Виключення України з переговорів щодо війни є «небезпечним для всіх» – Зеленський в інтерв'ю АP
Раніше Трамп заявив, що американські та російські чиновники «вже говорять» про припинення війни

Володимир Зеленський заявив, що виключення України з переговорів між США і росією щодо війни в Україні було б «дуже небезпечним». Президент вважає, що потрібно більше обговорень між Києвом і Вашингтоном для розробки плану припинення вогню.
Про це він сказав у інтерв'ю Associated Press.
«Зеленський сказав, що росія не хоче брати участь у переговорах про припинення вогню чи обговорювати будь-які поступки, які Кремль трактує як програш у той час, коли її війська мають перевагу на полі бою», – передає агенство. За словами президента України, Трамп може залучити Путіна до переговорів під загрозою санкцій проти енергетичної та банківської системи росії, а також продовження підтримки українських військових. «Я вважаю, що це найближчі і найважливіші кроки», –додав президент.
Заява Зеленського прозвучали після коментарів Трампа, що американські та російські чиновники «вже говорять» про припинення війни. За словами президента США є «дуже серйозні дискусії».
«У них можуть бути свої відносини, але говорити про Україну без нас – це небезпечно для всіх», – сказав Зеленський. Він додав, що його команда контактувала з адміністрацією Трампа, але ці обговорення відбуваються на «загальному рівні». Президент вважає, що незабаром відбудуться особисті зустрічі для розробки більш детальних угод.
«Нам потрібно над цим більше працювати», – сказав Зеленський, додавши, що Трамп, зрозуміло, зосередився на внутрішніх проблемах у перші тижні після своєї інавгурації.
За словами Зеленського, під час першої телефонної розмови з Трампом під час президентської кампанії вони домовилися, що якщо Трамп переможе, вони зустрінуться, щоб обговорити кроки, необхідні для припинення війни. Але запланований візит представника Трампа в Україні Кіта Келлога був відкладений «з юридичних причин», заявив президент. Після цього послідувало раптове заморожування іноземної допомоги , через що українські організації фактично призупинили проекти.
«Я вважаю, що в першу чергу ми (повинні) провести з ним зустріч, і це важливо. І це, до речі, те, чого всі в Європі хочуть», – сказав Зеленський, маючи на увазі «спільне бачення швидкого припинення війни». На думку президента, за столом переговорів має бути й ЄС.
Водночас, без гарантій безпеки для України, будь-яка угода з росією буде лише передвісником майбутньої агресії. Зеленський вважає, що членство в НАТО найдешевшим» варіантом для союзників, крім того це також посилить Трампа геополітично.
«Це буде сигналом, що не росія вирішує, кому бути в НАТО, а кому ні, а Сполученим Штатам Америки. Я вважаю, що це велика перемога Трампа», – сказав він.
Крім того, зазначив Зеленський, 800-тисячна армія України стане бонусом для альянсу, особливо якщо Трамп захоче повернути додому американських військ, які дислокуються за кордоном.
Інші пропозиції щодо гарантій безпеки мають бути підкріплені достатньою кількістю озброєнь із США та Європи та підтримкою Києва у розвитку власної оборонної промисловості, сказав він.
Щодо пропозицій Франції розмістити європейські сили в Україні для стримування російської агресії Зеленський зазначив, що Україна зацікавлена, але у якості частини гарантії безпеки, але не як єдина гарантія безпеки.
Після заяви держсекретаря США Марко Рубіо про те, що війна повернула Україну на 100 років назад, Зеленський закликав Рубіо відвідати Україну.
Рубіо «потрібно приїхати в Україну, перш за все, щоб побачити, що зробила росія», сказав український президент. «Але також побачити, що зробив український народ, що він міг зробити для безпеки України та світу, як я вже сказав, і просто поговорити з цими людьми», – додав Зеленський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].