У конгресі США розглянуть корупцію в Україні
Конгресмен ініціює створення спеціального комітету з розслідування фінансових злочинів

Конгресмен Дейна Рорабейкер ініціює слухання в американському Коннресі щодо зростання рівня корупції в Україні. Вона очолює підкомітет Палати представників США у закордонних справах, який займається питаннями Європи, Євразії та супутніх загроз і є фактично «ключовим голосом» в питанні української корупції. Про це повідомляє видання PrNewsChannel.
Комітет призначив слухання з приводу незаконної діяльності ряду українських бізнесменів і політиків, серед яких ─ Ігор Кононенко, Валерія Гонтарєва, Сергій Курченко, Віталій Хомутиннік, Сергій Березенко, Максим Бурбак, Олександр і Сергій Буряки, Віталій Найда і Борис Тимонькін, Олександр Грановський з найближчим оточенням, серед якого депутат президентської фракції Сергій Алексєєв.
Зокрема, Валерії Гонтаревій інкримінується співпраця зі структурами Януковича і допомога у виведенні 2 млрд грн, що на той час було близько $200 млн. Ігор Кононенко згадується як близький друг президента Порошенка, а його діяльність пов'язують з корупційними схемами , сірим експортом і виведенням коштів.
«Конгрес повинен розглянути питання про створення спеціального комітету з розслідування фінансових злочинів посадових осіб українського уряду», ─ пише автор матеріалу Чед Беннон. На його думку, адміністрація президента США Дональда Трампа також повинна скласти список корумпованих українських політиків, запропонувати способи боротьби і можливий список санкцій.
Також адміністрація повинна розслідувати незаконне виведення коштів в офшори і почати притягнення українських політиків та їх фінансистів до відповідальності.
«Розглядаючи відносини Америки з Європою і хворобливе положення Євросоюзу, адміністрація Трампа і Конгрес США повинні враховувати наслідки перетворення України на велику дестабілізуючу силу в Європі, коли бізнес-еліта нагадує воєначальників, а українські політики замість того, щоб виконувати свої обов'язки як держслужбовці, працюють лише на користь отримання короткострокового прибутку», ─ ідеться в матеріалі.
Нагадаємо, адміністрація США закликає Україну до посилення боротьби з корупцією і проведення політичних і економічних реформ, про це заявив 20 лютого, в річницю розстрілів на Майдані, в.о. глави прес-служби Держдепартаменту Марк Тонер. «Відтоді Україна домоглася значного прогресу, але ще багато чого доведеться зробити для виконання обіцянок Майдану», ─ зазначив Тонер.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].