На виборах у Нідерландах перемагає партія чинного прем’єра Рютте

На виборах у Нідерландах перемагає партія чинного прем’єра Рютте

Правий популізм Герта Вілдерса не отримав значної підтримки населення

На виборах у Нідерландах перемагає партія чинного прем’єра Рютте
Марк Рютте
Фото EU2016 NL/flickr

За даними екзит-полів, на виборах у Нідерландах, які пройшли в середу 15 березня, впевнено перемагає «Народна партія за свободу та демократію», яку очолює чинний прем'єр-міністр Марк Рютте.

Про це повідомляє The Independent.

Згідно з даними екзит-полів, партія Рютте (VVD) зі 150 місць у парламенті отримує 31 місце, при тому, що раніше в неї було 41 місце.

Друге місце з великим відривом розділили одразу три партії: «Партія свободи» (PVV) Герта Вілдерса, «Християнсько-демократичний заклик» (CDA) і «Демократи-66», цим трьом партіям в парламенті належить по 19 місць.

Соціологи зафіксували високу активність виборців ─ за даними інституту Ipsos, явка на виборах склала 82% виборців.

Для Герта Вілдерса ці вибори були випробуванням, чи сприйняло населення країни його полум'яну націоналістичну риторику. І хоча його партія збільшить у законодавчому органі кількість місць від 15 до 19, все ж таки це розчарування, оскільки в його планах було стати найбільшою партією в парламенті. Очевидно, тепер варто очікувати тижнів, а то й місяців переговорів стосовно коаліції.

Вілдерс агітував за виведення Нідерландів зі складу Євросоюзу (Nexit). Крім того, основа його програми ─ закриття кордонів для мусульман (а також анулювання дозволів на проживання), заборона Корану і закриття мечетей. Втім, поки що Вілдерс не пояснив, як збирається втілити ці плани в життя.

«Дякую всім моїм виборцям. Ми виграли місця, першу перемогу отримано. Так легко Рютте мене не позбудеться», ─ написав Вілдерс у своєму Twitter.

Оскільки у Нідерландах цього разу голоси підраховують вручну, процес визначення результатів може забрати більше часу. Офіційні результати мають бути оголошені 21 березня.

За виборами у Нідерландах пильно стежили у Європі ─ їх результат дасть уявлення про підтримку популістських партій і в інших країнах ЄС.

Наступного місяця вибори президента пройдуть у Франції, а у вересні загальні вибори заплановані у Німеччині.

Результат виборів у Нідерландах може безпосередньо вплинути на ратифікацію Сенатом цієї країни Угоди про асоціацію України з ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті