mind
Політ нормальний: як справи у українського ринку дронів

Політ нормальний: як справи у українського ринку дронів

Про сфери застосування безпілотників – дивіться на Mind

Цей матеріал також доступний російською

Світовий ринок дронів вельми молодий. Він став масово і динамічно розвиватися з 2013 року, коли китайська компанія DJI випустила перший Phantom – просте у використанні коробочне рішення ready-to-fly. Отже, якщо ще десять років тому дрони були лишень фантастичною іграшкою, то сьогодні їх уже активно використовують не тільки кіношники, аграрії, силовики, а й представники багатьох інших галузей. 

За минулий рік в Україні було продано близько 12 000 дронів. Втім, у грошовому вираженні поки що складно точно оцінити обсяг ринку. На переконання експертів, український ринок дронів наразі – на стадії завершення формування, і найближчими роками ніша продовжить рости такими ж темпами, тобто не менше 50%.

Сфер застосування дронів багато. Найбільшим попитом дрони користуються у відеооператорів. Сьогодні складно навіть уявити телеканал, блогера, чи й оператора на весіллі – без дрона. Ще один великий сегмент – агрокомпанії. Як в Україні, так і в Європі цей бізнес зараз займає провідні позиції по впровадженню безпілотних технологій.

Отже, як розвивається в Україні ринок дронів – дивіться на Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті