Логістика: що бізнесу потрібно знати перед початком експорту та на чому не варто економити?

Логістика: що бізнесу потрібно знати перед початком експорту та на чому не варто економити?

Експертні поради на Mind Export Summit 2025 дали СЕО та співвласник групи компаній ZAMMLER Віктор Шевченко та CEO Meest Cargo Олексій Сотніков

Кожен бізнес, що виходить на зовнішні ринки, стикається з ключовим питанням – як доставляти товари? Від вибору надійних перевізників до правильного бюджетування витрат на транспортування – кожен етап логістичного процесу вимагає ретельного підходу. Що саме потрібно знати бізнесу перед початком експорту, аби уникнути типових помилок і забезпечити ефективність логістичних процесів? На чому українські підприємці економлять у логістиці? Які ризики чекають експортерів на митниці?

Про це спікери Mind Export Summit 2025 поговорили під час подвійного інтерв'ю «Дорожня карта виходу на ринки. Логістика».

Інтерв'ю на сцені давали:

  • Олексій Сотніков, CEO Meest Cargo
  • Віктор Шевченко, СЕО та співвласник групи компаній ZAMMLER

Модератором розмови виступив Олексій Тарасов, головний редактор Radio NV


Ось пара цитат з інтерв'ю.

Віктор Шевченко, СЕО та співвласник групи компаній ZAMMLER:

«Дорожчий товар – вищі витрати. Бізнес завжди шукає баланс, щоб лишатися конкурентоспроможним. Тому, якщо ви плануєте експорт, важливо не лише розуміти логістичні процеси, а й правильно розставляти пріоритети у витратах».

«Дискусія з митницею – це фактично боротьба за справедливу оцінку товару, що потребує документальних доказів та участі митного брокера. Якщо потрібна офіційна консультація від Державної митної служби, очікування може тривати до 30 днів. В умовах міжнародної торгівлі це занадто довго. Тому, якщо компанія має великі обсяги постачань, вона змушена підкоритися, інакше її бізнес зупиниться».

Олексій Сотніков, CEO Meest Cargo:

«Якщо бізнес хоче зростати, то на одній дешевій доставці тестової палети товару далеко не заїдеш. Багато хто думає, що, коли один раз вдалося привезти дешевше, так можна зробити й з десятьма фурами. Але так це не працює. Оператори, які один раз запропонували мінімальну ціну, можуть не мати можливості забезпечити стабільні постачання. А демпінг на ринку лише призводить до нових ризиків і втрат».

«У нашій країні нерідко траплялися випадки незаконного вивезення, тож митні органи намагаються із цим боротися. У принципі така боротьба є адекватною, і можна побачити певні поліпшення в роботі митниці. Але, інколи ситуація межує між адекватністю та абсолютною бюрократичною формальністю».

Повна версія розмови – у нашому відео.


Нагадаємо, що 13 лютого у Києві відбувся Mind Export Summit 2025 – практичний захід від експертів з експорту для усіх, хто готовий масштабувати свій бізнес на зовнішні ринки або вже досяг певних результатів на цьому шляху. Учасники самміту розповідали про те, як вивести свій продукт за кордон: гості почули реальні кейси від бізнесу, поради від експертів і концепції від посадовців.

***

Більше цікавої інформації шукайте на наших платформах:

в Instagram: https://www.instagram.com/mind_ua/

у TikTok: https://www.tiktok.com/@mind.ua.biz

в Telegram: https://t.me/mindUA

у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainemind

в X (formerly Twitter): https://x.com/Mind_UA

у Threads: https://www.threads.net/@mind_ua

в LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/mindua/

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло