Чи можливо хворіти з користю для держави
Чим українська фармгалузь приваблює іноземний капітал
Українська фармгалузь може бути привабливою для інвесторів. І на це є три причини.
Так, у 2015 році фармацевтичні та біотехнологічні компанії витрачали на R&D 15% від обсягу чистих продажів. Варто зауважити: інвестиції у розробки фармпрепаратів швидше за інших ростуть саме в країнах, що розвиваються.
Українське фармвиробництво вважається одним з найрозвиненіших на пострадянському просторі. У нас працює 115 підприємств, а продукція експортується до 80 країн світу.
За даними Держстату, вітчизняна фармацевтика за останні сім років показує темпи зростання капітальних інвестицій у 18%. Причому вони росли навіть у кризовий період 2014–2015 років.
В цілому за 10 років – з 2007 по 2017 рік – обсяг виробництва фармпрепаратів в Україні зріс з $665 млн до $1 млрд. При тому що купівельна спроможність населення помітно знизилася – з $3069 ВВП на душу населення у 2007-му до $2186 у 2017-му.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].