Павільйон Джерело: Тіла в місті

Павільйон Джерело: Тіла в місті

Цей матеріал також доступний російською
Павільйон Джерело: Тіла в місті
Коли
9-23 жовтня 2021, 18:00
Вартість
Безкоштовно

9 жовтня о 18:00 у Павільйоні Джерело  відбудеться відкриття виставки “У праці сконати”. Захід пройде у рамках проєкту “Павільйон Джерело: Тіла в місті” - інноваційного виставкового простору у колишньому павільйоні радянського бювету на вулиці Богдана Хмельницького 16.

Це цілодобовий мистецький майданчик, де протягом двох місяців будуть представлені 4 цикли відео-виставок на соціальні проблеми в місті: візуальна екологія, насильство, праця, гендер.

Експозиція буде доступною глядачам та глядачкам цілодобово та триватиме протягом двох тижнів. У програмі відкриття: dj-сети, лайв виступи музикантів, перформанс та тематичний майстер-клас. 

Куратори проєкту зазначають, що “міський ландшафт - це ландшафт праці, безліч способів практичного залучення людських ресурсів у  процеси виробництва чи обслуговування. Із деактуалізацією  поняття "робочого дня" та повного взаємопроникнення відпочинку та споживання - суб'єкт стає тотально продуктивним. Інакше кажучи, з нього повністю витискають його ресурс, його буття, а способи цього витискання набувають нечуваної раніше вишуканості. Працюють тіла, працюють психіки, працюють ідентичності та долі”. 

Чеська художниця Марі Лукачова та український художник Тарас Каменний представлять на виставці свої відеороботи, що пов'язані із сучасними моделями розчинення життя у праці та погляду на неї із різних боків. У своєму проєкті  “Піснь Мілени” Марі Лукачова через призму досліджень кіберфемінізму розмірковує про те, чи здатні сучасні християнські церкви відображати трансформацію світу та модифікацію знань, що спричинена впливом цифрових технологій та соціальних мереж. 

У роботі “Камені-карандаші” Тарас Каменний використовує ВКТ (Вставки контактні троллейбусні, графітні) –  своєрідні “сліпки”, що мандрують містом і залишають по собі слід на дротах у вигляді ліній, що непомітні оку, інструменти-олівці, що керовані водієм тролейбуса і, як наслідок, після проходження певної відстані, викинуті на тролейбусних колах, розв’язках, в центрі міста чи на околицях.“Збираючи ці камені-олівці, я підвожу висновки, я малюю умовну межу, бо коли мені було 35 років я був ще молодим художником. В момент, коли це відео вийде мені буде вже 36.” 

Також на відкритті виставки Тарас проведе свій перформанс. 

Програма відкриття: 

- 18.00 - 22.00 Тарас Камєнной. Перформенс “Картина-зброя”
Арт-перрфоманс художника про те, яку силу має зброя художника
- 20.00 - 20.30 Майстер клас від Бориса Кашапова та Лесі Кульчинської "Як стати художником”.
Все більше творчих та амбітних людей сьогодні розглядають сферу мистецтва як можливість для  кар’єрної самореалізації.  Для тих, хто в роздумах з цього приводу, досвідчений митець Борис Кашапов та кураторка Леся Кульчинська проведуть майстер-клас, який допоможе познайомитися з азами професії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті