Майте на увазі: головні події 24–31 жовтня

Майте на увазі: головні події 24–31 жовтня

Гелловін у Музеї Ханенків, Київський тиждень критики 2021 та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У неділю, 24 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) триватиме Київський тиждень критики 2021. Як і завжди, на глядачів чекають актуальні стрічки з лайн-апів головних світових кінофестивалів, тематичною ретроспективою культової кінокласики, а також київськими прем'єрами головних українських фільмів цього року.

Після переглядів фільмів на глядачів чекають дискусії за участі критиків та кураторів програми.

Майте на увазі: головні події 24–31 жовтня

Початок о 10:00. Розклад сеансів можна побачити тут. Вартість квитків 100-140 грн. 


У вівторок, 26 жовтня у МЦКМ (Жовтневий палац; Алея Героїв Небесної Сотні, 1) можна побачити KYIV MODERN BALLET. СПЛЯЧА КРАСУНЯ. РАДУ ПОКЛІТАРУ. 

Працюючи над новим хореографічним твором, Раду Поклітару черпав натхнення з музичної спадщини Петра Чайковського і дивовижної історії неаполітанця Джамбаттіста Базіле. Саме він став першоджерелом казки. Постановка представить гармонійне поєднання реальності та фантасмагорії, де справжня любов стає центром, навколо якого все обертається.

 «Спляча красуня» розповідає про людське буття та вічні моральні принципи. Нова історія приведе короля до цієї любові не через сто років, а через вісім століть. А в королівському палаці оселяться дивовижні казкові герої. 

Майте на увазі: головні події 24–31 жовтня

Початок о 19:00. Вартість квитків 190-590 грн. 


У середу, 27 жовтня у Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20Б) відбудеться показ слідчого експерименту «Ножиці», інтерактивної вистави у постановці Ігоря Матіїва.  Ця п’єса німецького драматурга йде на багатьох сценах світу, але в Україні вона буде поставлена вперше. Любите заплутані детективні історії? Володієте дедуктивним методом, розбираєтесь в мотивах і маєте залізну витримку? Салон краси на Андріївському узвозі стає місцем злочину. Відому піаністку жорстоко вбивають… ножицями. Під підозрою ексцентричний перукар, меркантильна асистентка, багата, але безталанна оперна діва і таємничий антиквар.

Майте на увазі: головні події 24–31 жовтня

Початок о 19:00. Вартість квитків 450 грн. 


У четвер, 28 жовтня у вітчизняному прокаті стартують покази нової стрічки Веса Андерсона «Французький вісник. Від «Ліберті. Канзас Івнінг Сан»». 

У центрі сюжету – відділення американської газети «Французький вісник». Головні ролі виконали Бенісіо дель Торо, Едріан Броуді, Тільда Свінтон, Леа Сейду, Френсіс Мак-Дорманд, Тімоті Шаламе, Лина Кудрі, Джеффрі Райт, Матьє Амальрік, Стівен Парк, Білл Мюррей та Овен Вілсон. 

Фільм позиціонується як «любовний лист журналістам» аванпосту американської газети у вигаданому французькому місті XX століття. У центрі картини – три сюжетні лінії. Всі вони пов'язані з публікаціями в американському журналі «The French Dispatch» (щотижневому додатку до канзаської газети «Liberty, Kansas Evening Sun»), редакція якого розташовується в містечку Енну-сюр-Блазе.

Джерелом натхнення при створенні фільму для Андерсона послужив журнал «The New Yorker», пристрасним шанувальником якого він був ще зі шкільних часів. Деякі персонажі та події у фільмі запозичені з реальних статей в цьому журналі. Наприклад, образ головного редактора «The French Dispatch» Артура Ховітцера-молодшого у виконанні Білла Мюррея базується на співзасновнику «The New Yorker» Гарольду Россу. 

Розклад сеансів та вартість квитків слід уточнювати на сайтах кінотеатрів. 


У неділю, 31 жовтня у Музеї Ханенків (вул. Терещенківська, 15) проходитимуть тематичні екскурсії залами Мистецтва Азії спеціально до Гелловіну. 

Спільною для народів Азійського континенту є думка про те, що за певних обставин прекрасне може перетворитися на загрозливе й моторошне, а жахливе – навпаки, стати на службу сил світла.

Відвідувачі дізнаються: історії про попередні перевтілення засновника буддизму – Сіддгартги Гаутами або Будди Шак'ямуні, де він стикався з духами «якша» й «якшині», – з одного боку, ці духи – подателі плідності та багатства, але вони ж можуть виявляти себе як обертні-людожери; про шанованих у буддизмі та індуїзмі жіночих персонажів – «йогіні» або «дакіні», які можуть бути страхітливими чаклунками, і в той же час – покровительками подвижників та хранительками таємниць шляху до Просвітлення; про буддійського ченця, який загинув як жертва наклепу, відродився моторошною потворю, але потім став захисником Благородного вчення.

Варті Гелловіну історії можуть розповісти про пам'ятки не лише з Індії, Тибету й Монголії, але й з Китаю та Японії.

Розповідатиме Євген Осауленко, експерт з історії та мистецтва буддизму. 

Музей також підготував тематичні квести «Чудеса та чудовиська».

Майте на увазі: головні події 24–31 жовтня

Початок о 10:30. Вхід вільний за умови дотримання тематичного дрес-коду та попередньої реєстрації. Подробиці

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті