Homo споживакус: скільки природних ресурсів використовує людство

Homo споживакус: скільки природних ресурсів використовує людство

І чим це може обернутися для планети

Этот текст также доступен на русском

Кожен житель планети Земля щоденно використовуєте 16 кг ресурсів, видобутих із її надр. Це усереднена цифра, адже якщо ви живете у західному світі, то вона зростає до 57 кг/добу. У 2017 році люди спожили допустимий на весь рік запас природних ресурсів іще до 2 серпня 2017-го.

Щороку людство витягає з Землі 55 млрд тонн природних ресурсів. Це майже 10 тонн для кожної людини у світі.

Кожній новонародженій дитині на весь життєвий період знадобиться 360 кг свинцю, 340 кг цинку, 680 кг міді, 1,630 кг алюмінію, 14 800 кг заліза. Це більше, ніж планета здатна відновити. 

За прогнозами ООН, до 2030 року видобуток корисних копалин зросте на 250%. Ймовірно, збільшиться й негативний вплив гірничої промисловості на навколишнє середовище. Особливо в країнах, що розвиваються.

Є вірогідність, що до 2025 року 1,8 млрд людей не матимуть доступу до чистої питної води  через посилення посух і нераціональних методів виробництва.

З огляду на це багатим країнам доведеться зменшити видобуток корисних копалин аж на 90%, щоб зберегти навколишнє середовище і здоровʼя населення.


У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло