Хакатон вугледобувних міст. Видобувай нові ідеї

Хакатон вугледобувних міст. Видобувай нові ідеї

Цей матеріал також доступний російською
Хакатон вугледобувних міст. Видобувай нові ідеї
Коли
3-5 грудня 2021, 11:00
Вартість
Безкоштовно
Організатор
Синхро Простір

На шляху України до декарбонізації, що позитивно вплине на екологічну ситуацію країни, неминучим процесом є закриття вугільних шахт та виробництва. Це принесе кардинальні зміни у життя вугільних моно-міст, оскільки саме з діяльністю шахт пов'язані: зайнятість більшої частини населення, основний дохід міста, енергетичне забезпечення та екологічні проблеми.

03-05.12.21 року СИНХРО ПРОСТІР разом із Українським союзом промисловців та підприємців, за підтримки ПРООН та у співпраці із Мінрегіоном, Міненерго та МінТОТ, проведуть хакатон з метою створення рішень для трансформації Червонограду і Мирнограду.

В цих містах незабаром будуть закриті шахти, тому потрібно знайти рішення для наступних завдань:

  • Ревіталізація територій на базі інфраструктури колишніх вугільних шахт з метою створення нового туристичного кластеру та організації маршруту індустріальної спадщини в Україні, як частини Європейського індустріального маршруту ERIH
  • Вирішення екологічних проблем міста загалом і окремо  – з фокусом на вирішення наслідків закриття вугільного виробництва
  • Вирішення енергетичних проблем міста
  • Вирішення соціо-економічних проблем міста

Рішення розроблятимуться командами фахівців під менторством українських та іноземних експертів. Презентація проєктів хакатону відбудеться 10 грудня 2021 року.

Для стартапів та команд профільних фахівців: архітекторів, урбаністів, інженерів, it-розробників, екологів, біологів, економістів, митців і дизайнерів  – це можливість проявити свої професійні навики та втілити власні рішення в життя.

Для локальних, українських та іноземних команд від бізнесів  – можливість долучитися до трансформації міст та згенерувати нові бізнес-ідеї.

Для науковців закладів науки і освіти, та інноваторів  – можливість перевірити на практиці власні дослідження та гіпотези.

Хакатон вугледобувних міст. Видобувай нові ідеї є частиною поєкту ПРООН Ефект метелика: пілотні дослідження, що можуть допомогти запустити трансформацію вугледобувних міст України.

Програма заходу включає:

  • Екскурсію по території шахти та спілкування команд із стейкхолдерами.
  • Представлення результатів дослідження “Ефект Метелика” ПРООН та колективну інтерпретацію.
  • Публічну програму із лекціями експертів по темі та дискусійну панель з представниками муніципалітетів.
  • Безперервну 24-годинну роботу над проєктами хакатону
  • Презентації рішень журі, вибір та оголошення результатів.

Найкращі проєкти будуть обрані журі, яке очолює Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, а до складу входять представники міністерств, місцевої влади та міжнародні експерти.

Рішення обиратимуться для пілотування в Червонограді та Мирнограді, а також матимуть потенціал масштабування далі в інші міста, в яких закриватимуться шахти.

Запрошуємо всіх, хто має ідеї чи проєкти, які можуть покращити якість міського середовища у Червонограді та Мирнограді – взяти участь у хакатоні вугільних міст та приєднатися до ініціативи їх трансформації. Пілотування найцікавіших рішень буде підтримано міжнародними організаціями.

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією та відбором.

Дізнавайтеся деталі та реєструйтеся на сайті, а також слідкуйте за новинами на сторінці події у фейсбук.

Об'єднуємо зусилля для створення наших міст майбутнього!

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло