У Колонному залі філармонії заграє піаніст Олексій Гринюк

У Колонному залі філармонії заграє піаніст Олексій Гринюк

І прозвучить увертюра Дмитра Чеснокова

У Колонному залі філармонії заграє піаніст Олексій Гринюк
Фото: https://moemisto.ua/

26 січня в Національній філармонії України виступить український піаніст Олексій Гринюк. Нині він мешкає у Великій Британії, але його досить часто можна почути і в Києві.

У Колонному залі філармонії заграє піаніст Олексій Гринюк

Як виконавець Олексій Гринюк має особливий стиль: його неперевершена техніка природно поєднується із глибиною та переконливістю інтерпретації. Музикант отримав освіту у видатних українських педагогів-піаністів: в Київській спеціалізованій музичній школі імені Миколи Лисенка, яку закінчив 1994 року в класі професора Наталії Гриднєвої, та Національній музичній академії України імені Петра Чайковського (1999 рік, клас професора Валерія Козлова).

1996 року Олексій виграв стипендію на навчання в Королівській академії музики в Лондоні і закінчив її 2000 року в класі професора Хеміша Мілна. У студентські роки Олексій також удосконалював майстерність на майстер-класах таких видатних музикантів як Чарльз Роузен, Домінік Мерле, Фу Цонг, Володимир Крайнєв та Стівен Гоф. Піаніст гастролює містами США, Франції, Нідерландів. Його сферою виконавської зацікавленості є твори класиків XVIII та ХІХ століть.

З тринадцятирічного віку, після перемоги на Всесоюзному конкурсі Дяґілева в Москві, Олексій мав чимало успіхів на міжнародних конкурсах, серед яких можна виділити Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця в Києві, конкурс піаністів у Шанхаї (Китай), конкурс молодих концертних артистів у Нью-Йорку.

У Колонному залі філармонії заграє піаніст Олексій Гринюк
Олексій Гринюк

Концерти Гринюка проходили в країнах Європи, а також у США, Мексиці, Марокко, Японії – та незмінно супроводжувалися схвальними відгуками преси. Олексій виступав у таких престижних залах світу як Wigmore Hall та South Bank Centre у Лондоні, Salle Cortot та Salle Gaveau в Парижі, Великий Зал Московської консерваторії; записувався для українського радіо та телебачення, радіо Франкфурта-на-Майні (Німеччина), радіо Ґданська (Польща), WGBH радіо (США); в програмах російського, китайського, марокканського телебачення; брав участь у багатьох міжнародних фестивалях, серед яких Newport Music Festival у США, фестиваль «Кремль Музичний» у Москві, фестиваль Music and More на Мальті, фестиваль Шопена в Польщі, фестиваль Cervantino в Мексиці.

Олексій є членом артистичного комітету Міжнародного скрипкового конкурсу ім. Бенджаміна Бріттена в Лондоні та був членом журі відбіркового туру конкурсу.

Цього разу в Києві наш відомий музикант виконає сольну партію в Першому фортепіанному концерті Йоганнеса Брамса. Програму вечора доповнять твори Фелікса Мендельсона-Бартольді та сучасного українського композитора Дмитра Чеснокова.

Франко-український композитор і піаніст російського походження Дмитро Чесноков народився 1982 року у Вохмі, маленькому російському містечку, згодом переїхав до Києва. Прибувши до Франції у віці 15 років, продовжив працювати над оволодінням фортепіано і отримав диплом музичного факультету Булонської консерваторії.

У Колонному залі філармонії заграє піаніст Олексій Гринюк
Дмитро Чесноков

Його музику виконували такі оркестри як «Симфонічна Одіссея» (Париж), Synfonietta (Кембридж), Духовий оркестр Aeolus, Духовий оркестр Повітряних сил, Національний оркестр гармонії поліції, Охоронці миру, Фанфари кавалерії Республіканської гвардії (Париж). За словами Дмитра, у його симфонічній картині відтворено красу різних куточків України, а ще у головній партії можна почути символ тризубу.

Отже, у програмі:

  • Д. Чесноков. Українська увертюра
  • Ф. Мендельсон-Бартольді. Симфонія № 5 «Реформаторська» ре мажор, тв. 107
  • Й. Брамс. Концерт № 1 для фортепіано з оркестром ре мінор, тв. 15

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло