Нацбанк спростив купівлю іноземної валюти

Нацбанк спростив купівлю іноземної валюти

Однак це стосується лише вибіркових операцій

Нацбанк спростив купівлю іноземної валюти
Фото прес-центр НБУ

Національний банк спростив купівлю іноземної валюти за деякими операціями, попит на валюту для проведення котрих не матиме дестабілізуючого впливу на ситуацію на валютному ринку.

Про це йдеться у прес-релізі НБУ.

По-перше, тепер дозволено купувати іноземну валюту суб’єктам господарювання за рахунок кредитних коштів у гривні, що залучені під державні гарантії з метою виконання програм, пов’язаних із підвищенням обороноздатності та безпеки держави.

По-друге, Національний банк запровадив спрощений порядок купівлі іноземної валюти для повернення іноземному інвестору за кордон відсотків, нарахованих на залишок коштів на інвестиційному рахунку.

Відповідні зміни передбачені постановою від 14 березня 2017 року №22 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вони набули чинності з 16 березня 2017 року.

Нагадаємо, у грудні минулого року НБУ продовжив діючі тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках у зв'язку з наявністю ризиків для цінової і фінансової стабільності.

«Продовжують діяти такі обмеження, як обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 65%; 120-денний термін розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів; одноденний термін бронювання гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку; заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів; купівля готівкової валюти фізичними особами на суму до 12 тис. грн на добу; ліміт на зняття готівки з валютного рахунку на суму до 250 тис. грн на добу», ─ таке пояснення було розміщене на сайті НБУ 14 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло