Sky Towers, недобудований найбільший хмарочос України (Повторно, зниження ціни)

Sky Towers, недобудований найбільший хмарочос України (Повторно, зниження ціни)

Sky Towers, недобудований найбільший хмарочос України (Повторно, зниження ціни)
Коли
27 вересня 2024
Стартова ціна
1,1 млрд грн. (було 5,579 млрд грн).
Організатор торгів
ДП «СЕТАМ»

Sky Towers

Найбільший в Україні (потенційно), але недобудований хмарочос Sky Towers, який у разі завершення будівництва сягне висоти 214 м. Дві вежі на 47 та 34 поверхи (зараз є 28), офісні та торгові приміщення, 8-рівневий підземний паркінг на 841 машино-місце. Комплекс розташовано на розі проспекту Перемоги. На додаток - проектна документація та 60 земельних ділянок загальною площею понад 80 га, у межах Зазимської сільської ради Броварського району Київської обл.

Під час редукційну початкову ціну лоту може бути зменшено з 5,58 млрд грн до 0,83 млрд грн.


Місцезнаходження: м. Київ, пр. Перемоги, 13

Розташування: мапа

Виставляється перший раз: ні

Замовник аукціону:  Укрексімбанк

Що виставлено на продаж: забезпечення за договорами:

  1. Майно за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, перетин просп. Перемоги та вул. Борщагівської:
    • 2.1. Сам Sky Towers - об’єкт незавершеного будівництва, громадського центру, на стадії готовності 51% загальної площею 51,3 тис кв.м.
    • 2.2. Земельна ділянка, загальною площею 0,7400 га, цільове призначення: будівництво, експлуатація та обслуговування громадського центру.
  2. Проектно-тендерна та проектно-кошторисна документація із відповідними супроводжуючими документами на будівництво громадського центру на вул. Шолуденка, перетин просп. Перемоги та вул. Борщагівської у Шевченківському районні міста Києва.
  3. Частка в статутному капіталі ТОВ у розмірі 100%.
  4. 60 земельних ділянок загальною площею понад 80,35 га, що розташовані в межах Зазимської сільської ради Броварського району Київської області.

За планом комплекс Sky Tower складається з двох веж на 47 і 34 поверхи, офісних і торгових приміщень, фітнес-центру, конференц-залу, 8-рівневого підземного паркінгу на 903 машиномісця, будівництво яких здійснювалося на земельній ділянці загальною площею 0,74 га по вулиці Шолуденка поряд із центральним столичним РАЦСом.

Загальна площа забудови – 223 тис. 394 кв. м.

Площа офісних приміщень у Sky Tower склала б 124 тис. 776 кв. м, торгових – 10 тис. 156 кв. м. Наразі змонтовано підземний паркінг, 2-поверхову будівлю, по 26 поверхів в обох вежах, частково змонтовано фасад, інженерні системи, котли, ескалатори тощо.

Ділянка під хмарочосами також передана в іпотеку.

Аналіз Mind

Один з найяскравіших лотів цього року, а можливо й кількох років – потенційно найбільший в Україні хмарочос Sky Towers  на Берестейському проспекті (проспект Перемоги) за найбільшу в цьому році стартову ціну лоту у 5,58 млрд. Більше - 8,3 млрд, за останні роки хотіли тільки за Дніпровський металургійний комбінат, який продали за 9,1 Дніпровьскому коксохіму у 2021 році.

Лот ризикує стати «атракціоном небаченої щедрості» (або відчуття сьогоднішніх реалій ринку), оскільки на банк готовий знизити ціну на аукціоні до 0,83 млрд грн. Ще один аспект - у листопаді 2021 року банк вже виставляв цей актив на продаж зі стартовою ціною 7,15 млрд грн., однак покупець так і не з’явився.

Загальне зниження ціни може досягти 8,6 раз.

Укрексімбанк у своєму повідомленні банку наголошує, що ця пропозиція "для амбітного інвестора, готового поставити крапку в епопеї одного з найвідоміших довгобудів міста. Цей багатофункціональний комплекс мав стати найвищим в Україні.

Sky Towers – один з найвідоміших довгобудів країни. Будівництво йде вже понад 15 років. З тих пір проект міняв володарів та підрядників. Наразі збудовано 28 поверхів з запланованих 47.

Історія лоту

Sky Towers – задумано як багатофункціональний комплекс. Проектом передбачено дві вежі висотою від 34 до 47 поверхів і двоповерхову будівлю банку. Загальна площа комплексу становитиме приблизно 225 тис. кв. Також передбачено восьмиповерховий підземний паркінг площею приблизно 51,6 тис м.кв. з 841 паркувальним місцем. Під торгову площу відводилося близько 1594 квадратних метрів. 

Планувалося, що після завершення будівництва 47-поверхова офісна вежа стане найвищою будівлею в Україні. За задумами авторів, проєктна висота верхньої вежі БЦ складала 214 м. Найвищі будівлі України на цей момент – київські ЖК «Кловський» (168 м) і бізнес-центри «Гулівер» (141 м) і «Парус» (133 м) – значно поступаються Sky Towers.

Проект будівлі був розроблений e 2005 році бюро DLN з Гонконгу та адаптований для України Віталієм Васягіним та його бюро Vivas. Завершити будівництво планувалося в 2012 році.

Через складності і брак грошей будівництво розпочалося лише у 2009 році. Головним підрядником проекту стала турецька компанія Ant Yapi.

Забудовником виступила KDD - Kyiv Donbas Development Group, свого часу одного з найбільших девелоперів в Україні. У 2007 було укладено Кредитний договір на фінансування проєкту з Укрексімбанком. 

У 2011 році повідомлялося, що стратегічним інвестором KDD Group став Андрій Веревський (агрохолдинг «Кернел»), придбавши 68,2% акцій за 16 млн дол.

У травні 2012 року KDD Group, яка потрапила в складне фінансове становище, уклала угоду про продаж за $202,4 млн. Sky Towers і житлового комплексу Зазим’я американській Cimbrorum Holdings LLC. Хто сам стоїть за нею так і залишилось невідомим. CH LLC була заснована у Нью-Йорку 11 березня 2011 року – за 2 мысяцы до придбання комплексу. Цікаво, що ще за 2 місяці компанія майже з такою назвою - Cimbrorum Holdings LTD була зареєстрована на Кіпрі, але з’ясувати щось про неї нам також не вдалося.

З отриманої від CH LLC суми KDD мала отримати грошовими коштами $12 млн, тоді як решту сум складали зобов’язання, зокрема $168,4 млн перед Укрексімбанком. Саме тоді банк збільшив кредитну лінію для добудови Sky Towers до $193 млн, позичальником виступало «Агентство офісного будівництва».

Будівництво пішло швидше. Єдиною перепоною стала обмеження на 11 поверхі у контракті Ant Yapi, але проблему вирішили. 100 метрову висоту було подолано у березні 2014, а сам будинок сягнув 27 поверхів.

2 серпня 2015 року забудовник будинку KDD Group збанкрутував, не спромігшись сплатити всі борги перед Укрексімбанком.

У 2017 з’явилися нові плани керівництва столиці. У КМДА заговорили про можливість  розмістити всі департаменти в одному місці, і одним із варіантів був Sky Towers. У 2018 році директор Київського інвестиційного агентства Олег Містюк заявив, що вони вийшли на фінальну стадію переговорів про фінансування будівництва будинку і потребують підряду від уряду. Однак далі цих планів не пішло.

На початку 2021 року Укрексімбанк відсудив 5,9 млрд грн у компанії «Агентство офісного будівництва», формального власника Sky Towers. Проте грошима фірма не спромоглася б розрахуватися за кредитом, тому банк спробує отримати кошти, продаючи майно боржника.

У 2021 році Укрексімбанк вирішив продати Sky Towers з аукціону OpenMarket за 7 млрд грн, однак покупця знайти не вдалося. І ось – його знову виставили на продаж, з можливістю придбання за значно меншою ціною.

Переваги

  • Амбітний проект – рекордсмен, який у разі реалізації принесе не тільки гроші, а й престижний статус володаря найвищого хмарочосу країни.
  • Велика площа із офісами, торгівельними площадками та паркінгами.
  • Вигідне розташування: Sky Towers збудовано одному з головних транспортних шляхів Києва – Берестейскому проспекті (просп..Перемоги), який є частиною магістралі М-06, яка у свою чергу частина міжнародної траси E40.
  • Можливе зниження ціни більш ніж у 8 разів.

Недоліки

  • Проект потребує значних капіталовкладень - у добудову необхідно вкласти понад $370 млн (оцінка Mind  2019 р.)
  • Час до введення об’єкту в експлуатацію
  • Нестабільність економічної ситуації в країні

Додаткова інформація

У квітні 2023 Укрексімбанк виставив на продаж активи ТОВ «Айс Термінал» на Київщині.

Як писав Mind, у лютому цього року Ощадбанк та Укрексімбанк очолили рейтинг найзбитковіших банків НБУ.

У «Рейтингу життєздатності банків Mind – 2023» Укрексімбанк посів 17 місце із чистими активами 132048 млн грн., миттєвою ліквідністю 7,2% та майже 50% проблемних кредитів.

За підсумками 11 місяців минулого року Укрексімбанк  став найзбитковішим банком України, отримавши 7,7 млрд грн збитків. Потребу у докапіталізації його голова Сергій Єрмаков оцінив щонайменше у 5-6 млрд грн.

Цей рік також почався для нього складно. Прибуток за січень був 623 млн грн, а вже у лютому 2022 він зафіксував збиток 204,8 млн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло