Індекс здоров’я Bloomberg: Італія на першому місці

Індекс здоров’я Bloomberg: Італія на першому місці

Економічні негаразди не впливають на тривалість життя італійців

Індекс здоров’я Bloomberg: Італія на першому місці
Фото Jacob Wixom/unsplash

Італія ─ це найздоровіша країна на Землі, згідно з Глобальним індексом здоров’я Bloomberg. Дитина, що народилася в Італії, може розраховувати на те, що проживе більше 80 років. А от у Сьєрра-Леоне, яка на 2800 миль південніше, середня тривалість життя усього 53 роки.

В індекс увійшли 163 країни.

Хоча Італія належить до розвинених країн, її економіка стагнує вже десятиліття, майже 40% молоді не мають роботи, а на жителів країни припадає одне з найвищих боргових навантажень у світі. Та все ж італійці в значно кращій формі, ніж американці, канадці чи британці, які страждають від підвищеного кров'яного тиску, холестерину і слабкого психічного здоров'я.

«В Італії надто багато лікарів», ─ каже Том Кеньйон, лікар і головний виконавчий директор всесвітньої благодійної організації «Project Hope». Наприклад, одне з найдовших і найпопулярніших телешоу в країні називається «Лікар в сім'ї». Крім того, свою роль відіграє дієта, багата на овочі та оливкову олію.

Друге місце в рейтингу найздоровіших країн посіла Ісландія. Розташована поруч із Північним полярним колом, Ісландія ─ одна з найчистіших країн у світі, а столиця, відповідно, ─ найчистіший і найзеленіший мегаполіс на планеті.

Далі в індексі розташувалися Швейцарія, Сингапур та Австралія.

Сполучені Штати – на 34-му місці, а Польща ─ аж на 39-му. Україна, Росія чи Білорусь у першу 50-ку не ввійшли взагалі. Із пострадянських країн тут є тільки Естонія на 38-му місці.

При вимірюванні індексу здоров’я бралися до уваги такі показники, як смертність від хвороб, тривалість життя, вживання алкоголю, тютюну й наркотиків, кров’яний тиск, рівень цукру та холестерину в крові (середні значення), фактори забруднення навколишнього середовища та ін.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло