16 липня 2021 переглянуто 669

Філософія – це потреба кожної людини, яка розвивається і вимагає експертних знань – Олександр Філоненко

Він вважає, що філософія народжується з розумінням, що людина живе не своїм життям

 Фото: duh-i-litera.com

Філософія – це не стільки професійне заняття, скільки потреба кожної людини, яка розвивається і вимагає експертних знань. Про це в інтерв’ю засновнику Cowo.guru Андрію Мельнику розповів доктор філософських наук Олександр Філоненко.

«Для мене вся філософія народжується з розумінням того, що ти живеш щасливе або нещасливе життя, але не своє. Це відкриття люди зазвичай роблять у підлітковому віці і його дуже лякаються, бо здається, що це дуже дивно, що ти живеш життя, яке потрібне твоїй родині, твоїм друзі, твоїй країні, але чомусь не тобі», – зауважив Філоненко.

Він додав, що ця потреба змушує нас подивитися на своє життя та відповісти на питання: «Що мені потрібно зробити для того, щоб перестати жити там, де я не впізнаю самого себе?».

«Парадокс полягає в тому, що ми дуже добре знаємо, яке життя ми не хочемо вести, але якщо запитати: “чого ми хочемо”, то виявиться, що це питання набагато складніше», – підсумував він.

Як повідомлялося, викладач філософії Вінницького національного технічного університету Олег Хома вважає, що філософія вимирає в Україні, як академічна спільнота, а без неї розпочнеться процес мавпування.