У сенаті США виступають за посилення санкцій проти Росії
Санкції розглядаються як спосіб стримання подальшої російської агресії

Про дебати в Сенаті США стосовно антиросійських санкцій повідомляє «Голос Америки».
«Українці та весь світ розуміють, яку загрозу становить російська агресія. Ми повинні посилити, а не послабити санкції проти Росії. І президент США Дональд Трамп, формуючи політику щодо Росії, зобов'язаний працювати з Конгресом, який добре знає своїх ворогів та їхню поведінку», – заявив американський сенатор-демократ Шаред Браун.
Колега Брауна, сенатор Майк Крейпо вважає, що послаблення санкцій стосовно Росії дасть їй «ліцензію на подальші порушення».
«Рішення послабити чи скасувати санкції було б ознакою слабкості Сполучених Штатів, ─ заявив сенатор Кріс Ван Голлен. ─ Ми повинні не лише не допустити пом’якшення санкцій, навпаки ─ ми повинні рухатись вперед і ввести нові санкції. Ми повинні прийняти закон, який не дозволить президенту США послабити санкції проти Росії», ─ висловив переконання сенатор.
Крім того, Ван Голлен підтримує надання Сполученими Штатами допомоги Україні: «Нам тільки залишилося визначитися із формою цієї допомоги», ─ зазначає він.
Сенатор Хайді Хайткемп закликає дати Росії зрозуміти, що вона несе відповідальність за анексію Криму і втручання в американські вибори: «Ми хочемо надіслати чіткий меседж Росії, і найважливіше, що ми можемо зробити ─ ввести жорсткі заходи за поведінку, яку ми бачили в Криму чи стосовно наших виборів», ─ наголосила вона.
Експерт Фонду захисту демократій Ерік Лорбер вважає, що ефективним кроком у боротьбі з агресією РФ буде відключення російської фінансової системи від американської.
В опозицію сенаторам стала директор програм Центру американської безпеки Елізабет Розенберг, стверджуючи, що введення нових санкцій було б надто агресивним кроком.
«Думаю, існує цілий ряд відповідних кроків, які можна було б розглянути перед тим, як вводити санкції проти Путіна», ─ заявила вона.
Нагадаємо, Сполучені Штати, ЄС та ще деякі країни запровадили економічні санкції щодо Росії навесні 2014 року після анексії Криму і початку військових дій на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали та посилювали. Востаннє США продовжили санкції проти Росії в березні 2016 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].