Прем'єра тижня: «Остання дуель» Рідлі Скотта

Прем'єра тижня: «Остання дуель» Рідлі Скотта

Що це – кіно про палацові інтриги чи щось більше?

Прем'єра тижня: «Остання дуель» Рідлі Скотта
Кадр зі стрічки «Остання дуель»
Фото: DR

Сюжет. Події розгортаються в Нормандії ХІV століття, за часів володарювання короля Карла VI. Лицар Жан де Карруж, повернувшись із війни, дізнається, що поки його не було вдома, його дружину Маргаріт зґвалтував сусід та давній супротивник – Жак Лє Грі. Свідченням жінки ніхто не вірить, тож Жан звертається по допомогу до самого короля. Карл каже, що суперечку потрібно вирішувати на дуелі. Переможець буде визнаний правим. Але в разі програшу Жана його дружину мають спалити на вогні за неправдиві свідчення.

У ролях: Бен Аффлек, Метт Деймон, Джоді Комер, Адам Драйвер.

В українському прокаті: з 21 жовтня 2021 року.

Бекґраунд. Драма «Остання дуель» є екранізацією однойменного роману Еріка Ягера. Книжка, заснована на реальних подіях, вийшла друком 2005 року. За свідченнями істориків, описаний двобій став останньою легальною дуеллю у Франції. Над сценарієм до майбутнього фільму працювали спільно Ніколь Холофсенер та виконавці головних ролей Бен Аффлек і Метт Деймон. Режисером виступив Рідлі Скотт («Чужий», «Гладіатор», «Ганнібал»). 

Прем'єра тижня: «Остання дуель» Рідлі Скотта

Середньовічна драма знаменує собою велике возз’єднання дуету Аффлека та Деймона – це їхня нова спільна сценарна співпраця за майже 25 років після драми «Розумник Вілл Гантінґ». 

Цікавим є те, що творці вирішили розбити фільм «Остання дуель» на три глави, кожна з яких розповідає про події, які відбувалися, очима Карружа, Ле Грі та Маргаріт. 

Прем'єра тижня: «Остання дуель» Рідлі Скотта

Якщо вдатися до історичного екскурсу про середньовічну Францію, то на верхівці суспільства був король, якого обрала його рада, Паризький парламент. Нижче було три основні звання знаті: барони, лицарі та сквайри. Барони, як персонаж Аффлека, граф П’єр д’Аленкон, володіли землею і часто виступали як феодали, надаючи майно та захист васалам. Лицарі були на одну сходинку вищі за сквайрів, але чоловіки обох рангів часто служили васалами вищих правителів. Ле Грі і Карруж починали як сквайри і васали графа П’єра, але Карруж 1385 року був посвячений у лицарі за військову службу. На нижній сходинці соціальної драбини були воїни, священики та робітники, які мали обмежені права та політичний вплив.

Утім, екранізація, як і сам оригінал, не показують жодного з головних персонажів однозначно хорошим чи поганим, не співчуваючи їм. 

Прем'єра тижня: «Остання дуель» Рідлі Скотта

Вам сподобається, якщо: ви скучили за олдскульною історичною драмою на великому екрані, де все знято за каноном жанру, без поспіху і з гарно прописаними характерами головних героїв. 

Вам не сподобається, якщо: ви очікуєте на стрічку з несподіваними сюжетними поворотами, але детальність сюжету та змістовність – це не те, за чим ви зазвичай йдете до кінотеатру. 

Прем'єра тижня: «Остання дуель» Рідлі Скотта

Головна причина подивитися: проаналізувати людські пріоритети, поняття моралі та статусу в середньовічному суспільстві та зараз; а також впевнитися, що в кожного своя правда – за всіх часів. 

Прем'єра тижня: «Остання дуель» Рідлі Скотта
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті