Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

Три дуже різноманітних стрічки – вибір є на будь-який смак

Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

Нинішній вікенд – поки що найцікавіший у 2022 році, оскільки максимально різні глядацькі аудиторії зможуть знайти для себе цікавий варіант для походу до кінотеатру. Зрозуміло, ми не могли пройти повз усіх значних новинок цих вихідних, тому розповімо, на що неодмінно слід придбати квитки – це особливо актуально напередодні Дня Святого Валентина. На щастя, прокатний репертуар не підвів, тож не доведеться погоджуватися на компроміси.

«Uncharted: Незвідане»

Сюжет: Одна з найвідоміших комп'ютерних ігор про Нейтана Дрейка перевтілюється у гостросюжетний фільм. Життя Нейтана назавжди змінюється після того, як до його рук потрапляє таємничий артефакт. Хлопець з дитинства мріяв про пригоди, але цей артефакт здатний на дещо більше – він може привести юного авантюриста до неймовірних скарбів Магеллана, потрібно лише відшукати потрібний острів...

У ролях: Том Голланд, Марк Волберґ, Антоніо Бандерас, Софія Алі, Таті Ґабріель та інші.

В українському прокаті: з 10 лютого 2022 року.

Бекграунд. У 2007 році, коли Sony випускала на свої консолі PlayStation гру Uncharted, мало хто міг передбачити, що серія стане настільки успішною – далі були три прямих продовження і один спін-офф, що отримали безліч номінацій і нагород. При цьому компанія Naughty Dog, відповідальна за розробку, у будь-який момент може продовжити серію, особливо коли це буде в інтересах не лише ігрових, а й кінематографічних гігантів.

Перші новини про можливе перенесення гри на великий екран пролунали ще 2008-го, проте з того часу змінювалися не лише режисери та сценаристи, а й сама концепція екранізації – головний герой лише починає свій шлях у захоплюючий світ із небезпечними пригодами. Отже, «Uncharted: Незвідане» більшою мірою підводить глядачів до історій з ігор, де Нейтан Дрейк постає зрілішим шукачем скарбів і, як наслідок, до проблем різного ступеня складності.

Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

Екранізації ігор часто оберталися розчаруванням – якщо не повним, то частковим, тому до таких прем'єр апріорі підходиш насторожено. Чи вдалося не впіймати облизня творцям «Uncharted: Незвідане»? На щастя, так. Але при цьому багато що у стрічці викликало запитання ще на самому початку, коли стала зрозумілою ставка на пустощі та навмисне легкий тон. Подібний вибір – вельми очікуваний, оскільки навіть приклади «Індіани Джонса», «Лари Крофт» і «Скарбів нації», які вийшли раніше, показували, що уїдливі фрази та комедійні ситуації допомагали історіям утримувати увагу глядачів, розважаючи тих не лише екшен-сценами.

Картина не витримує жодної критики щодо логіки та фізики, і в певних моментах це відверто заважало зануренню у те, що відбувається. Але без нальоту нереальності не вдалося б зняти багато сцен, і який тоді сенс у створенні подібних фільмів узагалі? Визнаємо: від екранізацій пригодницьких ігор, натхнених умовними пригодами Індіани Джонса, ми в останню чергу чекаємо документальної точності.

Однак дещо маємо право вимагати, оскільки головним героям протистоять настільки непереконливі та шаблонні лиходії, що всі їхні кроки і слова легко передбачаються. Сумнівно, що Антоніо Бандерас може хоч трохи пишатися виконаною роботою в цій стрічці – будь-який актор, який вміє говорити іспанською, анітрохи не гірше впорався б з такою роллю. Всі інші супротивники Натана Дрейка залишають таке ж почуття здивування та нерозуміння, по черзі вбиваючи цвяхи у труну антагоністів.

Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

З урахуванням омолодження головного героя, вибір Тома Голланда навряд чи міг здивувати, оскільки участь у «Месниках» та сольних стрічках про «Людину-павука» забезпечила впізнаваність та статус однієї з найпомітніших молодих кінозірок. Аби хлопцеві було трохи легше протистояти лиходіям, на роль наставника запросили Марка Волберґа – їхній тандем забезпечив не лише пригодницький драйв, а й потік жартів (дехто з них чудово спрацював за рахунок українського дубляжу). Чи спрацювалися вони разом? Так. Чи ідеальне їхнє поєднання? Ні. У шанувальників гри, напевно, виникнуть питання щодо вибору акторів на титульні ролі.

Вам сподобається, якщо: любите серію ігор Uncharted та легкі пригодницькі стрічки з яскравою картинкою.

Вам не сподобається, якщо: очікуєте побачити опрацьовану та глибоку історію, проте тут ставка зроблена на розгадування таємниць, подорожі, гонитви та комедійний тон оповіді.

Чому варто подивитися: «Uncharted: Незвідане» нехай і натужно, але все-таки справляється з головним завданням – розважає і не втомлює, представляючи глядачам нового кіногероя Індіани Джонса і Лари Крофт. Так, історія далека від досконалості, а лиходії – відверто нікчемні. Однак у разі касового успіху творці отримають шанс розглянути недоліки, щоб представити глядачам більш продумане і збалансоване продовження.


«Смерть на Нілі»

Сюжет: Єгипетський відпочинок бельгійського детектива Еркюля Пуаро на борту гламурного пароплава перетворюється на страхітливий пошук убивці. Усе йде шкереберть після трагічного завершення медового місяця однієї ідилічної пари. Ця історія розгортається на тлі епічних пейзажів з широкими пустелями та величними пірамідами Гізи. У ній є місце неприборканій пристрасті та паралізуючим ревнощам, групі бездоганно вдягнених героїв-космополітів, а також чималій кількості сюжетних поворотів, що змусять глядача ламати голову до кінця, де на всіх чекає шокуюча розв’язка.

У ролях: Кеннет Брана, Ґаль Ґадот, Армі Гаммер, Том Бейтмен, Аннетт Бенінг, Емма Маккей, Летішія Райт, Алі Фазал, Роуз Леслі та інші.

В українському прокаті: з 10 лютого 2022 року.

Бекграунд. Кеннет Брана, який голосно заявив про себе цього нагородного сезону з драмою «Белфаст», представляє продовження стрічки «Вбивство у Східному експресі» – Єркюль Пуаро вирушає до Єгипту, щоб розкрити чергову гучну справу. Нову стрічку можна розглядати як роботу над помилками, оскільки перше первтілення Брани на Пуаро важко назвати однозначним успіхом. Були виправлені не тільки величезні вуса (в цій частині вони нарешті поменше), але також краще опрацьований сам Пуаро, який більше не детективна машина, а талановита людина з трагедіями в минулому.

Прем'єру «Смерті на Нілі» кілька разів переносили через коронавірус, тому творці могли скористатися часом для того, щоб «скасувати» Армі Гаммера, який потрапив у скандал на ґрунті насильства. Могли, але не стали, і це дозволило нам ознайомитись зі стрічкою у тому вигляді, в якому вона спочатку планувалася, до того ж Гаммер – одна з ключових дійових осіб.

Головне завдання детективу – зробити так, щоб перегляд був цікавим, а потенційна розгадка змушувала крутитись на сидінні в очікуванні, коли ж будуть розставлені крапки над «i». Чи вдалося фільму цього досягти? Лише частково, оскільки ефект від сюжетних поворотів діяв не так багато часу і створити по-справжньому сильну напругу не вдалося. Ми ніби неквапливо читали книгу, принагідно відзначаючи актуальні соціальні підтексти. Але якби виникла невідкладна справа, то без тіні сумніви перервалися б – ось він, наслідок недостатньої залученості.

Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

У «Вбивстві у Східному експресі» було практично неможливо дійти розгадки, настільки все закручено, що теж залишило осад після перегляду. «Смерть на Нілі» – геть інший випадок. Брана підкидає уважним глядачам підказки, і якщо їх не проґавити, то ближче до фіналу всі складові історії логічно створюють паззл із чудовим тлом – величні піраміди, нескінченний Ніл, буяння зелені та різноманітність будівель на берегах цієї річки.

Зірковий акторський склад не розчарував: кожному виділено сцени для яскравого монологу чи діалогу. Однак, як це завжди буває, одні запам'ятовуються більше за інших. Зрозуміло, Пуаро у виконанні Брани знову краде більшу частину екранного часу, але хіба могло бути інакше? На відміну від попередньої частини, нам показали зовсім іншого Пуаро, який постраждав через Першу світову війну (подробиці опустимо, щоб уникнути спойлерів). А ось кого ще хотілося б виділити, так це Емму Маккей – вона чудово впоралася зі своїм завданням, що їй не надто вдалося в тому ж «Ейфелі».

Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

Вам сподобається, якщо: припала до душі попередня екранізація роману Агати Крісті з Кеннетом Браною в головній ролі. Згадки також заслуговують на «листівкову» і атмосферну картинку, шикарний акторський склад і своєчасні сюжетні повороти.

Вам не сподобається, якщо: вдасться на самому початку розгадати, хто ж убивця (Брана залишив візуальні та поведінкові підказки), а також у тому випадку, якщо очікуєте побачити більш напружений детективний трилер.

Чому варто подивитися: Подібні стрічки – зразок тягучої та чарівної атмосфери, в яку хотілося б іноді поринути й у реальному житті. Зрозуміло, це стосується не плетіння інтриг та вбивств, адже попрямувати у спокійне плавання річкою з нескінченними запасами ігристого можна і без захованого у сумці пістолета (і плану помсти в голові). Якщо ж говорити про сам фільм, то роботу над помилками виконано успішно, але… Так, «Смерть на Нілі» залишила приємніші враження, ніж попередня картина, проте, як і раніше, виникають сумніви щодо доцільності екранізацій романів Агати Крісті в такому вигляді, де віжуал домінує навіть над детективною складовою.


«Вийду за тебе»

Сюжет: Напередодні гучного весілля популярна співачка Кет Вальдез дізнається, що наречений, запальний музикант Бастіан, її зрадив. Щоб помститися колишньому на очах глядачів, дівчина прямо під час власного концерту пропонує одружитися… незнайомцю з натовпу. Тепер усім доводиться звикати до того факту, що її чоловік – сором’язливий вчитель математики, а не співак чи продюсер. Та чи впорається ризикове подружжя з викликами сімейного життя?

У ролях: Дженніфер Лопез, Овен Вілсон, Малума, Сара Сілверман та інші.

В українському прокаті: з 10 лютого 2022 року.

Бекграунд. Щороку напередодні Дня Святого Валентина виходять тематичні стрічки, які іноді навіть у назві обігрують це свято. Подібне нікого не дивує, адже ставка на конкретну дату дозволяє залучити додаткову аудиторію, яка в будь-які інші дні вибере інший вид дозвілля. День закоханих, квіти, презент та запрошення на побачення у кіно… Ланцюжок може доповнюватись іншими ланками або виключати перераховані, проте романтичний вечір дійсно добре доповнюється переглядом фільму на великому екрані. І у такому разі український кінопрокат підготував безпрограшний варіант – стрічку «Вийду за тобі».

Перед нами класична мелодраматична історія про те, як люди опиняються перед найважливішим вибором у своєму житті – потрібно лише зробити крок уперед чи убік. Подібних сюжетів, які безпосередньо залежать від любовної лінії, знято безліч. Однак далеко не завжди вдається підібрати правильний баланс між комедією, мелодрамою та, зрозуміло, приземленою казкою. «Вийду за тобі» – вдалий приклад, оскільки творці змогли зробити так, щоб історія не провисала, персонажі розвивалися, а гумор не опускався нижче за плінтус (за це окрема дяка).

Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

Немає жодного бажання лаяти стрічку за її прямолінійність та легкість, адже це, очевидно, і було головною метою. Справа навіть не в тому, що вона виходить напередодні Дня Святого Валентина. Просто жанр зобов'язував відкинути убік те, що завадило б осідлати хвилю світлої історії з хэппи-эндом. Чи означає це, що все, що відбувається, – дурість і нічого більше? Зовсім ні, бо за рахунок протиставлення суперзірки та вчителя математики вдалося показати, як перетворити фундаментальні відмінності у можливості. Які саме? Можливості переосмислення власних досягнень, оновлення поставлених цілей та... нетипових, ризикованих вчинків.

При перегляді на вас чекають не тільки забавні ситуації, що виникають на ґрунті несхожості способів життя (комусь потрібно встигнути на чергове інтерв'ю, тоді як інший вигулює собаку одним і тим самим маршрутом), але також яскраві музичні номери, легка розповідь, переконливі акторські роботи та смішні жарти (на вогник заскочив навіть Джіммі Феллон!). Хіба потрібно щось ще, коли хочеться легкого та розслаблюючого перегляду? Нещодавні українські комедії з романтичним ухилом показали, що зробити класний жанровий продукт – завдання дуже непросте, але не будемо поганого.

Прем'єри тижня: «Uncharted: Незвідане», «Смерть на Нілі» та «Вийду за тебе»

Вам сподобається, якщо: хочете подивитися легке та смішне кіно, в якому добро обов'язково переможе зло, а мрії мають властивість збуватися.

Вам не сподобається, якщо: Надто серйозно поставитеся до стрічки, яка виконує виключно жанрові цілі, не претендуючи ні на що серйозне.

Чому варто подивитися: Провести побачення на тлі стосунків Джей Ло і Овена Вілсона – хороша ідея. Скоротити вечір із друзями все в тій же компанії – варіант анітрохи не гірший, адже «Вийду за тобі» сподобається широкій аудиторії універсальністю та зрозумілим посилом без втомливого моралі. Не забувайте мріяти і ризикувати, адже іноді тільки в боротьбі можна досягти бажаного, і дивіться на всі боки, оскільки життєві зміни можуть початися з малого – морозива в подарунок, кава в обідню перерву або запрошення в кіно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло