Що продається: три ділянки землі на лівому березі Дніпра у Києві поруч із ЖК «Сонячна Рів’єра», навпроти Гідропарку. Загальна площа 6,36 га.
Коли: 25 грудня 2023 року. 09:00
Ціна: 312 млн грн.
Місцезнаходження: м. Київ, Дніпровський р-н, між вул. Микільсько-Слобідська і Броварським проспектом.
Розташування: мапа
Опис лоту: Три земельні ділянки загальною площею 6,3671 га:
Кадастровий номер |
Площа , га |
8000000000:66:178:0255 |
2,5757 |
8000000000:66:178:0256 |
1,9796 |
8000000000:66:178:0257 |
1,8118 |
Цільове призначення: 03.15 «Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови».
До складу лоту входить металева огорожа, яка розташована на земельній ділянці площею 2,5757 га, кадастровий номер 8000000000:66:178:0255.
Обтяження: немає.
Правовий режим Земельних ділянок: майно знаходиться у власності АТ «Ощадбанк».

Аналіз. Лот під велику забудову для підприємства, яке може викласти третину мільярда на розвиток. Землі лоту розташовані на лівому березі Києва, майже навпроти Гідропарку.
Забудовник може обіцяти потенційним покупцям своєї нерухомості чудовий вид на Дніпро, свіже повітря та досить елітне розташування, враховуючи лівий берег.
При оцінці лоту також слід враховувати те, що продаж великих ділянок у центральних районах столичного Києва – явище досить рідкісне. Це звісно додає цінності виставленій на продаж землі.
Поруч із ділянками вже збудовані елітні житлові комплекси 2-баштового комплексу ЖК бізнес класу «Сонячна Рів’єра» («Укрбуд» Максима Микитася).
Історія лоту. Ділянка на Микільській Слобідці – один із великих активів Ощадбанку. Це частина ділянки у 7 га, банк відсудив у компаній «Укрбуд» за часів Максима Микитася.
Позбутися її банк прагнув ще 2016 року, виставивши на торги за 299 млн.
Право власності на цю землю перейшло до Ощаду ще у травні 2015 року. Тоді в Господарському суді м. Києва банку вдалося стягнути ділянку за борги в компанії «Терра Капітал». У червні 2010 року ця компанія зайняла в Ощадбанку близько 170 млн грн на купівлю ділянки під її заставу. Згідно з іпотечним договором, усі об'єкти, які будуть збудовані на цій землі, переходять у заставу банку до повного погашення кредиту. «Терра Капітал» передала права на забудову ділянки компанії «Укрбуд Девелопмент» Максима Микитася. Та делегувала повноваження родинній фінансовій компанії «Житло-Капітал», яка й почала будувати багатофункціональний комплекс із яхт-клубом, дельфінарієм та аквапарком, за даними Мінфіну.
Ощадбанк на це санкції не давав та у грудні 2013 року подав до суду.
Господарський суд м. Києва заблокував будівництво на спірній ділянці. Скасувати це рішення девелопери не змогли.
23 травня 2016 року Київський апеляційний госпсуд підтримав Ощадбанк. Нічим закінчилася й позовна вимога «Терра Капітал» про визнання іпотечної угоди частково недійсною.
У червні 2016-го Ощадбанк виставив ділянку на продаж за стартовою ціною 299,6 млн грн.
Але тоді землю продати не вдалося, а на аукціон було допущено «одного учасника».
2019 року Київрада хотіла викупити в «Ощаду» ці землі під парк на Микільській Слобідці за 182,8 млн грн.
У 2021-му департамент земресурсів КМДА провів експертні грошові оцінки, згідно з якими загальна ринкова вартість цих ділянок становила 230,78 млн грн. Саму цю суму тоді й запропонували в Київської міськдержадміністрації. Проте в Ощадбанку заявили про бажання отримати більшу суму – 290 млн, за даними Антикор.
Токож за інформацією цього видання переговори про продаж землі велися з Міністерством молоді та спорту, яке планувало побудувати там Палац спорту «Євробаскет-2024».
У квітні 2022 року сплив річний строк дії рішення Київради від 22 квітня 2021 року №861/902 про намір викупити цю землю для суспільних потреб – створення парку.


Аспекти: зазначені ділянки площею 6,3 га входять до меж охоронної зони «Історичний ландшафт київських гір» та долини річки Дніпра, де заборонено нове будівництво, за даними Olena Medvedenko. Як зазначає активістка у фейсбуці, до повномасштабного вторгнення Київрада проголосувала за створення парку вздовж Микільської Слобідки і мала викупити в Ощадбанку ділянки для його створення, проте так цього й не зробила.
Проблему з ділянкою підтверджує Антикор. «Згідно з Генпланом Києва, ця територія належить до території зелених насаджень загального користування, частково – громадських будівель і споруд та червоних ліній», зазначає видання.
За даними Містобудівного кадастру Києва, детальний план території (ДПТ) для цієї місцевості не затверджувався, а ділянки потрапляють до зони охорони пам'яток ландшафту, історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро», де заборонено нову капітальну забудову.
Ще одна проблема лоту – можливі протести місцевих жителів. Мешканці й активісти самостійно зібрали гроші та замовили архітекторам SBM Studio проєкт парку вздовж Микільської Слобідки під назвою «Дикий Лівий», зазначає «БЖ».
Ділянки лоту на кадастровій мапі Києва. Скріншот: Антикор
Ще аспекти: згідно з абзацем першим пп. 197.1.21 п.197.1 ст. 197 Податкового кодексу України операції з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об'єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ). Податок на додану вартість (ПДВ) з продажу металевої огорожі нараховується та сплачується відповідно до чинного законодавства України.
Оренда. Немає.
Лот виставляється вперше: так (у теперішньому складі лоту)
Повний опис лоту: тут
Плюси:
- Одна з найцікавіших пропозицій землі за останній час
- Велика територія у престижній зоні Києва (понад 6 га)
- Ділянки межують між собою
- Перспектива будівництва великого елітного житлового комплексу
- Вид на Дніпро
- Потенціал росту ціни згодом
Мінуси:
- Економічний стан у країні. Ризики війни
- Можливість протестів місцевих жителів
- Суперечлива інформація щодо статусу землі.
Контакт: Гаркуша Станіслав Іванович, тел.: (044) 537-46-47; (067) 403-36-25