Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»

Про що насправді розповість історична драма за Штефаном Цвейгом

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»
Фото: Arthouse Traffic

Сюжет. Екранізація роману «Шахова новела» знаменитого австрійського письменника Штефана Цвейґа.

Весна, 1938 рік. Йозеф намагається покинути окуповану нацистами Австрію, але потрапляє під арешт. Зачинений в одиночній камері, він зовсім втрачає зв’язок зі світом. Та одного разу йому вдається вкрасти в тюремників книгу про шахи. Гра стає для нього спасінням. 

У ролях:  Олівер Мазуччі («Робота без авторства», «Як Гітлер вкрав рожевого кролика»), Альбрехт Шух («Берлін Александерплац»), Бірґіт Мініхмайр («Парфюмер: Історія одного вбивці», «Три дні з Ромі Шнайдер»), Самуель Фінці («Спокусник») 

В українському прокаті: з 2 грудня 2021 року.

Бекґраунд. Стрічка вже має такі премії та нагороди: 

  • Найкращий актор (Олівер Мазуччі), Баварська кінопремія, 2021 
  • Найкращий продакшн, Баварська кінопремія, 2021 

В одному з інтерв’ю режисер Філіп Штьольцль розповів, що ще зі школи був книголюбом, і вперше прочитав «Шахову новелу» ще d підлітковому віці, коли йому було 15 чи 16 рокiв. Історія запала йому в душу. Текстове першоджерело, на думку режисера, дуже метафоричне, щоб одразу розставити потрібні для кіно акценти й внести правильні емоції. Врешті-решт Штьольцль вирішив подати стрічку на межі марень головного героя та реальності: «Мистецтво – це завжди подорож у невідоме, де ви приймаєте певний ризик невдачі». Філіп не знав точно, яка стрічка в нього вийде. Декорації та візуальні ефекти теж сприяють розмежуванню прекрасного й богемного світу та світу страху й злочинів. 

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»

Вам сподобається, якщо: ви любите європейське кіно, яке змушує думати і хочете побачити історію про те, як неулюблене заняття може стати порятунком за нелюдських умов існування. 

Вам не сподобається, якщо: ви не налаштовані побачити стрічку про винахідливі способи виживання, прагнення до великого в найстрашніші часи та бажання у будь-який спосіб, навіть за найпринизливіших обставин, залишитися людиною з честю та не втратити розум. 

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»

Головна причина подивитися: задуматися над тим, до яких особистих травм і трагедій цілих поколінь призводять війни та збочені бажання хворих лідерів, ті тих, хто хоче їм прислужитися. 

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті