18 квітня 2022 переглянуто 145

Євромайдан SOS пропонує разом документувати злочини агресорів в Україні

Глобальна ініціатива «Трибунал для Путіна» зафіксувала вже більше тисячі воєнних злочинів Росії

Олександра Матвійчук kmbs

Що сталося. Від початку російської агресії Євромайдан SOS відновив свою роботу і правозахисники почали фіксувати воєнні злочини, злочини проти людяності, грубі порушення прав людини – тобто, будь-які дії, в яких є ознаки злочинів, подані у Римському статуті Міжнародного кримінального суду. За словами Олександри Матвійчук, учасниці EMBA 36, Голови правління Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод та співкоординаторки ініціативи Євромайдан SOS, їм «вдалося побудувати відкриту правову екосистему, яка працює на засадах децентралізації і самоорганізації та покриває цілий ряд напрямків одночасно».

Джерело. Kyiv-Mohyla Business School

Деталі. Разом з командою, до якої долучилася велика кількість волонтерів, Євромайдан веде правозахисну діяльність за кількома напрямками:

- створення «мапи ініціатив» і переліку людей, які потребують допомоги;
- інформування;
- міжнародна адвокація;
- документування воєнних злочинів;
- робота мобільних груп на місцях вчинення воєнних злочинів для документування та верифікації даних;
- просування змін до нового урядового законопроекту для гармонізації Кримінального кодексу із міжнародним гуманітарним та міжнародним кримінальним правом;
- підготовка більше 50-сторінкового подання із зібраними нами свідченнями жертв воєнних злочинів до БДІПЛ ОБСЄ;
- підготовка та поширення памятки для жертв сексуального насильства серед місцевого самоврядування по країні та за кордоном;
- робота із російськими правозахисниками для повернення десятків тисяч незаконно переміщених людей із Росії на територію України.

Щоб забезпечити роботу усіх напрямів, Євромайдан SOS запрошує до роботи волонтерів і пропонує тим, у кого є бажання долучитися до роботи, заповнити анкету за посиланням

Крім того, Євромайдан разом з громадськими організаціями «Українська Гельсінська Спілка з прав людини», «Харківська правозахисна група» та «Центр громадянських свобод» підтримують та просувають  нову ініціативу під назвою «Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії», або скорочено – «Трибунал для Путіна».

На даний момент їм вже вдалося разом задокументувати та внести в базу 1188 випадків воєнних злочинів росіян в Україні. Серед них – 414 випадків загибелі людей, 392 випадки поранення, 868 артилерійських обстрілів та бомбардувань, 559 нападів на цивільні об’єкти і 349 випадків знищення чи пошкодження майна.