6 липня 2022 переглянуто 938

Червневий дайджест kmbs alumni: про мистецтво, волонтерство і повоєнні ініціативи

Від художніх виставок до обговорення стратегій на майбутнє: головні теми спільноти на початку літа

Акварель українського художника зі Львова Kinder Album «Україна вистоїть». Ukrainian Emergency Art Fund/Museum of Contemporary Art NGO

У червні Mind розповідав про те, як випускники kmbs працюють над створенням стратегічних планів країни на повоєнне майбутнє, як волонтерять цілі бізнеси і які глобальні проєкти народжуються з волонтерських ініціатив.

З планами на відбудову

Олександр Стародубцев, заступник голови НАЗК і випускник kmbs, разом з однодумцями ініціював проєкт «Ukraine now. Візія майбутнього», який ставить на меті створення платформи для цивілізованої дискусії щодо розбудови країни, адже планувати відбудову країни слід прямо зараз – щоб по завершенню війни починати діяти, не гаючи час на обговорення. Наразі стартував перший етап ініціативи – збір відео-інтерв'ю з мислителями, філософами, інтелектуалами та лідерами думок.


Тим часом волонтери австрійської ініціативи «Sunua» (Support Ukraine NOW Upper Austria), започаткованої випускником kmbs Томасом Бруннером, налагодили перебування українських біженців у Верхній Австрії та вирішили направити ресурси на відбудову безпосередньо в Україні. Разом з колегами Томас Бруннер запропонував не чекати на «ініціативи згори» і започаткувати партнерство між Верхньою Австрією та Дніпропетровською областю.


Волонтерство за спеціальністю

Якщо використати професійні навики топ-менеджера, можна виростити особисту ініціативу до рівня регіонального гуманітарного штабу. Саме так і зробила співвласниця та СЕО компанії «Ліка Комфорт», випускниця Школи сервісу для топів kmbs Олена Ціва: створила проєкт «Мукачево Хелп», налагодила його роботу – і передала справи колегам і муніципалітету.


Керуючий партнер Броварського заводу котельного обладнання, випускник kmbs Роман Казанко розповів, як завод «переформатував» свою роботу, щоб допомогти армії, і почав виготовляти бронежилети, протитанкові «їжаки», розтяжні шипи, глушники і ракетні пічки для польової кухні.


А заклади Klara group, серед яких пиріжкові, сушерії та кав’ярні, два місяці поспіль пекли безкоштовний хліб і годували ним киян, відвозячи його волонтерам, до бомбосховищ і ТРО.  «Під час війни за стресових умов навіть у бізнесі гроші і конкуренція відходять на десяте місце», – розповів Mind засновник Klara group, випускник kmbs Андрій Пінчук.


На час війни Біржа Благодійності «ДоброДій», заснована випускницею kmbs Oленою Сосєдкою як один з елементів її фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions, також трохи змінила профіль діяльності. Якщо раніше Біржа пропонувала допомогу хворим дітям і лікарням, то з початку війни «ДоброДій» збирає гроші на ЗСУ. Більше того, нещодавно Біржа провела благодійний художній аукціон творів українських митців «Мистецтво = Захист», щоб зібрати кошти для одного з наших військових підрозділів.

Мистецтво на часі

Українське художнє мистецтво воєнного часу є одним з історичних джерел, яке точно віддзеркалює не лише події, а й ємоційний відгук на них, вважають організатори офлайн-виставки «Мистецтво_воєнного_стану. Архів». За словами Ольги Балашової, випускниці Школи стратегічного архітектора kmbs, співзасновниці MOCA NGO і співкураторки «Архіву», ця виставка, що постійно оновлюватиметься аж до перемоги, має стати «колективним щоденником війни».