Доповідь ООН: У війні на сході України загинуло 2 тисячі мирних жителів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Доповідь ООН: У війні на сході України загинуло 2 тисячі мирних жителів

Комісія з прав людини повідомляє про катування в’язнів у кримських тюрмах

Доповідь ООН: У війні на сході України загинуло 2 тисячі мирних жителів
Фото УНIАН

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило шокуючий доклад, присвячений ситуації з дотриманням прав людини в Україні. Про це повідомляє портал ReliefWeb.

Зокрема у 17-й доповіді УВКПЛ йдеться про те, що тільки за період з 16 листопада 2016-го по 15 лютого 2017 року зафіксовано 23 загиблих та 107 поранених серед цивільного населення на сході України.

В цілому із середини квітня 2014 року до 15 лютого 2017 року УВКПЛ зафіксувало 9 940 загиблих осіб та 23 455 поранених. Ці цифри включають в себе Українські збройні сили, цивільних осіб та членів бандформувань. Понад 2000 мирних жителів було вбито за цей час у бойових діях. Сюди входять і 298 жертв катастрофи рейсу MH17, збитого бойовиками. Кількість цивільних осіб, які постраждали в результаті конфлікту, оцінюється в межах від 7000 до 9000. Загалом за весь час у конфлікті на сході України постраждало понад 33 тисячі людей, ідеться в доповіді.

У доповіді також висловлюється стурбованість з приводу жорстокого поводження з затриманими в Криму. Зокрема, описуються випадки вибивання правоохоронцями зізнань за допомогою катувань і жорстокого поводження з арештованими; факти каральної психіатрії внаслідок поміщення затриманих у психлікарні, а також ─ втручання у здійснення професійної діяльності адвокатів у гучних справах, які стосуються прав людини.

Коментуючи доповідь, голова моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер заявила у середу, 15 березня, що в анексованому Криму зафіксовано смерть в’язня.

За її словами, на даний момент на території окупованого півострова спостерігається практика перевезення людей в Росію, де їм не надається медична допомога.

«В'язнів продовжують переводити в Росію, де ми задокументували відмову в медичній допомозі та смерть, щонайменше, одного затриманого», ─ сказала вона.

Представниця ООН підкреслила, що своїми методами кримські силовики вибивають з арештованих людей зізнання в необхідній їм інформації.

Нагадаємо, 16 листопада 2016 року ООН прийняла резолюцію про права людини в окупованому Криму. Тоді уперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом, а Крим – окупованою територією.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло