Рейтинг найбагатших Forbes-2016: Трамп збіднів майже на чверть

Рейтинг найбагатших Forbes-2016: Трамп збіднів майже на чверть

Але мільярдерів у світі стало значно більше

Рейтинг найбагатших Forbes-2016: Трамп збіднів майже на чверть
фото Forbes.com

20 березня американський Forbes 31-й раз опублікував рейтинг найбагатших людей планети. У 2016 році кількість мільярдерів вперше перевищила дві тисячі осіб. За рік кількість тих, чиї статки перевищують $1 млрд, збільшилася на 13%, з 1810 до 2043 осіб. Сумарні статки найбагатших людей планети зросли на 18%, до $7,67 трлн.

Білл Ґейтс, засновник Microsoft, четвертий рік поспіль визнаний найбагатшою людиною в світі. Його статки зросли з $75 млрд до $86 млрд. Статки глави Berkshire Hathaway Уоррена Баффета за цей же період збільшилися на $14,8 млрд, що дозволило йому посісти другий рядок у рейтингу. Засновник Amazon Джефф Безос перемістився з п'ятого місця на третє. Його статки оцінено в $72,8 млрд. На четвертому місці ─ Амансіо Ортега ($71,3 млрд), на п’ятому ─ Марк Цукерберг ($56 млрд).

В середньому учасники списку Forbes за рік збільшили свої статки на 16%, а президент США втратив близько 22% свого багатства.

Forbes оцінює статки президента США Дональда Трампа в $3,5 млрд, це на $200 млн менше, ніж до виборів. Трамп опустився на 220 позицій в світовому рейтингу Forbes і займає лише 544-й рядок.

Фото Jamel Toppin для Forbes

При цьому за останній рік багатство Трампа скоротилося на $1 млрд ─ в рейтингу минулого року бізнесмен володів $4,5 млрд.

Фінансові втрати мільярдера пов'язані з тим, що Trump Organization, як і раніше, залишається компанією з торгівлі комерційною нерухомістю на Манхеттені, пише видання. Таким чином, коливання на ринку комерційної нерухомості впливають на статки президента США та його сім'ї більше, ніж події на світовій арені.

Президентські перегони також серйозно вдарили по кишені мільярдера. Він витратив з особистих коштів $66 млн на передвиборчу кампанію, що становить близько 19% його бюджету. Крім того, Трамп за час участі у виборах позбувся всіх акцій, тому не зміг отримати вигоду від ралі, викликаного його перемогою.

Однак ситуація може змінитися на краще, тому що нерухомість починає дорожчати. Наприклад, резиденція Мар-а-Лаго у Флориді зросла в ціні на $25 млн з моменту обрання Трампа президентом.

Нагадаємо, через 10 днів після перемоги Трампа на виборах почався судовий процес стосовно Університету Трампа, який, за версією обвинувачення, обдурив студентів на $25 млн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло