З Інтеграл-Банку вивели $23 млн

З Інтеграл-Банку вивели $23 млн

Банк був визнаний проблемним в серпні 2015 року

З Інтеграл-Банку вивели $23 млн
Інтеграл-Банк
Фото newsbanker.com

З Інтеграл-Банку до введення тимчасової адміністрації було виведено близько $23 млн. Про це йдеться на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Кошти виводилися через іноземний банк, кредитування страхових компаній і пов'язаних осіб та проведення збиткових Forex-операцій.

«Банк відкрив кореспондентський рахунок в Meinl Bank AG (Австрія) для отримання прибутку у вигляді відсотків за залишком в розмірі 3% річних. Окремим договором між банками було передбачено, що розміщені на коррахунку кошти передаються в забезпечення виконання кредитних зобов'язань офшорної компанії перед австрійським банком», – йдеться в повідомленні.

Meinl Bank AG списав з коррахунку«Інтеграл-Банку на свою користь $14,16 млн у травні 2015 року у зв'язку з невиконанням офшорною компанією кредитних зобов'язань. Керівники офшорної компанії і українського банку були пов'язаними особами. А голова правління банку не мав повноважень на підписання договору.

У січні 2015 року банк провів кілька десятків операцій з обміну однієї іноземної валюти на іншу на загальну суму майже 80 млн євро і отримав збиток в $1 млн. В операціях використовувалися курси, значно вищі за ринкові, що призвело до такого фінансового результату.

Кредитний комітет Інтеграл-Банку приймав рішення про надання кредитів позичальникам зі свідомо слабкої платоспроможністю. Майже всі кредити, надані юридичним особам, мали відношення до діючого в той час керівництва або засновників банку.

«Один із засновників банку за попередньою змовою з керівниками страхових і фінансових компаній уклав 19 кредитних угод, в забезпечення яких були надані «сміттєві» цінні папери (які не користуються попитом, або вартість яких значно завищена). Станом на 1 лютого 2017 року загальна сума такого кредитного портфеля становила близько 140 млн грн», – зазначено у повідомленні.

Керівництво банку погоджувало давати кредити пов'язаним з ним особам (всього 20 договорів). Сума кредитного портфеля на 1 лютого 2017 року становила близько 380 млн грн.

ФГВФО також підкреслює, що до введення тимчасової адміністрації банк фактично не проводив роботу з позичальниками з простроченими платежами.

Проблемна заборгованість за кредитами списувалася без проведення претензійно-позовної роботи та звернення стягнення на заставне майно, завищували оціночну вартість забезпечення за виданими кредитами. Було проведено багато незаконних операцій з погашення кредитної заборгованості шляхом взаємозаліку і виведенню з-під застави рухомого і нерухомого майна. Такі кредити в кредитному портфелі банку склали сумарно приблизно 31 млн грн.

Нагадаємо, Національний банк України 26 листопада вирішив відкликати ліцензію та ліквідувати ПАТ «Інтеграл-банк».

Інтеграл-Банк був визнаний проблемним в серпні 2015 року у зв'язку з невиконанням ним зобов'язань.

Інтеграл-Банк заснований в 1994 році.

З березня по червень 2015 року склад його акціонерів змінився. Якщо раніше акціонери-фізособи володіли акціями банку безпосередньо чи через одну проміжну компанію, то в червневій структурі власності популярною стала схема «зациклення». У ній фізособа володіє лише невеликою часткою в компанії-акціонері банку, а решта частки або викуплена самою компанією, або належить її «дочці», що відповідно до методики Нацбанку, різко зменшує сукупну частку фізособи у власності банку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло