Що продається: майно заводу загальною площею 24775,1 кв. м
- головний корпус трубоелектрозварювального цеху – ТЕЗЦ, заг. площа – 24775,1 кв. м;
- підвали;
- ганки, сходи, сходи пожежні, приямок, козирець тощо
- запаси заводу
Рік будівництва: 1928

Коли: 25 жовтня 2023, 12.05
Ціна: 160 млн грн.+ПДВ
Місцезнаходження: Дніпро, вул. Маяковського, 31
Розташування: мапа
Лот виставляється вперше: ні

Опис. ПАТ «Дніпропетровський трубний завод» входить до групи «Індустріальний союз Донбасу», однієї з найбільших корпорацій України.
ПАТ «Дніпропетровський трубний завод» спеціалізувався на виробництві безшовних й електрозварювальних труб круглого та профільного перерізу з вуглецевих і низьколегованих сталей.
Труби ДТЗ використовуються переважно в будівництві.
Підприємство різко знизило обсяги виробництва після 2011 року через труднощі із постачанням сировини у зв'язку з браком оборотних коштів, за даними GMK Center. Чисельність персоналу на 2017 рік становила 1192 людей.
Завод, за даними Youcontrol, знаходиться у стані припинення.
Виробнича діяльність на Дніпропетровському трубному заводі 2021 року не велася, підприємство не випустило жодної тонни трубної продукції, за даними Gorod.dp та Uaprom.info. У 2022 році підприємство почали різати на металолом.
Можливість відновлення виробництва в найближчому майбутньому є малоймовірною.
«На ДТП продовжують зрізати трубопрокатні стани: обладнання вивозять машини з польськими номерами, демонтажем займаються якісь російські підрядники», - повідомило джерело.
У вересні 2021 року ДТП було визнано банкрутом за рішенням Господарського суду Дніпропетровської області. За даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ПАТ «Дніпропетровський трубний завод» знаходиться у процесі ліквідації.
З даними Mind, у 2021 році суд відкрив справу про банкрутство корпорації «Індустріальний союз Донбасу».
ІСД. Тарута створив ІСД у 1990-ті роки зі своїм партнером Віталієм Гайдуком. Згодом до них приєднався росіянин Олег Мкртчян. Після фінансової кризи 2008 року холдинг опинився в скрутному становищі. Внаслідок цього контрольний пакет акцій ІСД 50% + 2 акції у грудні 2009 року був проданий групі російських інвесторів за фінансової підтримки ЗЕБ. Власниками 49,99% акцій ІСД залишилися Тарута і Мкртчян.
У грудні 2013 року голова ЗЕБ Володимир Дмітрієв заявляв, що банк допоміг низці російських інвесторів придбати ІСД – інвестиції становили майже $8 млрд. «Причому йдеться і про ІСД, і про «Запоріжсталь», де ми разом з одним із найбільших бізнесменів України Рінатом Ахметовим управляємо цим комбінатом», – сказав тоді голова Зовнішекономбанку.
За даними Gorod.dp, у 2018 році Олега Мкртчана заарештували за рішенням Басманного суду Москви. Федеральна служба безпеки РФ звинувачує їх у розкраданні понад 1 млрд руб. у ВЕБ.
Суди. Справа про банкрутство (неплатоспроможність) № 904/7022/20 перебуває в провадженні Господарського суду Дніпропетровської області.
Кількість судових справ компанії, де вона виступає відповідачем, за останні 3 роки: 235
Кількість кримінальних судових справ, пов'язаних із компанією, за останні 3 роки: 2
Кількість судових справ компанії, за останні 3 роки: 992
Відкрито виконавчих проваджень: 860

Повна інформація про лот тут.