У конгресі США розглянуть корупцію в Україні
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

У конгресі США розглянуть корупцію в Україні

Конгресмен ініціює створення спеціального комітету з розслідування фінансових злочинів

У конгресі США розглянуть корупцію в Україні
Фото wikipedia

Конгресмен Дейна Рорабейкер ініціює слухання в американському Коннресі щодо зростання рівня корупції в Україні. Вона очолює підкомітет Палати представників США у закордонних справах, який займається питаннями Європи, Євразії та супутніх загроз і є фактично «ключовим голосом» в питанні української корупції. Про це повідомляє видання PrNewsChannel.

Комітет призначив слухання з приводу незаконної діяльності ряду українських бізнесменів і політиків, серед яких ─ Ігор Кононенко, Валерія Гонтарєва, Сергій Курченко, Віталій Хомутиннік, Сергій Березенко, Максим Бурбак, Олександр і Сергій Буряки, Віталій Найда і Борис Тимонькін, Олександр Грановський з найближчим оточенням, серед якого депутат президентської фракції Сергій Алексєєв.

Зокрема, Валерії Гонтаревій інкримінується співпраця зі структурами Януковича і допомога у виведенні 2 млрд грн, що на той час було близько $200 млн. Ігор Кононенко згадується як близький друг президента Порошенка, а його діяльність пов'язують з корупційними схемами , сірим експортом і виведенням коштів.

«Конгрес повинен розглянути питання про створення спеціального комітету з розслідування фінансових злочинів посадових осіб українського уряду», ─ пише автор матеріалу Чед Беннон. На його думку, адміністрація президента США Дональда Трампа також повинна скласти список корумпованих українських політиків, запропонувати способи боротьби і можливий список санкцій.

Також адміністрація повинна розслідувати незаконне виведення коштів в офшори і почати притягнення українських політиків та їх фінансистів до відповідальності.

«Розглядаючи відносини Америки з Європою і хворобливе положення Євросоюзу, адміністрація Трампа і Конгрес США повинні враховувати наслідки перетворення України на велику дестабілізуючу силу в Європі, коли бізнес-еліта нагадує воєначальників, а українські політики замість того, щоб виконувати свої обов'язки як держслужбовці, працюють лише на користь отримання короткострокового прибутку», ─ ідеться в матеріалі.

Нагадаємо, адміністрація США закликає Україну до посилення боротьби з корупцією і проведення політичних і економічних реформ, про це заявив 20 лютого, в річницю розстрілів на Майдані, в.о. глави прес-служби Держдепартаменту Марк Тонер. «Відтоді Україна домоглася значного прогресу, але ще багато чого доведеться зробити для виконання обіцянок Майдану», ─ зазначив Тонер.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло