26 жовтня 2021 року з 10:00 до 14:00 в Києві у приміщення Києво-Могилянської бізнес-школи (вул. Волоська, 8/5) відбудеться експертне обговорення на тему «Державні закупівлі інновацій: практика ЄС».

Організатор заходу – Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» від Інституту «Республіка». Партнери – CICE Institute, Києво-Могилянська бізнес-школа, спільнота KMBS Alumni, платформа відкритих інновацій Reactor.ua, діловий портал Mind.ua.

Мета події: обговорити виклики та їх рішення у сфері закупівлі інновацій в Україні, можливість адаптувати досвід ЄС до умов нашої держави з метою стимулювання розробки та впровадження інноваційних продуктів.

Підтримка інновацій на рівні держави стає все більш вагомою у розвинених економіках світу. Уряди ініціюють державні закупівлі інноваційних розробок із подальшим впровадженням їх у муніципалітетах, державних та комунальних підприємствах. Виконавцями цих замовлень, як правило, є приватні компанії, пропозиції яких розглядаються та обираються у порядку, встановленому законодавством, а сама співпраця зазвичай побудована на засадах інноваційного партнерства.

Основна мета державних закупівель – економно придбати товари та послуги. І часто саме інноваційний продукт може мати найкраще співвідношення витрат і вигод. Окрім фактичного економічного попиту, інноваційні продукти й послуги часто сприяють конкретним покращенням адміністративних процедур та супутнього підвищенню якості обслуговування і зручності для користувача. Нарешті, попит держави на нові продукти й послуги стимулює інноваційну активність в економіці та сприяє швидкому виходу нових технологій на ринок.

В Європейському Союзі сфера державних закупівель регламентується двома документами: Директивою про державні закупівлі та Директивою про закупівлі юридичних осіб, що працюють в інфраструктурних секторах. Із 1 січня 2016 року ці документи є обов’язковими для всіх країн-учасниць, а національні правові норми у сфері державних закупівель застосовуються лише в частині, що не суперечить нормам директив.

Які механізми стимулювання інновацій передбачають ці документи, які ефективні процедури та моделі взаємодії при державній закупівлі інновацій використовуються в країнах ЄС, хто є ключові стейкхолдери процесу і найголовніше – як зробити так, щоб кращі європейські практики запрацювали в Україні? Які бар’єри можуть виникнути на шляху впровадження механізму державних закупівель інновацій у нашій країні, і як Директиви ЄС допоможуть їх усунути? Ці та багато інших питань будуть порушені під час експертного обговорення «Державні закупівлі інновацій: практика ЄС».

У заході візьмуть участь представники експертного та наукового середовища, громадського сектору, державного і приватного бізнесу, Верховної Ради України, Міністерства освіти та науки, платформ, технологічних компаній тощо. Модератор – президент CICE Institute Павло Рижій.


Павло Рижій, президент CICE Institute

Запрошуємо усіх зацікавлених осіб – експертів, представників державних компаній, платформи та агенції по роботі з інноваціями – долучитися до обговорення. Реєстрація на подію триває до 12:00 25 жовтня за посиланням за посиланням. Після реєстрації, до 16:00 25 жовтня, ви отримаєте запрошення на вказану вами електронну адресу.


Звертаємо увагу, що, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 й відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236, доступ до приміщень Києво-Могилянської бізнес-школи можливий за наявності документів, що посвідчують особу, а також одного із наступних документів:

1. Міжнародний, внутрішній COVID-сертифікат України.
2. Іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати).
3. Документ, що підтверджує негативний результат тестування методом ПЛР.
4. Документ що підтверджує одужання учасника від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.