Офіційна назва лоту: (Активи держбанків) Вбудоване приміщення міні-пивзаводу з адміністративно-побутовими приміщеннями, загальною площею – 1 581,80 кв.м, КТП А-283

Що продається: Приміщення міні-пивзаводу загальною площею 1581,80 кв.м.
Опис: Приміщення міні-пивзаводу з адміністративно-побутовими приміщеннями та КТП 1990 рік побудови. Стіни – цегла, фундамент – цегляний та бетонний, перекриття - з/б плита.
Об’єкт знаходиться в задовільному стані та підключений до всіх необхідних комунікацій.
Ціна: 1,71 млн грн. +1% у Пенсійний фонд
Місцезнаходження: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Героїв Чорнобиля, 102/2
Розташуваня: мапа
Лот виставляється вперше: ні

Історія і аналіз. Історія пивоваріння у Нікополі налічує понад 100 років, а саме пиво входило у трійку візитівок міста, разом із пряниками та пивом. Згадки про нього можна знайти ще у Миколи Гоголя. У «Повісті про те, як посварилися Іван Іванович з Іваном Никифоровичем», написаної 1834 року суддя Дем'ян Дем'янович радить Івану Івановичу Переріпенку: «Поберіться краще з Іваном Никифоровичем за руки, та поцілуйтеся, та купіть сантуринського, або нікопольського, або хоч просто зробіть пуншику, та покличте мене! Розіп'ємо разом і забудемо все!».
За даними Енциклопедії сучасної України на початку 1860-х рр. у місті працювали 2 пивоварні.
Вид на купальні Нікополя. Колоризоване історичне фото.
У правому куті – повозка із нікопольським пивом.
Десь через півстоліття після великого письменника нікопольським пивом зацікавилися й в Австрії.
1888 року австрійський підданий Карл Антонович Штекель вирішив відкрити в Нікополі пивоварний завод. У 1914 році було збудовано ще один будинок для заводу біля хлібної пристані на вулиці Побережній (ныне улица Довгаівська). Інвестиція виявилася вдалою. Незабаром слава про смакові якості виробленого ним напою, почала поширюватися не тільки у Нікополі, а й далеко поза його межами.
Завод випускав 8 сортів пива в оригінальних пляшках, які продавали у своїх павільйонах на Нікопольських ярмарках, а також у парку купця Єрлашова (нинішній парк Пушкіна). Довгий час завод був одним із найякісніших і найсучасніших підприємств Катеринославської губернії. Пляшки ці, до речі, і сьогодні можна знайти на аукціонах, де хочуть за них чималу суму – 500 євро.
Найкращі сорти пива Штекель відправляв для участі у міжнародних виставках, що проходили у Російській імперії, Франції та Німеччині. 6 нагород з виставок можна сьогодні побачити на цих колекційних пляшках.

За свідченням нікопольських старожилів, для приготування пива використовувалася вода з джерел у місцевих плавнях.
У літній час матроси моторного катера, який належав купцеві Єрлашову, щодня здійснювали додатковий рейс до міського пляжу на острові Орлова, щоб своєчасно доставити нікопольцям, які там відпочивали, прохолодний пінний напій.
Після 1917 року колишній завод став державним підприємством, однак на популярність нікопольського пива ця обставина майже не вплинула. На його роботі та на популярності пива — це не надто позначилося. Пиво продовжували випускати. У 1956 році на заводі було переобладнано головні виробничі цехи та побудовано котельню. Більшість відпочиваючих у місті обов'язково привозили звідси, як сувеніри, пиво та копчену рибу від Нікопольського рибзаводу.
Не припинялася робота й у нелегкі 90-ті роки. Завод перейменували на ПАТ Нікопольський пивоварний завод. Однак пізніше територія заводу була розділена між різними власниками, що поступово призвело до закриття, а потім і до руйнування. 2002 року завод припинив випуск пива. На даний час обладнання вивезено на металобрухт, а будівля пивзаводу руйнується.
На жаль, зараз від Нікопольського пива залишилися лише згадки, а від заводу — руїни.
Діяльність ВАТ "Нікопольський пивоварний завод" за даними Youcontrol припинено. Справу про банкрутство було порушено у 2007 році.
Але славу Нікопольського пива все ще можна відродити – із вигодою для себе та країни.
Пивоваріння в Україні активно відновлюється. За даними Mind та організації пивоварів країни «Укрпиво» порівняно з минулим, 2022 роком виробництво напою за пів року зросло на 112%. Загальний обсяг виробництва сягнув 65,2 млн дал.
У 2023 році у компанії Glovo, яка спеціалізується на доставках продуктів, почали працювати з українськими виробниками крафтового пива та снеків. І попри війну бізнес компанії зріс на 10%.
До війни пиво було серед найбільш вживаних серед інших алкогольних напоїв в країні. Як відзначав Mind, за даними групи Рейтинг 2021 році його споживали 29% опитаних. Для порівняння – вино пили 36% горілку 20%, а коньяк 17%.

До війни в Україні постійно зростало виробництво і споживання крафтового пива.
На 2021 рік в країні працювало понад 200 крафтових пивоварень. Виробляють вони, за даними Офісу ефективного регулювання (BRDO), за рік не більше ніж 61 млн л, або 3% від усього звареного у країні пива, але цей показник постійно зростав.
У Нікополі працює декілька міні пивоварень, таких як Mechanic Craft, Aristocrat.
Хроніки Нікопольського пива:
- 1834 – Гоголь пише про Нікопольське пиво у «Повісті про те, як посварилися Іван Іванович з Іваном Никифоровичем».
- 1888 – Карл Штекель засновує у Нікополі пивоварний завод.
- 1909 – зварено пива на 100 тис. рублів
- 1930 – пивзавод реконструйовано
- 1971 – потужність заводу становила 1 млн. дал пива
- 1983 – зварено 938 тис. дал пива
- 2002 – завод припинив випуск пива
Аспекти:
- Місце укладення договору купівлі-продажу – м. Київ.
- Витрати, пов’язані з державною реєстрацією права на нерухоме майно в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно та оплата внеску до Пенсійного фонду (в розмірі 1%, який сплачується до моменту укладання договору купівлі-продажу) покладається на покупця.
Голландський аукціон:
- Розмір кроку голландського раунду:17 184,70 ГРН
- Відсоток зниження:1 %
- Кількість кроків етапу зниження стартової вартості:43
- Загальне можливе зниження ціни: 0,738 млн

Переваги:
- Перспективний напрям бізнесу – попит на пиво в Україні у 2023 році збільшується.
- Можливість відродження марки продукту із понад столітньою історією - «1888 – Карл Штекель» (за умови відновлення старовинних рецептів). Наразі така торгова марка не зареєстрована.
- Об’єкт знаходиться в задовільному стані
- Об’єкт підключений до всіх необхідних комунікацій.
- На фінальну суму угоди ПДВ не нараховується.
Недоліки:
- Необхідність додаткових витрат через відсутність обладнання заводу.
- Можливі проблеми із водою - влітку у Нікополі було запроваджено режим економії водопостачання через ситуацію із Каховським водосховищем.
- Невеликий місцевий ринок - населення Нікополю трохи більше 115 тис осіб. Але це нівелюється незначною відстанню до м.Дніпро – 122 км.