За 20 років ЄСПЛ розглянув 67000 справ проти України

За 20 років ЄСПЛ розглянув 67000 справ проти України

Виконання рішень Європейського суду з прав людини не завжди обмежується грошовою компенсацією

За 20 років ЄСПЛ розглянув 67000 справ проти України
Фото: pixabay.com

Європейський суд з прав людини від початку вступу в силу для України Європейської конвенції з прав людини в 1997 році розглянув понад 67 000 заяв проти нашої держави.

Як повідомляє «Укрінформ», про це заявила Олена Литвиненко, заступник голови офісу Ради Європи в Україні, в середу, 22 березня під час круглого столу.

«Україна є членом Ради Європи більше 20 років, починаючи з 1995 року. У 1997-му для України набрала чинності Європейська конвенція з прав людини. За цей час Європейський суд розглянув понад 67 000 заяв проти України», – зазначила Литвиненко.

Литвиненко підкреслює, що «у багатьох справах проти України виявлені численні порушення, тобто недоліки національного застосування або практики вказували на системні порушення прав людини». За її словами, виконання рішень, в яких Європейський суд визнав порушення державою прав заявника, не завжди обмежується грошовою компенсацією.

«Часто головним зобов'язанням є провести ефективне розслідування або переглянути справу, або змінити закон чи практику правозастосування, – підкреслила представник Ради Європи. – Безумовно, виконання всіх цих рішень вимагає чітких та скоординованих зусиль представників законодавчої, виконавчої й судової гілок влади».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло