ЄМК ДП «Ганнопільський спиртовий завод», підприємство не діє 15 років (Повторно)

ЄМК ДП «Ганнопільський спиртовий завод», підприємство не діє 15 років (Повторно)

ЄМК ДП «Ганнопільський спиртовий завод», підприємство не діє 15 років (Повторно)
Коли
13 березня 2024
Стартова ціна
1,91 млн грн. (було 1,91 млн грн; 3,82 млн грн; 1,92 млн грн та 3,84 млн грн), борги 15,29 млн грн
Організатор торгів
Prozorro. Продажі
Продавець
Фонд Державного Майна
Тип торгів
Англійський аукціон
  • Що продається: 62 будівлі та споруди заводу і пристанційного господарства загальною площею 10208,2 кв. м, земельні ділянки у с. Ганнопіль та м. Славута загальною площею 16,1 га
  • Місцезнаходження: Хмельницька обл., Славутський р-н, с. Ганнопіль
  • Розташування: мапа
  • Майно виставляється вперше: ні. Лот виставлявся на аукціон у квітні за ціною 3,84 млн грн та у вересні 2023 року  за 1,92 млн грн. та у грудні 2023 р за 3,82 млн грн.

Історія лоту: Спиртзавод у тоді ще містечку Ганнопіль з’явився 1891 року. Тоді він працював на зерні та картоплі. Про долю заводу в наступні десятиліття невідомо, однак історичні матеріали вказують на те, що він був зруйнований. 1927 року на підприємстві почали відновні роботи, а 1928 року він дав першу продукцію після перерви, відзначає хмельницьке видання Vsim.

У період 2 Світової війни та окупації до Німеччини вивозили, серед іншого, й спирт. Аби цьому перешкодити, 2 грудня 1942 року місцеві партизани розгромили поліцейську комендатуру та знищили охорону на території спиртзаводу. 30 тонн спирту, який нацисти готувалися вивезти в Німеччину, партизани вилили, а цистерни спалили. Пожежа на спиртзаводі тривала кілька днів, а саме підприємство було повністю знищене.

Подальша відбудова в історичних матеріалах не згадується, однак станом на 1960 рік завод уже працював. Технологічний процес на підприємстві був змінений. Побудували ректифікаційний цех, котельний і бродильний цехи, механізували багато важких робіт.

У 1980-х роках Ганнопільський завод був найкращим серед споріднених заводів України. Підприємство за добу виробляло до 20 тисяч літрів спирту вищої очистки («Екстра», «Люкс»), а сировина для його виробництва, картопля та зерно, від місцевих агровиробників приймалася в необмеженій кількості.

1998 року на підприємстві випускали газовану воду та горілку. Останньої було сім видів. Одна з них, «Древньокиївська», мала особливу популярність. Її навіть замовляли в Адміністрації Президента. Працівників тоді було до 200 осіб. Завод мав фірмові магазини у Славуті, Шепетівці, Нетішині та Острозі, а також хотів відкрити такі у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському.

Та вже на початку 2000-х почалися проблеми — часто змінювалися директори, значно зменшилася кількість працівників. 2006 року житомирське видання «20 хвилин» повідомляло, що на спиртзаводі діяла злочинна група, пов’язана з незаконним обігом алкоголю. У матеріалі також ішлося, що підприємство перепрофілювало свою діяльність через проблеми зі збутом.

За даними видання, бренд «Nemiroff» мав намір «оселитися» у Хмельницькому. При цьому для виробництва алкоголю мали б бути задіяні заводи області, зокрема Ганнопільський. Втім, таким планам не судилося збутися. За словами голови Хмельницької ОДА Івана Гладуняка, тодішнє керівництво області (про який саме період ідеться, в матеріалі не уточнюється) захотіло занадто великого «відкату».

2007 року Ганнопільський спиртзавод після банкрутства відновив виробництво. Тоді йшлося про багатокомпонентний розчинник для хімічної промисловості. Також у планах був запуск лінії з виробництва біоетанолу. На той час завод накопичив перед працівниками борги по зарплаті.

2009 року повідомлялося, що завод відновив виробництво після тривалого простою. Щодня на роботу виходили 105 працівників.

2011 року виробництво знову зупинилося та більше не відновлювалося.


Наприкінці квітня ФДМУ з другої спроби майже продав Ганнопільський спиртзавод. Його за 2,5 мільйона гривень планувало купити київське підприємство "Комбінат будівельних матеріалів", але угоду не було оформлено.

Тоді стартова ціна заводу становила 1,9 мільйонів гривень. Фірма запропонувала вищу ціну – 2,5 мільйони гривень. Вперше його виставляли також у квітні, за 3,85 млн грн.

У вересні 2023 року підписання доовору зырвалося. Тоді переможець голландського електронного аукціону SPD001-UA-20230907-47458 ТОВ «АНТІС-ІНВЕСТ», код за ЄДРПОУ 38606041, листом від 16.10.2023 №16/10/23-1 відмовився від підписання договору купівлі – продажу Об’єкту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло