Доповідь ООН: У війні на сході України загинуло 2 тисячі мирних жителів
Комісія з прав людини повідомляє про катування в’язнів у кримських тюрмах

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило шокуючий доклад, присвячений ситуації з дотриманням прав людини в Україні. Про це повідомляє портал ReliefWeb.
Зокрема у 17-й доповіді УВКПЛ йдеться про те, що тільки за період з 16 листопада 2016-го по 15 лютого 2017 року зафіксовано 23 загиблих та 107 поранених серед цивільного населення на сході України.
В цілому із середини квітня 2014 року до 15 лютого 2017 року УВКПЛ зафіксувало 9 940 загиблих осіб та 23 455 поранених. Ці цифри включають в себе Українські збройні сили, цивільних осіб та членів бандформувань. Понад 2000 мирних жителів було вбито за цей час у бойових діях. Сюди входять і 298 жертв катастрофи рейсу MH17, збитого бойовиками. Кількість цивільних осіб, які постраждали в результаті конфлікту, оцінюється в межах від 7000 до 9000. Загалом за весь час у конфлікті на сході України постраждало понад 33 тисячі людей, ідеться в доповіді.
У доповіді також висловлюється стурбованість з приводу жорстокого поводження з затриманими в Криму. Зокрема, описуються випадки вибивання правоохоронцями зізнань за допомогою катувань і жорстокого поводження з арештованими; факти каральної психіатрії внаслідок поміщення затриманих у психлікарні, а також ─ втручання у здійснення професійної діяльності адвокатів у гучних справах, які стосуються прав людини.
Коментуючи доповідь, голова моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер заявила у середу, 15 березня, що в анексованому Криму зафіксовано смерть в’язня.
За її словами, на даний момент на території окупованого півострова спостерігається практика перевезення людей в Росію, де їм не надається медична допомога.
«В'язнів продовжують переводити в Росію, де ми задокументували відмову в медичній допомозі та смерть, щонайменше, одного затриманого», ─ сказала вона.
Представниця ООН підкреслила, що своїми методами кримські силовики вибивають з арештованих людей зізнання в необхідній їм інформації.
Нагадаємо, 16 листопада 2016 року ООН прийняла резолюцію про права людини в окупованому Криму. Тоді уперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом, а Крим – окупованою територією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].