Василь Хмельницький: «Світ не зацікавлений у тому, щоб Україна припинила бути сировинною економікою»
Засновник UFuture, а також топи банку «Львів», компаній «Київстар», «Кормотех» та Capital Times обговорили виклики і плани українського бізнесу під час війни
Немає у світі країн, які були б налаштовані підтримати Україну не сировинною, а виробничою державою. Таку думку під час дискусії на Mind Invest Summit 2024 висловив Василь Хмельницький, український підприємець, засновник UFuture. Обговорення відбулося в межах панелі «Поточний стан українського бізнесу. Виклики, болі та плани».
Тож Хмельницький закликав український бізнес активно розвивати виробництво продукції глибокої переробки. «Адже буде виробництво – буде розвиватися малий і середній бізнес. Коли в місті є десять заводів, люди отримують там гарні зарплати, витрачають тут, тоді малий і середній бізнес працюватимуть, оскільки в економіці все щільно пов’язано», – зазначив засновник UFuture.
Модератором дискусії виступив Артем Щербина, директор з інвестицій Capital Times. Спікерами панелі стали:
- Ашот Абраамян, голова правління банку «Львів»
- Ростислав Вовк, голова наглядової ради та співвласник «Кормотех»
- Тетяна Лукинюк, В2С директорка «Київстар»
- Василь Хмельницький, український підприємець, засновник UFuture
Учасники дискусії, серед іншого, обговорили, як українські підприємці тримаються на плаву вже третій рік повномасштабного вторгнення, як за цей час змінювались настрої іноземних інвесторів, у що вкладається вітчизняний бізнес та наскільки вдало виходить на міжнародні ринки.
Ось кілька цитат експертів.
Ашот Абраамян, голова правління АТ АКБ «Львів»:
«Першою реакцією іноземних інвесторів на початок повномасштабного вторгнення був шок. Вони зайняли вичікувальну позицію, розраховуючи на те, що війна колись закінчиться, і вже тоді вони зможуть надати фінансову допомогу. Поступово ми почали доносити до них думку, що невідомо, коли настане мир і що підтримка бізнесу потрібна тут і зараз.
Наші поточні партнери відгукнулися першими й надали ресурси для кредитування. Ба більше, Банк Львів був одним з перших у країні, хто почав залучати не тільки кредитні кошти, а й гранти та гарантії через співпрацю з міжнародними організаціями та фондами. Тішить, що взаємодія невпинно розширюється, і цьогоріч до нас долучилася низка нових потужних партнерів. Зараз настала фаза, коли всі хочуть щось робити для України».
Тетяна Лукинюк, В2С директорка «Київстар»:
«Телеком – не такий бізнес, який може взяти усе й переїхати за кордон. Ми точно продовжуємо будувати мережу в Україні. За два роки повномасштабної війни ми проінвестували $350 млн, а цьогоріч – ще $1 млрд, який плануємо вкласти в розбудову інфраструктурної мережі».
Ростислав Вовк, голова наглядової ради та співвласник «Кормотех»:
«Не починайте вихід на міжнародні ринки з Польщі. Це найскладніший ринок. Для нього ми пишемо вже третю стратегію, якщо й вона не спрацює, ми покинемо цю справу. Молдова, Румунія, Албанія, Сербія мають набагато більше можливостей».
Василь Хмельницький, засновник UFuture:
«Я радію, коли я не в збитку. Ця панель анонсована, як платформа для спілкування великого бізнесу. Я б сказав, що це панель міцного середнього бізнесу. А так як усе рухається, я не здивуюся, якщо через кілька років ми представлятимемо малий бізнес. Зараз моя мета – не заробити 100 млн, а утримати команду й процеси. Якщо я це утримаю, я вважатиму, що переміг».
Повна версія дискусії підприємців – у нашому відео.
Нагадаємо, що протягом 28–29 червня у Львові відбувся Mind Invest Summit – конференція для інвесторів, підприємців, команд стартапів і всіх, хто серйозно розглядає Україну та її активи як об’єкти інвестування. Захід виявився справді цінним, оскільки зібрав в одному місці збалансований склад спікерів, які своїми виступами, судженнями, переконаннями й думками прямо або опосередковано впливають на інвестиційну привабливість країни.
***
у TikTok https://www.tiktok.com/@mind.ua.biz
в Telegram: https://t.me/mindUA
у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainemind/
в X (formerly Twitter): https://twitter.com/Mind_UA
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].