2 вересня 2020 переглянуто 3230

Під виглядом проведення конкурсу на вакантну посаду відбувається рейдерське захоплення Філармонії Дніпра – Микола Демченко

 

Проєкт відновлення Філармонії Дніпра 

3 вересня Комунальне підприємство «Дніпропетровська філармонія імені Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради проводить конкурс на заміщення вакантної посади «художній  керівник оркестру». Дніпровський бізнесмен Микола Демченко на своїй сторінці у фейсбуці заявив, що під виглядом проведення цього конкурсу буде проведено рейдерське захоплення підприємства.

Конкурс на нового директора планово мав би відбутись наприкінці жовтня 2020 року. Проте, існуючий директор написав заяву на звільнення та залишився на посаді заступника. Було призначено нового виконуючого обов’язки. Ним став політик, бізнесмен Олександр Хасапов, котрий раніше не працював у цьому КП. Хасапов колишній голова місцевих осередків партій «Удар» та РНС, перший віце-президент ГО «Союз греків України». З класичною музикою його пов’язує те, що він у свій час вчився в Київський державній консерваторії.

Він запросив на роботу диригентом Айдара Торибаєва, зі слів академичного середовища країни великий дипломат та  інтригант, а крім того – зять відомого на країну диригента Романа  Кофмана. Схожу схему він провадив вже у Львові 13 років тому, де став головним диригентом й одночасно художнім керівником Оркестру.
Під час відпусток було терміново призначено конкурс на директора філармонії та при існуючій диригентці (нею наразі є Наталія Пономарчук – Mind) ініційовано конкурс на художнього керівника оркестру. Ця посада передбачена штатним розкладом, але посаду ніхто не закривав  за попереднього керівника, щоб не було двовладдя.

Під виглядом проведення конкурсу на вакантну посаду відбувається рейдерське захоплення Філармонії Дніпра – Микола Демченко
Диригентка Наталія Пономарчук під час проведення Бетховен фесту

«Щоб унеможливити подачу на конкурс інших людей з академічного середовища комунікуємо у Києві «що з місцевою владою ми вже все «порєшалі», та що призначення – це лише питання часу й формальність. На запрошення прийняти участь у конкурсі на обидві посади всі запрошені та найбільш притомні кандидати відмовляли та відповідали, що не хочуть бути статистами та йти проти колег, бо питання є вирішеним», – написав Демченко.

Комісія конкурсу на посаду складається з 9 людей: 
«За законом це: 3 людини з облради (з якими, як говорять у Києві, вже «все «порєшали»), 3 – з експертного середовища, на який ти маєш вплив через «свого» впливового майбутнього «художнього керівника оркестру» та 3 – від громадських організацій», – уточнює Демченко.

Членів комісії запрошує і затверджує в.о. директора філармонії – Олександр Хасапов. Від громадських організацій до комісії увійшли представники ГО «Союз греків України», віце-президентом якого є Хасапов. Також туди увійшла Мар’яна Сабіна, дружина Торибаєва.

Протягом останніх 2 років навколо філармонії сформувалось суспільство поціновувачей класичної музики, кількість відвідувачів збільшилась удвічі, для місцевих бізнес-еліт це стало майданчиком для зустрічей, на гроші мецената було придбано найновішій рояль в Україні (вартість 170 тис.євро), з’явились 2 буфети та єдина в Україні система абонементів.

Крім цього, громадське об’єднання ініціювало і фінансувало проведення 2-х фестивалів класичної музики «Австрійська осінь», на яких були присутніми 3000 чоловік (весь прибуток йшов у  філармонію) й було запрошено кращих виконавців з Європи та України.

Також ГО «Друзі філармонії Дніпра» проводить регулярні робочі групи з представниками місцевої ОДА, де обговорюється інвестування у архітектурний проєкт та готується проєкт з комплексного повного оновлення музичних інструментів (для фінансування планують залучити $2 млн від меценатів).

Серед десятків об’єктів культури Дніпра, ОДА обрала філармонію одним з інфраструктурних флагманів стратегії розвитку регіону. Минулого тижня Президенту презентували проект повної реконструкції підприємства. На реконструкцію філармонії має виділитись від 250 до 350  млн. грн протягом 2-х років, з бюджету області та має бути субвенція з державного бюджету.

Фінансування може проходити через «Департамент капітального будівництва», або ж через КП напряму. У будь-якому випадку, директор має приймати в експлуатацію те, що «набудують». Перший контракт підписується на рік, а другий – на 5 років. Інший гіпотетичний Директор, що може бути обраний за відкритим конкурсом, тобто незалежний, може не прийняти об’єкт реконструкції.