16 листопада 2023 переглянуто 47

Презентація альбому художниці Любові Панченко

21 листопада 2023 року в київській книгарні «Книжковий Лев» відбудеться презентація альбому художниці Любові Панченко (1938–2022).

Це перше видання творів мисткині, адже Любов Панченко належала до руху шістдесятництва, її творчість мала яскраво виражений український колорит, що в часи комуністичного застою вважалося проявом «буржуазного націоналізму» і, відповідно, гальмувалося. Любов Михайлівна працювала у різних жанрах мистецтва – в її доробку ліричні акварелі, ліногравюри, фантазійні декоративні розписи і неповторні картини-колажі з пальтової тканини. Особливої уваги заслуговує творчість художниці в сфері модельного дизайну.

Під час повномасштабного вторгнення, Любов Михайлівна опинилася в окупації в м. Буча, голодувала. Померла в лікарні у квітні 2022 року.

В презентації візьмуть участь мистецтвознавиці Олена Лодзинська та Діана Клочко; сучасний погляд на художній доробок мисткині представлять Ірина Чайка та Софія Розуменко.
Проєкт видання альбому ініційований Інститутом національної памʼяті, підтриманий Музеєм шістдесятництва та спільнотою «Поступ-14». Книга побачила світ у видавництві Олександра Савчука (Харків) у 2022 році.

Початок о 18.00, вул. Межигірська, 13/34
Контакти 095 4621810, [email protected]