Homo споживакус: скільки природних ресурсів використовує людство
І чим це може обернутися для планети
Кожен житель планети Земля щоденно використовуєте 16 кг ресурсів, видобутих із її надр. Це усереднена цифра, адже якщо ви живете у західному світі, то вона зростає до 57 кг/добу. У 2017 році люди спожили допустимий на весь рік запас природних ресурсів іще до 2 серпня 2017-го.
Щороку людство витягає з Землі 55 млрд тонн природних ресурсів. Це майже 10 тонн для кожної людини у світі.
Кожній новонародженій дитині на весь життєвий період знадобиться 360 кг свинцю, 340 кг цинку, 680 кг міді, 1,630 кг алюмінію, 14 800 кг заліза. Це більше, ніж планета здатна відновити.
За прогнозами ООН, до 2030 року видобуток корисних копалин зросте на 250%. Ймовірно, збільшиться й негативний вплив гірничої промисловості на навколишнє середовище. Особливо в країнах, що розвиваються.
Є вірогідність, що до 2025 року 1,8 млрд людей не матимуть доступу до чистої питної води через посилення посух і нераціональних методів виробництва.
З огляду на це багатим країнам доведеться зменшити видобуток корисних копалин аж на 90%, щоб зберегти навколишнє середовище і здоровʼя населення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].