці, яку очолює доктор Хановер, коли її молодший брат був арештований після масового вбивства. «Прогресивні» методи лікування доктора Хановера – від лоботомії за допомогою льодоруба та дрилі до варіння пацієнтів у гарячущій ванні, доповнюються холоднокровним монстром у вигляді медсестри Ретчед. Сюжетний непередбачуваний абсурд описувати немає сенсу, бо можна лише зіпсувати передчуття.

Чому варто дивитися. Водночас божевільне та красиве шоу, а також вдалий каст і якісна режисура. Від стильних костюмів не відвести очей, а атмосферні та барвисті зйомки заворожують. Ще на глядачів чекає безліч несподіваних сюжетних поворотів і постійна напруга, що робить серіал  високоякісним сучасним нуаром.


«Доктор Сон»

Жорстокі ігри та божевільні горори: які серіали варто подивитися в жовтні

Оригінальна назва: Doctor Sleep

Рік: 2019

Американський фільм жахів, знятий на основі однойменного роману Стівена Кінга, є продовженням фільму «Сяйво» 1980 року.

У центрі сюжету – Денні Торренс, син божевільного письменника, якого майстерно зіграв Джек Ніколсон у «Сяйві». Дорослий Торренс, якого грає Юен Макгрегор, намагається впоратися з дитячою травмою та працює ординатором у хоспісі. Але жахи готелю «Оверлук» переслідують і не відпускають. Порятунок він знаходить в алкоголі. Поступово в чоловікові пробуджується здатність «сяяти», і він починає допомагати безнадійно хворим підготуватися до смерті. У лікарні герой  зустрічає дівчинку з надзвичайними здібностями, за якою полює містична організація «Істинний Вузол»…

Чому варто дивитися. Страшно, виразно й динамічно. Деякі сцени лякають аж до тремтіння в колінах. Музичний супровід підібраний дуже вдало, що додає містичності та жаху. «Коли фільм закінчився, і пішли титри, він (Стівен Кінг) поклав руку мені на плече і сказав: «Ти чудово попрацював. Я ледь не помер від щастя»», – згадує режисер Майк Фленеган.


«Висотка»

Жорстокі ігри та божевільні горори: які серіали варто подивитися в жовтні

Оригінальна назва: High-Rise

Рік: 2015

Британська соціальна антиутопія, яка все більше лякає тим, що глобальне суспільство прямує невеликими кроками до природного саморуйнування.

Картина розпочинається з дикої сцени, де чоловік готується поласувати собакою-барбекю на балконі своїх апартаментів. Його квартира нагадує наслідки жахливої ​​апокаліптичної вечірки. Все це ще три місяці тому виглядало геть по-іншому. Доктор Роберт Ленг переїжджає на 25-й поверх елітного висотного житлового комплексу, спроєктованого архітектором Ентоні Ройялем, який мешкає в цьому ж будинку. Тут є все для комфортного життя: басейн, власна школа і супермаркет. Але все поділено на класи: вищий клас займає верхні поверхи, фахівці й інтелігенція – середні, і менш забезпечений середній клас – нижні.

Життя у висотці різко змінюється після збоїв електрики, побутових негараздів, бо сміття накопичується, а супермаркет майже порожній.

Чому варто дивитися. Сценарій заснований на однойменному романі Джеймса Балларда, виланий 1975 року. І це не єдиний роман автора, який дочекався своєї екранізації. Моторошне бачення майбутнього суспільства, розбитого багатством і цинізмом. Суміш чорного гумору та жаху. Багатошаровий фільм рясніє сенсами та асоціаціями, що ґрунтуються на людських стосунках і моралі, де переважає егоїзм, ворожнеча, антагонізм. Де герої потрапляють у скрутне становище, незважаючи на класи, освіту чи заможність. Фільм змушує замислитися про причини та наслідки  деградації суспільства.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло