Кількість полонених на Донбасі збільшилася – Геращенко
Зараз процес звільнення полонених заблокований

На неформальній мінській платформі представники української сторони зустрілися з координатором ОБСЄ в гуманітарній мінській групі Т. Фрішем.
Про це на своїй сторінці в Facebook написала представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної Ірина Геращенко.
Фріш розповів про зусилля, які докладає гуманітарна група для вирішення інших гуманітарних питань, зокрема щодо допуску міжнародних гуманітарних місій і покращення роботи КПВВ.
Депутати гостро поставили питання про необхідність негайного відкриття вже рік заблокованого КПВВ «Золоте». Це надасть можливість значно розвантажити інші пункти, а в цьому зацікавлені мирні громадяни по обидва боки лінії зіткнення.
«Щодо заручників, то тут немає згоди ОРДЛО і РФ на залучення МКЧХ [Міжнародного Комітету Червоного Хреста] до процесу їхнього звільнення, тому на сьогодні в мінській групі ми домовилися про залучення до звільнення моніторингової місіъ ООН з прав людини (з цим всі погодилися). Дуже сподіваємося, що це компромісне рішення прискорить звільнення», – повідомила Ірина Геращенко.
На сьогоднішній день в заручниках у бойовиків на Донбасі знаходиться вже 118 людей. «На жаль, на сьогодні кількість заручників в ОРДЛО збільшилася, і складає 118 осіб, це цивільні та військові», – написала Геращенко.
За її словами, в списку зниклих безвісти – 418 громадян України. «Не виключаю, що зниклих безвісти в ході конфлікту – більше, і ми маємо знайти інформацію про всіх зниклих, загиблих, встановити їхню долю», – додала вона.
Нагадаємо, процес по звільненню полонених заблокований з вересня 2016 року. На кінець січня, за даними Антитерористичного центру СБУ, в полоні у бойовиків перебувало 112 осіб.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило шокуючий доклад, присвячений ситуації з дотриманням прав людини в Україні.
Зокрема у 17-й доповіді УВКПЛ йдеться про те, що тільки за період з 16 листопада 2016-го по 15 лютого 2017 року зафіксовано 23 загиблих та 107 поранених серед цивільного населення на сході України.
В цілому із середини квітня 2014 року до 15 лютого 2017 року УВКПЛ зафіксувало 9 940 загиблих осіб та 23 455 поранених. Ці цифри включають в себе Українські збройні сили, цивільних осіб та членів бандформувань. Понад 2000 мирних жителів було вбито за цей час у бойових діях. Сюди входять і 298 жертв катастрофи рейсу MH17, збитого бойовиками. Кількість цивільних осіб, які постраждали в результаті конфлікту, оцінюється в межах від 7000 до 9000.
Загалом за весь час у конфлікті на сході України постраждало понад 33 тисячі людей, ідеться в доповіді.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].